Někdo blízký

Někdo blízký https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385481/bmid_nekdo-blizky-Zul-385481.jpg 4 822 245

Psychologické drama. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný… Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Close to home , 2018

Lka
05.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá. Jen ten zvláštní konec...

Iv8
23.07.2019 1 z 5

Nemám ve zvyku knihy odkládat nedočtené, ale tady jsem se místy dost trápila, abych ji dočetla. Vzkazy a komentáře lidí na sociálních sítích ke zmizení dívky působily rušivě. Některé otázky vyplývajíci z děje zůstaly nezodpovězené...prostě to nezapadalo. Za mě je to spíš průměrná detektivka.

Luciecii
10.07.2019 2 z 5

Začátek mi přišel celkem čtivý, postavy byly dobře vykreslené, ale jak jsem se blížila k půlce knížky, už mě to přestávalo bavit, což se mi u knih moc nestává. Asi nějaké špatné konstelace. Každopádně jsem poslední stránky (když jsem se k nim dokopala) přelétávala očima a posledních pár stran přeskočila, abych se konečně dobádala konce a toho, kdo to teda udělal. Nevím proč, ale kniha mě prostě začala nudit, ač začátek vypadal fakt slibně.

rode
09.07.2019

Nejdříve mě na knize zaujala obálka a potom také anotace. Když jsem začala číst, tak už jsem se nemohla odtrhnout. Autorka píše neuvěřitelně čtivě a všechny postavy jsou popsány tak lidsky, že se s nimi okamžitě sžijete. Příběh je o normální rodině, která na první pohled vypadá dokonale, jak to je ale ve skutečnosti se dozvíte až po přečtení.

bosorka
02.07.2019 4 z 5

Hodně slušný thriller, autorka drží čtenáře (v mém případě posluchače) neustále v napětí, když postupně dávkuje jednotlivé zvraty. Je to knížka krom jiného o pokřiveném vztahu rodičů a dětí. A to natolik, až mě to drásalo. Těch dětí mi bylo tak líto, že se mi hrdlo svíralo.
Jako audiokniha dobré, jen trochu rušilo čtení ze sociálních sítí, tolikrát vyslovit hashtag jsem nikdy neslyšela a doufám, že už ani neuslyším :)

anája
28.06.2019 5 z 5

Zajímavé čtení,bavilo mě, závěr byl nečekaný,to by mne nenapadlo, určitě se těším na další knihu autorky.

saleji80
25.06.2019 5 z 5

Kniha mě zaujala, ačkoli tenhle žánr zase tak často nečtu. Vůbec mi nevadilo, že se nějaký děj najednou přerušil, navázal na něco jiného nebo se vracel před dobu Daisyna zmizení, protože autorka udržovala napětí, pokládala otázky, stále nové důkazy. Závěr opravdu překvapí, myslím, že málokoho tahle varianta napadne. Za mě zajímavá čtivá kniha.

Evule *
03.06.2019 4 z 5

Kniha byla napínavá, četla se mi dobře, jen ten konec, když jsem knihu zavřela, byla jsem z toho zvratu tak nějak v rozpacích... Další díl si určitě přečtu.

Liduka
26.05.2019 5 z 5

Absolutní pecka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Vyšetřování se každou chvilku ubíralo jiným směrem a neustále vás to nutilo číst dál a dál. Autorka prokládala vyšetřování kapitolami s tím, co se stalo před zmizením. Troufnu si říci, že konec by nikdo nedokázal uhádnout. SPOILER: Jenom mě mrzí, že autorka také neuvedla v těch svých kapitolách, kde se vracela k událostem před zmizením, jak se vlastně s učitelkou daly dohromady a jak ten den zmizení probíhal. Také mi vrtá hlavou, jak se dostal ten kostým mořské panny k Barrymu do skříně.

KatkaP.
17.05.2019 2 z 5

Velmi prumerna detektivka. Vubec mi nevyhovoval styl psani ktery trhal napeti... neco se zaclo dit a najednoz stop a dalsi kapitola a uplne z jineho soudku...Chapu ze autorka chtela skladat pribeh jako puzzle a udelat ho zajimavejsi ale bohuzel, naopak... napeti vzdy opadlo a clovek se zas zacital do dalsi kapitoly :( Konec me sice prekvapil ale nenadchnul... Navic se mi nelibila hlavni postava inspektor Fawley... prislo mi, ze byl v knize pouhym pozorovatelem, ktery se skoro nevyjadruje... s novymi zjistenimi prichazeli vzdy jeho kolegove.

Jane417
13.05.2019 5 z 5

"Někdo blízký" je detektivní thriller, od kterého jsem neměla žádná očekávání a nakonec jsem byla nadšená! Z rodinné oslavy zmizí osmiletá Daisy, slehne se po ní zem, nikdo si ničeho nevšiml a nikdo nic podezřelého neviděl. Rozjíždí se kolotoč vyšetřování a podezřelý je úplně každý. Knížka se tváří jako klasický detektivní thriller, který řeší únos dítěte. Nic výjimečného, ale... V rámci výslechů odkrýváme děsivá tajemství všech členů Daisyny rodiny, včetně rodičů a bratra a dozvídáme se spoustu důležitých informací. Autorka nenechá čtenáře absolutně vydechnout. Na každé třetí stránce se odehraje nějaký šokující zvrat, který vyšetřování otočí na úplně jinou stranu. Tím, jak se v knize pořád něco děje, vás to nutí číst, číst a číst. Konec je šokující hned ze dvou stran... Kdo za tím stojí, mě i napadlo, ale co Daisy??? Tak to pro mě šokující závěr!

Martina90
12.05.2019 3 z 5

Za mě průměrná detektivka. Na každé straně zvraty, nové informace, důkazy, vyvrácení původních verzí. Člověk až do konce netuší, kdo způsobil únos Daisy a zda je naživu nebo nikoliv. Kniha mě tolik nenadchla, postrádám v ní více napětí, občas mi přišlo, že autorka natahuje děj novými podezřeními, přítomností nových důkazů, jen aby kniha byla delší. Závěr mi přišel odtržený od celého příběhu, takový uměle nastrojený konec.

Ondra_P
29.04.2019 5 z 5

Hodně povedená detektivka, vsadím se, že tu nikdo dopředu netušil jak to skončí, podezřelí se neustále mění, na povrch vyplouvají nové informace a když už to vypadá, že je jasné jak to bylo, tak konec vás stejně překvapí. Komentáře ze sociálních sítí ukazují, jak jsou lidi snadno ovlivnitelní a na základě pár informací si dokážou vytvořit svoji "pravdu".

lenuskav
27.04.2019 5 z 5

mne se to treba hodne libilo. uz jen tim,ze to nebyla ta klasicka detektivka..jdu na dalsi

nemer
25.04.2019 1 z 5

Citově vydírající a nepřesvědčivý příběh (zejména závěr), který z mého pohledu dorazily naprosto zbytečné pasáže z online světa. Vycpávky, které použijete, když Vám psaní nejde zrovna nejlépe. Z psychologického hlediska slátanina. Této autorce se příště obloukem vyhnu.

pavčape
19.04.2019 4 z 5

Teda ta rodina mě rozčilovala. Matka chladná jak ocel a otec (není se čemu divit) nevěrník a lhář. Malá Daisy taky nic moc. Chudák Leo...

MartulkaS
15.04.2019 5 z 5

Super čtení, líbil se mi styl psaní (zapojení sociálních sítí, dialog výslechů). Kniha mě hned vtáhla do děje, bylo to napínavé, člověk potřeboval číst a číst, aby věděl kdo a proč to udělal. Byla to matka? otec? bratr? Nebo někdo jiný? Všichni se chovali divně. Co chvíli vyplouvaly na povrch další a další nové informace, které situaci zase úplně otočily. Do konce jsem netušila kdo dceru unesl, zabil. A ten konec? Ten jsem teda už vůbec nečekala,ale bez té poslední kapitoly bych měla z knihy ještě lepší pocit.

zdenkapt
15.04.2019 3 z 5

Z počátku naprosto úžasné čtení, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Napínavý příběh, plný zvratů.
Obrovské zklamání na poslední kapitole. Těžko k uvěření, že by takový konec mohl někdy vůbec nastat. Pokazilo mi to dojem z celé knihy... hodně přitažené za vlasy...

michaelaaa5
14.04.2019 4 z 5

Fantastický debut! Kniha velmi napínavá, čtivá a plná zvratů! Nečekaný a těžko uvěřitelný závěr s sebou ale přináší plno otazníků, za což ubírám hvězdičku.
Těším se na autorčinu další knihu!

jasmína
10.04.2019 5 z 5

Já jsem se od knihy nemohla odtrhnout, a bylo to počtení...... určitě si nenechám ujít knihu V temnotě od autorky.

SPOILER:

Já jsem naopak ráda, jak to dopadlo. Že tam nebyla vražda, protože jsem věřila, že Daisy žije. Co s ní ale bylo dál, těžko říct.....