Krkavčí súd

Krkavčí súd https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409044/bmid_krkavci-sud-XY7-409044.jpg 4 57 14

Inšpektor Ledecký série

Vrcholí jeseň a zúfalý bezdomovec v snahe nájsť prístrešie vnikne do opustenej záhradnej chaty. To, čo tam nájde, mu vyrazí dych. Jeho objav spustí typickú policajnú mašinériu. Kto sú dvaja poviazaní mŕtvi muži v pivnici? Kto a prečo ich pred smrťou tak neľudsky mučil? Na tieto otázky hľadá odpovede hlavný inšpektor oddelenia vrážd bratislavského riaditeľstva Policajného zboru Peter Ledecký. Sám pritom čelí vážnym problémom v osobnom živote. Niekoľko dní po náleze v chatke dôjde v jednom z nočných barov k streľbe na bossa kriminálneho podsvetia. Šéf unikne bez zranenia, no zomrie jeho osobný ochranca. Hrozí po rokoch mestu ďalšia vojna gangov? Pribudnú mŕtvi? Detektívi oddelenia vrážd majú v tomto ročnom období plné ruky práce. Prípady sa množia, štatistika ich objasnenosti povážlivo klesá. Vedúci funkcionári sú nervózni. Do tímu nastupuje Jakub Koreis, ambiciózny mladý policajt z tretieho okresu. Prinesie zmenu a pomôže vyšetriť brutálny čin? Krkavčí súd je prostý príbeh o zločine. Jeho protagonista hlavný inšpektor Ledecký sa v rámci vyšetrovania zamýšľa aj nad niektorými spoločenskými problémami, ktoré prináša súčasnosť. Na väčšinu otázok však – tak ako v živote – nenachádza odpoveď. Autor vďaka dlhoročným skúsenostiam realisticky vykresľuje nielen atmosféru zločineckého podsvetia nášho hlavného mesta, ale aj prostredie policajných pracovísk. Ukazuje každodennú činnosť kriminalistov pri objasňovaní najzávažnejších zločinov. Necháva čitateľa nahliadnuť aj do ich súkromia a odhaľuje, ako sa dve stránky života vzájomne ovplyvňujú.... celý text

TomHr
05.01.2024 5 z 5

Docela temná detektivka, asi nejvíce depresivní kniha ze série s inspektorem Ledeckým. První v řadě, ale za mě jedna z Neuerových nejlepších: solidně napsaná kniha, poctivě a bez příkras popisující policejní práci včetně přehmatů – na tomto místě nutno ocenit autenticitu vyprávění. Dobře zvládnuté dějové linie i vykreslení charakterů postav včetně nováčka Jakuba Koreise. Ledeckého splíny nepůsobí samoúčelně, dobře dotvářejí neveselé vyprávění a podtrhují atmosféru. Tento díl série se Neuerovi fakt povedl.

J0hn
10.12.2023 4 z 5

Připad brutalni vrazdy bezdomovců jsem poslouchal jako audioknihu až jako čtvrtou v pořadí. Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdami a přišlo mi, že jiné případy inspektora Ledeckého byly lepší. Tak nakonec jen 4.

ivoiro
11.11.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila hodně a to z několika důvodů - připomíná mi dílo DD, je z mého rodného města a vůbec... Prostě se mi to líbilo a bavilo mě to. A už i jdu na další díly.

dikobraz
05.07.2023 3 z 5

Ale celkom dobre. Dam serii sancu. Podobnost s DD tam je, ale tu ma potesilo, ze su tu normalne nazvy stvrti a miest. To je fajn. Pribeh a vysetrovanie je v pohode. Poctive 3 hviezdicky.

PitoR
25.02.2023 4 z 5

Inšpektor Ledecký - 1. diel
Mám za sebou zoznámenie s ďalším slovenským autorom detektívnych príbehov a jeho prvou knihou v poradí.

Václav Neuer je pseudonym bývalého člena policajného zboru, ktorý pracoval na objasňovaní najzávažnejších trestných činov, takže námety čerpá priamo z praxe. Brutálna vražda bezdomovcov, k tomu streľba v bare, akoby sa schyľovalo k ďalšej vojne medzi mafiánskymi gangmi v Metropole na Dunaji. Ako je to naozaj? Viac prezrádzať nebudem…

Štýl autora mi sadol. Neľahká práca detektívnej skupiny, v ktorej hrá prím Peter Ledecký. A každodenné problémy – v robote i doma. Toto je reálny život vyšetrovateľov, žiadne gerojstvá neohrozených svalnáčov. Za mňa spokojnosť a teším sa na druhú knihu - Vražda s pridanou hodnotou...

viweb
11.12.2022 4 z 5

Slušná, čtivá detektivka přečtená ve slovenštině, dle mého názoru není lepší než krimi od Dominika Dána jak jsem o tom četla v recenzích. Hodně podobných znaků s Dánem na mne působilo rušivě. Ale doporučuji. Lidi nepolíbení Dánem určitě ocení.

ArwenAragorn
19.08.2022 4 z 5

75%
Dvere sa otvorili dokorán. Plamienky na sviečkách sa v prievane zatrepotali. Sklonil hlavu a privrel oči. Na dlážke vidiel neúprosne sa približujúci rozkmitaný tieň. S posledným zvyškom odvahy sa pozrel do ĺadovo chladných, belasých očí. Akoby ani nepatrili človeku, napadlo mu. Studené, rybacie, bez iskričky citu. Oči žraloka, chystajúceho sa v najbližšom okamihu zaútočiť.

Velice slušná detektivka, myslím, že je lepší než ty od D.D. Hlavní téma je vyšetřování vraždy bezdomovců, ale autor nás nechá nahlédnout i do soukromého života detektivů.
Doporučuji.

moničina
01.02.2021 5 z 5

Súhlasím, je rozhodne lepší ako Dan. Opäť podarený i keď drsný príbeh. Som len sklamaná, že v roku 2020 nevyšla nová kniha a dúfam, že autor neprestal s písaním série Ledecký.

derrry
29.10.2020 3 z 5

Spousta přirovnává k Dánovi. Za mě mnohem lepší, postavy sympatičtější, civilnější a smrtelnější než u Dána, styl a zápletka čtivější. Těším se na další díly

pobijecmuch
01.11.2019 4 z 5

Nemám rád srovnávání, ale způsobem psaní to opravdu připomíná knihy Dominika Dána. Dokonce i policejní budova U dvoch levov se objevuje u obou autorů. Je tam i více podobných znaků, jako krčma pro policajty, kterou vede bývalý policajt. Nebo záliba v konzumaci salátu tresky. :-) Jenže parta detektivů od Neuera sídlí tuším ve 2. patře a vyšetřovatelé od Dána ve 3. patře budovy. Detektivka je velmi dobře napsaná a pouze mně tam chybělo více humoru a slovní přestřelky mezi samotnými kriminalisty. Říká se, že pokračování je buď už špatné, nebo někdy ještě lepší než první díl. Proto se těším na pokračování a uvidíme.
P.S. Budova U dvoch levov opravdu v Bratislavě existuje a policie tam sídlí už od roku 1926.

Dada077
29.07.2019 5 z 5

príbeh vraždy bezdomovcov podľa skutočnej udalosti

peter5739
07.07.2019 5 z 5

Veľmi dobré a silne návykové...aj keď sa to odohráva na tom istom oddelení ako knihy Dominika Dána.....

Macek58
31.01.2017 4 z 5

Podobá se psaním na Dána, ale není to Dán. Na prvotinu to není špatné, jistě v dalších knihách, jestli budou následovat , to už bude propracovanější a zařadí se mezi oblíbené spisovatele púvodních slovenských detektívek.

mapet85
28.01.2016 3 z 5

Na tohto autora som narazil čírou náhodou a po prečítaní anotácie som si knihu musel prečítať. :) Zaoberá sa dvomi pôvodnými slovenskými zločinmi, ktoré sa prelínajú a postupne čitateľa dovedú k pomerne napínavému rozuzleniu. Keďže autor je bývalý dôstojník kriminálnej polície, jeho poznatky a postupy sú na vysokej úrovni a autor nás necháva nahliadnuť aj do procesných úkonov, vypočúvaní a ďalších vecí spojených s vyšetrovaním zločinu. Takisto sa zoznamujeme aj so súkromným a vo viacerých prípadoch hektickým životom detektívov, pričom nechýba ani „vraždársky“ humor. :)

Štýlom mi kniha pripomínala knihy od Dominika Dána, takže priaznivcom tohto obľúbeného spisovateľa ju určite odporúčam. Napriek občasným chybám, gramatickým alebo štylistickým a faktu, že kniha trošku pôsobí ako neokresaný diamant ju hodnotím troma silnými hviezdičkami a dúfam, že nás autor poctí ďalšími kúskami. :)