Inferium

Inferium https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406178/mid_inferium-hl7-406178.jpg 5 339 107

Inferium série

Existuje peklo? Co se v něm s hříšníky vlastně děje a za jak velká či malá provinění se tam dostanete? A odkud se v Inferiu bere ten dobytek, který rodí země a ze kterého démoni podle chuti odkrajují kusy masa, a to znovu dorůstá, dobytek, který jen bučí a bez odpočinku vykonává tvrdou práci? V pekelné říši Inferium zazní proroctví, které tvrdí, že lidé spáchají zlo tak veliké, že to ani nebe neunese. Démoni ho však neberou vážně – navíc ani netuší, že jejich dobytek jsou nějací hříšníci. Co by asi tak mohli spáchat? Když je však protržena nebeská blána a ze zemského povrchu se do Inferia nahrnou lidé jako rozzuření sršni, prastarý pekelný řád se otřásá v základech. Dokáže satanova legie porazit Waffen-SS? Inferium je napínavý akční román o střetu dvou civilizací, z nichž každá má úplně jiný pohled na svět.... celý text

pazdy15
12.12.2022 5 z 5

Mě to strašně bavilo :D Originální, cynické, vtipné, hlavní postavy pěkně vykreslené... to se povedlo.

tomas0851
17.11.2022 5 z 5

Úchylné, morbidní, výtečné.

Na tuto knihu jsem slyšel tolik názorů, že jsem ji musel půjčit.
A rozhodně nelituji.

Je to sci-fi? Je to fantasy? Každopádně hodně netradiční , hodně jiné, hodně zajímavé.
Příběh má dvě dějové linky. Život na Zemi a život v Pekle.
Knihou nás provází Rónan, dlouhověký poutník lidskými dějinami.
Způsob, jakým je popsáno Peklo, je úžasně morbidní a když si člověk představí, že ho to po smrti čeká, normálně z toho mrazí.
Život na Zemi je situován do druhé světové války, nacistického běsnění a holocaustu. Příběh na dovede do Osvětimi. Popis událostí spíše než fikci připomíná reálný popis obludností toho místa, té doby.
Na konci knihy člověk sedí a přemýšlí.
Je to fikce? Je to skutečnost?
V knize je tolik reálných faktů, tolik detailů z historie, pekelná muka hříšníků jsou tak dokonale propracovaná, že si nejsem jist, zda se jedná pouze o fikci.
Kdo má rád neobvyklý styl, neobvyklé reálie, netradiční příběh je toto správná volba.

lassse
05.10.2022 3 z 5

Dle vysokého hodnocení jsem se těšil a přišlo malé zklamání. Jakoby tomu něco chybělo. Napsané je to pěkně, Peklo vykreslené skvěle, ale…

LaCucaracha
28.09.2022 5 z 5

No páni, tak do takového pekla bych fakt nechtěla. Bylo to opravdu děsivě odporné, takové věci většinou odmítám číst, protože násilí si moc neužívám, ale ten nápad na podobu pekelné říše mi přišel hodně originální. Vůbec celá knížka. I když tedy – nacisti a koncentráky, to už dneska člověk najde snad všude. Ale i tak. Propracované, promyšlené, dobře napsané, jazykově kvalitní, temné, drásající, atmosférické... nemohla jsem se odtrhnout. Ovšem za co bych autorovi vyčinila: SPOILER (i když zas tak moc ne, na děj to nemá vliv): Psi – já se zaradovala, že hrdina má rád psy a zachraňuje je – a on (autor) je nechá pobít. To mě řádně nas..l. Na ubližování zvířatům jsem háklivá. No ale jsem zvědavá na dvojku, jestli laťku udrží.

morpheus
19.09.2022 5 z 5

Pozor hlaseni, konecne se mi dostal do ctecky druhy dil Inferia a tudiz je mou "svatou povinnosti" si znova precist Inferium I, ktere jsem uz tady okomentoval a pokracovat Inferiem II. Konec hlaseni :)

evineckY
18.09.2022 5 z 5

Tak vám řeknu, že se máme na co těšit ! Pán spisovatel nás připravil na budoucnost.
Žádné maso (kromě ryb) už do pusy nedám :-(

Hlubokých lesů ubývalo, dokonce i ve zdánlivé divočině, jako je tato. A podle jeho máti bude ještě hůř. Byla obdařena viděními; říkávala, že dvacátý věk bude plný krve. Dvacátý první však bude ještě horší - lidé vyhubí vše živé na souši i v mořích, přelidní se a budou se dusit pod poklicí těžkých par. Rónan se obával, že se na vlastní kůži přesvědčí, jak blízko svých proroctví byla. Co se týká dvacátého století, zatím se na jeho vkus trefila až příliš. Bylo mu záhadou, že politici nechápali, do čeho se řítí. Někteří muži - byť sebevzdělanější - jsou prostě idioti odsouzení k tomu dělat stále stejné chyby založené na jejich egu a poháněné testosteronem.

„Každý inteligentní tvor má city.“
„Oni jsou inteligentní?“ podivil se Samael. Nechtěl si Lilith dobírat, ale ty její měšťácké názory ho občas rozčilovaly. Ať si zkusí každé ráno vstávat a vyhánět dobytek do práce,
pokoušet se samice spářit s domácím zvířectvem, odřezávat z něj maso, když se u toho mrská a bučí. Tohle nikdy dělat nemusela, vždycky dostala stejk rovnou na talíř.
„Trochu inteligentní být musejí,“ trvala na svém. „Vždyť umějí poslouchat příkazy.“ „To umí každý čokl. Dokonce i zkrocená pavoučice.“
„Používají nástroje,“ vytasila se s novým trumfem. „Na venkově okopávají záhony, pod Pandemoniem hloubí metro.“
„To, že mají protistojný palec, ještě neznamená, že jsou inteligentní,“

Chytuš
16.09.2022 5 z 5

Tak takhle vypadá Peklo v podání Romana Bureše. A jak se mu to Peklo povedlo vylíčit! Garantuji vám, že takovéhle démony jste si fakt dopředu nepředstavovali - ale jakmile se jednou do Pekla vnoříte, tak zjistíte, že je rázem mnohem reálnější, než jakékoli vaše dosavadní představy. Že to tak nějak dává smysl... A nejde jen o peklo - linek je o dost víc (nacisti, nesmrtelný Rónan), všechny se postupně mazaně promísí a čtenář si nad touhle lahůdkou může i krásně podumat o dobru a zlu. Rozhodně velmi povedené, knížky od Romana Bureše se pro mě (po počáteční neshodě u Propasti času) stávají sázkou na jistotu... Už se těším na Invazi :-)

NemmamSlov
30.07.2022 5 z 5

"Lidstvo dokázalo udělat peklo z ráje, co by potom udělalo s peklem samotným?"

Bál som sa ďaľšej knihy z prostredia pekla, pretože Kopřiva nastavil svojim Asfaltom vysokú latku, no Roman Bureš dokázal prísť s niečim novým. Tento krát hriešne duše nepôsobia ako stavebný materiál, ale ako dobytok, ktorý démoni nevyužívajú len ako krmivo, ale aj k rôznym manuálnym prácam. Autor sa vyhral s prostredím, peklo opísal ako ľudskú spoločnosť, len trošku viac zvrátenú, ale nakoniec príjemný pohľad na vec, ak si odmyslíme kuchanie a rezanie ľudí a ich spracované končatiny, no netreba zabúdať, že sú v pekle za svoje činy počas života.

Hlavný hrdina Rónan a jeho malá spoločníčka Amalka celý čas pôsobili ako zvláštne postavy, ktoré sa postupne príbehom rozvíjajú, aj keď sa dejom len tak nechajú viesť a do príbehu zasahujú len minimálne, no zo záveru môžme vyvodiť, že nesmrtelný Rónan bude hrať ešte dôležitú úlohu.

Za mňa bomba. Teším sa na pokračovanie, už len kvôli otvorenému koncu a podľa menších spoilerov vieme, že sa do príbehu zapojí aj samotné nebo.

TERRORDROME
12.07.2022 3 z 5

Ďalšia variácia na peklo, tentoraz o tom ako príde farmársky démon k podivnému dedičstvu, pretrhne nebeskú blanu a z nej sa vyvalia nacisti priamo skrz plynovú komoru! Kto z nich je horší? Zatratenci sa v tomto pekle "rodia" zo zeme a slúžia čertom ako dobytok z ktorého si podľa chuti odkrájajú raňajky, obed i večeru, veď im to dorastie. Strašne som si túto mytológiu každodennosti užíval a hovoril som si že autor dáva svojimi nápadmi ostatným na frak. Pekelná spoločnosť je ako tá naša, kde nikto nepremýšľa o veciach ktoré sú bežnou rutinou a démoni ani len nevedia čo je ľudský dobytok zač, je to proste len nemé mäso. Keď sa do pekla nahrnú Nemci s bazukami, bolo zvláštne im "fandiť", lebo v tomto prípade oslobodzujú zástupy nekonečne trpiacich mŕtvych slúžiacich ako chodiaci kebab ( ktorý však za života zjavne neboli anjelici keďže skončili v pekle). Bol som presvedčený že maximálne hodnotenie je nevyhnutné, ale po dočítaní sa spustilo peklo v mojej hlave a ja som si spätne začal uvedomovať fatálne nedostatky celej historky. V prvom rade že hlavný ľudský protagonista, tisícročný bojovník so zvláštnymi schopnosťami Rónan je hrdina úplne na prd. Žiadny úderník ktorý sa dokáže po Kotletovsky vysekať z nemožných situácií, tento sa vlastne celú knihu nechá dejom len vláčiť v podstate ako pasívny pozorovateľ a jeho najväčší výkon okrem pár mentálnych trikov je to že poslúži čertom ako tlmočník, za čo si pre seba vyhendluje nejakú úľavu. S tým potom súvisí že by som omnoho radšej videl osobnejšiu story kde sa Rónan sám zubami-kudlami prebíja inferiom a čistí si cestu k najvyššiemu satanovi, než sledoval nezmyselné hurá ťaženie germánov ktoré aj tak k ničomu nevedie! Ako som sa pri čítaní bavil, tak sa teraz už nedokážem cez tieto veci preniesť a celý zážitok mi značne splesnivel. Čia je to smola? Moja!

morpheus
03.07.2022 5 z 5

Jsem dost skepticky, pokud nahodou narazim na nejakeho noveho autora, od ktereho jsem nikdy nic neprecetl a takto to bylo i u pana Romana Burese. Knihu Inferium jsem si zakoupil na palmknihach, myslim ze tehdy byla v akci, tak si rikam proc ne, mozna casem prectu. Kniha Inferium me zaujala uz od prvni stranek a vedel jsem, ze to bude zaruka vynikajicho cteni. Nekolik dejovych linii, aniz by se ctenar ztratil, mistrovsky napsano a mam za to, ze autor se nechal ( ale jen velmi lehce ) inspirovat Koprivovym Asfaltem a Kulhankovou Vyhlidkou na vecnost. Za me dostava kniha plny pocet bodu a ujisteni, ze si prectu i dalsi pokracovani, pripadne nakoupim vse, co autor vydal. Mmch ted ctu dalsi opravdovou "lahudku" - Planeta idiotu - a nestacim se divit, je to proste masakr :) Komentar po precteni zverejnim pod knihou

maximus13
23.06.2022 1 z 5

Kdybych nečetl knihu Asfalt Štěpána Kopřivy, tak bych zřejmě dal čtyři*. Bohužel však nápady, tempem děje, obskurností a téměř zcela chybějících vyhřezlých střev (dle mého se to k peklu hodí) se knize Asfalt tento brak ani nepřibližuje. Už dlouho se mi nestalo, abych se tak moc musel nutit do dočtení knihy, protože mám zásadu rozečtené knihy vždy dočíst, ať už to bolí sebevíc.

JerryDexter
19.06.2022 5 z 5

Po tom, co jsem od Romana Bureše četl Vítejte v pekle, jsem věděl, že tohle bude pecka. A taky že jo! Příběh je až extrémně drsný, ale jak by taky ne, odehrává se v Pekle. V tom pod zemí, i v tom v lidském světě. To bylo zdaleka nejhorší. Lidský dobytek v Pekle a chování démonů k němu, tak trochu vybízí k zamyšlení nad tím, jak se chováme my sami. Jsem zvědavý na druhý díl.

MartinProtschke
15.06.2022 5 z 5

Kromě jedné povídky, ze které vzešla tahle knížka, jsem od autora nic nečetl. Ale po tomhle se hned chystám na pokračování.
Ke trojici českých K mi přibyl další český oblíbený autor.

Maud22
15.03.2022 5 z 5

Je to Peklo trochu jinak. Objevují se zde různé dějové linky, které se propojují. Sledujeme osud zvláštního Rónana s magickými schopnostmi a Amálky, židovského děvčátka, jež zachránil. Do toho běsní 2. světová válka a my se ocitáme ve vyhlazovacím táboře přímo v plynové komoře, do děje se zapojují nacisti. Vše se přesouvá do pekla, světa démonů s vládcem Satanem XXIII. Luciferem. Démoni mají svá města, svoje hospodářství a farmy a jako dobytek slouží lidé - zatracenci. Tak si při četbě říkáte, co je horší, zda nekonečná pekelná muka nebo ty hrůzy nahoře na zemi. A taky chvilku váháte, jestli někomu fandit. Nikdo není bez viny, až na Amálku, a to je taky průšvih... Je to třetí kniha s tématem pekla, kterou jsem četla, a opravdu nelituju.

Badger
07.03.2022 5 z 5

Tak tohle byla naprosto skvěle napsaná kniha, tři proudy které se skoro hned spojí v jeden příběh dokonale se rozvíjející vše perfektně popisující, v některých situacích až dojemné jindy zas drsné s ničímž se neseroucí, jaké by také peklo mělo být.
Zajímalo by mě zda pan Bureš, nefightil ve stejném klubu, každopádně těším se na další jeho knížky.

Merlin_CZ
04.03.2022 5 z 5

Parádní čertovská jízda.
Výborně promyšlené, skvěle jsem se bavil. V příběhu nejsou žádná hluchá nebo nudná místa, prostě to odsejpá a člověk se baví :)

kap66
05.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Při všech rohatých, to bylo čertovsky dobré čtení. Peklo DOKONALE promyšlené, do detailů dotažené, jako napodobenina? prazáklad? světa lidí. Jeho obyvatelé démoni nejsou o moc horší než lidé, jsou stejně sobečtí, poživační, bezohlední k „dobytku“; děti mají ale jen po láskyplném spojení – nejsou v něčem snad i lepší než my? Peklo je pouze pokřiveným odrazem našeho „civilizovaného“ světa. A způsob trestání hříšných duší? Pekelné kotle ať se jdou zahrabat. Do tohoto světa nechat vstoupit zatím nejvýkonnější válečnou armádu je geniální tah.
Tohle není jenom zábava, tohle je knížka s přesahem – kritickým i etickým. Po dvou autorových dílech musím konstatovat ještě něco, co je pro mě důležité. Romana Bureše řadím do krabičky „trochu ulítlá zábavná literatura“, kde mám Pavlovského a spol. (Kladivo na čaroděje) nebo Hetešu. Při vší úctě k nim (a jejich dílkům dávám často taky 5 hvězd), Burešovo zacházení s češtinou je o třídu lepší.

Schary
10.01.2022 3 z 5

Fuj, to bylo hnusné peklo. Knížka se četla dobře,děj pádil, nenudil, ale ty tři hvězdy za to odporné peklo, při tom hlavní hrdina byl sympaťák, čerti byli taky v pohodě...ale prostě mi vadilo to porcování lidí...

stanislav0373
01.01.2022 5 z 5

Fenomenálně grandiózní jízda peklem. A to jak nahoře, tak dole.

Rónan, hlavní hrdina, (který lidmi opovrhoval, ale ženy ho nepřestávali fascinovat) se vydává na pouť tak zběsilou, že jsem jakékoliv odložení knihy prožíval opravdu trpce. Jako průvodce mě provedl válkou, která se rozpoutá na pomezí dvou světů. Máme tu boj dvou zel, peklo proti nacistickému Německu. I když dá se peklo považovat za zlé, když lidé, kteří se vněm ocitnou trpí právem?

I když se jedná o fikci, obávám se, že konec je možná reálnější, nežli si myslíme...

Melisandra
03.10.2021 5 z 5

Super myšlenka. Poutavý příběh. Moc mě kniha bavila. Palec nahoru.