Imitátor

Imitátor
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535124/bmid_imitator-6602de7d57d5b.jpg 4 457 457

Nový krimiromán od autora úspěšné série Hadrový panák – hrdinové se mění, napětí a akce nepolevují... Píše se rok 1989. Detektiv Chambers a konstábl Winter pátrají po zločinci se zvrácenou vášní: těla svých obětí nastylizoval do pozic klasických sochařských děl. Nikdo jim ale nevěří, že jde o sériového vraha. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Jeden případ je poté vyřešen, druhý odložen, vraždy ustanou. Po sedmi letech se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že vrah se rozhodl svou „sbírku“ zkompletovat. Kdo se stane jeho posledním, mistrovským kouskem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Témbr

Mimic , 2021

Interpreti: Jan Vondráček

-markéta-
27.05.2024 2 z 5

Sérii Hadrového panáka jsem četla několik let zpátky a byla jsem nadšená. Teď, po několika letech čtení hlavně krimi, jsem se k panu spisovateli vrátila a čekala další kvalitní, napínavý děj, který mě vtáhne a bude bavit do začátku do konce. Bohužel nic takového nenastalo. Kniha mě bavila prvních pár stran, kdy se děj odehrávat v minulosti, pak už jsem četla jen proto, protože nerada odkládám knihy a také proto, protože jsem stále věřila, že kniha nakonec bude dobrá.

I když bych chtěla, tak nemohu dát více než 2 hvězdičky. Za mě to byla hodně slabá detektivka.
Jsem na jednu stranu ráda, že pan spisovatel další knihu nemá, protože bych si ji asi z principu musela přečíst a nejspíš bych s ní ztrácela čas. Už jsem asi detektivkami rozmazlená a potřebuji více, zajímavější postavy, větší zápletku.

Pajulk
14.05.2024 5 z 5

Super! Ještě jak se to zakombinovala do uměleckých děl? Děsivý, ale super. Bavila mě kniha a nemohla jsem se odtrhnout.

SilvieSisinka
27.04.2024 4 z 5

Zajímavá zápletka,vrah co vraždí podle známých soch.Ma potřebu proměňovat ošklivost v krásu.Dokonalost pro něj znamená víc než něčí život.A všechno obětoval své múze....

Kaja1
27.04.2024 4 z 5

Zajímavý námět, všichni skončili nějak poznamenaní. A potom, že naši osobnost utváří to v čem vyrůstáme, jistě, ale geny jsou prostě geny.

eM.017
01.04.2024 4 z 5

Tak ale ten konec? Rychly, zbrkly, nedotazeny :-/

Kniha se cetla dobre. Kratke kapitoly, celkem napinave, takze dej ma spad. Super napad se skicou soch! Pak ale ten konec to je proste kamen urazu.

papeha
01.02.2024 5 z 5

Knihu jsem poslouchala a bavila mě celou dobu. Je to thriller od začátku do konce se zajímavým nápadem.

EliBla
25.01.2024 5 z 5

Kniha byla čtivá. Baví mě krátké kapitoly a kresby v knize. Nemusela jsem si hledat, jak sochy vypadají. Kniha nezklamala.

Ronnie68
08.01.2024 3 z 5

Kniha byl v celku zajímavá (vraždy podle soch) ... A četla se vcelku rychle ... Ale připadala mi krapet slabší než Loutkař... Ale to je jen můj názor...

Nikol2110
25.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Z předchozích 3 knih od tohoto autora sem byla unešena a jedním hltem je přečetla, ale to se nedá říct o této knize. Zápletka zajímava, ale co mě teda nebavilo bylo jmena soch a spojitosti mezi sebou, ale to je i tim, že ani na škole mě toto téma nebralo. Bohuzel autor nenavazal na předchozí knihy.

lenka5798
09.11.2023 5 z 5

Nejsem moc příznivec thrilleru, ale když vidím knihu od Daniela Cola, nemůžu si pomoct. Jeho knížky mě opravdu baví. Po trilogii Hadrový panák, my přišla do ruky kniha Imitátor a nezklamala. Byla jako předešlé knihy super. Ač bylo od začátku vcelku jasné kdo je vrah, nebo minimálně se to dalo předvídat. Hodně se mě líbilo celkové odhalovaní psychiky a motivace vraha k takovým hrůzným činům. I myšlenka s vrahem chameleonem, mě moc bavila. Za mě mnohem lepší než předešlé knihy, četlo se to líp a děj pěkně plynul a člověka to nutí číst až do rána.

evilunicorn
09.10.2023 4 z 5

Pro mě docela příjemné překvapení. První část je vysloveně výtečná, kde funguje všechno:chemie mezi vyšetřovateli,černý humor, i drsnější konec.. Druhá je taková klasičtější ve smyslu moderních thrillerů..Nicméně! Ten nápad a hlavně motivace vraha je dost originální. Celé je to nesmírně čtivé se slušným tahem na branku.Já se bavil!

martiline
06.10.2023 1 z 5

Asi jsem se dostatečně nepoučila ... Hadrový panák mne zklamal, Loutkář byl absurdní až na půdu a v Imitátorovi Cole pokračuje ve stejné koleji. Jedna absurdita střídá druhou, četla jsem spíš s úžasem, co zase vymyslí ... a opět nezklamal.
Témata knih jsou perfektní, ale tím to končí. Mám pocit, že postupně jak Cole píše, tak ho napadne absurdita a plácne ji tam ... a přijde další a další. Ne, fakt s tímhle autorem končím ...

Kanylka
27.09.2023 2 z 5

Kniha mě nenadchla ani nezklamala.

Butterfly340
11.09.2023 4 z 5

Imitátora jsem četla po Hadrovém panákovi a Loutkáři a to jen kvůli jednomu komentáři zde na Databázi, v němž bylo řečeno, že Imitátor je daleko lepší než původní série... A musím říct, že to je pravda a že rozhodně nelituju, že jsem si tuto knihu přečetla.

Začátek je pain, co si budeme. Moc mě to nebavilo, přestože i tam se našly světlý momenty. Naštěstí se to brzy přehouplo.

Vyšetřovatelé jsou sympatičtí, což je veliké plus. Nejvíc jsem si asi oblíbila Wintera. Není to typický policajt z klišé detektivek, ale vcelku originální postava, což se cení.

Jinak děj ubíhá a to přestože už od půlky se ví, kdo je tedy ten vrah a vyšetřování je zaměřené pouze na jeho dopadení.

Námět s "chameleonem" mi přišel zajímavý a neotřelý. Přečetla jsem už dost detektivek, ale v žádné snad nic takového nebylo.

Knihu hodnotím pozitivně. Líbila se mi a nějakou dobu mi v paměti jistě zůstane. Avšak je tady jedna věc, kterou mě autor naštval. A to popisem závislosti na heroinu. On to popisuje jako něco banálního. Nemůžeš spát, tak si dáš trošku tady toho svinstva a hned je to v cajku. Závislost na tom nevznikne. A když už, tak není vůbec těžký jí odvyknout... Jako cože?! Jak tohle někdo může napsat? Snad si z toho nikdo nevezme příklad a nebude tuhle těžkou drogu zkoušet.

Verida
21.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak jsem dočetla další skvost od Daniela Cole. Jeho knihy prostě miluju a u této tomu není jinak. Zde se konečně dozvídáme jak a co přesně se detektivu Chambersovi stalo s nohou což mi krásně doplnilo tu chybějící část z předchozích dílů trilogie kterou jsem četla. Nyní se detektiv Chambers vrací ke starému případu,který opět obživne. Jde o dokonale narušeného vraha,který své zvěrstva aranžuje podle významných uměleckých sochařských děl. Každá jeho oběť a následná socha z nich,představuje jeho život. Knize nechybí zápletky a ani akce. Celé vyšetřování jsem si užila a už se těším,co dalšího si pro nás Cole,připraví.

yossarianxxii
23.02.2023 4 z 5

První autorova kniha, jež se mi dostala do ruky a hned mne nadchla.
Sériový vrah, který je jako chameleón, mrtvá těla naaranžovaná jako mistrovská díla,s tím vším jsme se již v minulosti mohli v literatuře i ve filmu setkat.a přesto kniha přináší něco nového a příběh mi přišel originální. Knihu jsem si po přečtení pustil v audio verzi, kde ji čte Jan Vondráček. A měl jsem tak možnost si příběh prožívat znovu, poslech mne bavil i přes znalost děje a do budoucna se ke knize právě prostřednictvím audia rád vrátím.

Míša02
02.02.2023 5 z 5

Podle mě zatím nejlepší kniha od tohoto autora. Minulá série byla sice dobrá, ale nečetla se tak dobře. Tady příběh hezky plynul a pořád se něco dělo.

MoireDeTardis
29.01.2023 3 z 5

Začátek byl vyloženě pain, ale nakonec to bylo vlastně dobrý :) Pořád mám trochu psychickej problém akceptovat 24 letýho profesora na univerzitě, ale krom toho vlastně dobrý. Umím si představit, že na to autor naváže a týhle partě připraví další případy. Vlastně jsou to totiž fajn lidi :)

Renca.ch
08.01.2023 4 z 5

Moje první kniha od Daniela Cole, mám v plánu přečíst jeho bestseller Hadrový panák. První půlka detektivky mě velmi bavila, napětí se střídalo s humorem. Ale v druhé půlce po odhalení vraha už to bylo slabší, nezdálo se reálné že by se vrah tak dobře maskoval přede všemi, konec byl takový uspěchaný.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Solidní thriller! Mám ráda postavy starších, zkušených detektivů a tady byla hrozně zajímavá stylizace vrahových obětí do uměleckých děl. Chystám se i na další knihy autora.

thrillery napětí dobrodružství

Daniel Cole