Iluminace

Román o Hildegardě z Bingenu. Inspirativní životní příběh výjimečné ženy. Román Iluminace vypráví neobyčejný příběh ženy, která byla v pouhých osmi letech věnována církvi jako desátek, dokázala vítězit nad zdánlivě nepřekonatelnými překážkami života a stala se snad nejproslulejší ženou své doby. Nejedná se o dokument ani životopis. Iluminace jsou šikovně namíchaným koktejlem beletrie, historických faktů i Hildegardiny vlastní filozofie, a tak vám nabízejí úchvatný portrét zbožné a mocné ženy mimořádného nadání, vizionářky v pravém slova smyslu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/422108/iluminace-Z58-422108.jpg 4.425
Literatura světová, Náboženství, Historické romány
Vydáno, Jota

Illuminations, 2012

Kniha Iluminace

kneslova

Hlavně první polovina byla velmi zajímavá, těžko si představit život reklúzy a vůbec v té době jak byly hlavně ženy nucené žít, velice čtivě napsáno

IvčaB2

Na knihu jsem narazila náhodou při brouzdání po tomto webu. Zaujalo mne slovo rekluze a bylo to. Knihu jsem přečetla se zaujetím, nutila mne zamyslet se a nějak se vnitřně postavit k napsanému.. takže za mne rozhodně inspirující a mohu jen doporučit.

iška

Moje druhá kniha od autorky a rozhodně ne poslední. O sv. Hildegardě jsem věděla, že existovala, ale teprve po přečtení knihy jsem schopna tuto osobnost docenit.

sadlo

Mám ráda kniy , které vyprávějí o životě budoucích svatých. Tento román je velice pěkně, čtivě a srozumitelně napsán. Pokud se vám líbil, doporučuji autorku Ziesche Maria Calasanz. Píše podobně a její knihy mám velice ráda.

irca3468

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Mimořádný příběh mimořádné ženy.
Určitě sáhnu po dalších autorčiných knihách.

rozarada

Jaké to bylo ženou obdařenou božskými vidinami ve světě, kde vládli muži, nevědomost a strach. Kdy byla žena v 35 letech po deseti porodech stařenou, na konci své životní poutě. Nahlédnutí do myšlenek a životaběhu středověkého člověka bylo pro mě fascinující.

martina1199

Román o sv. Hildegardě z Bingenu mě mile překvapil. Zaujala mě anotace, proto jsem si ho koupila. Dočkala jsem se příběhu o ženě, která díky své laskavosti, nezdolnosti, inteligenci a ctižádosti dokázala v rámci benediktinské řehole, kam jako jeptiška patřila, ale i celé křesťanského církve, na její dobu neuvěřitelné věci. Nejsem věřící, ale její myšlenky ohledně Boží existence /ať si pod tím každý představí, co chce/, že je všude kolem nás a ve všem kolem nás, ne povýšena nad námi, se mi líbila.

Citace (str.313) : "Dívaly se na mě - /vysvětl. ostatní jeptišky a sestry postulantky/ a mě srdce přetékalo láskou k nim. Toužila jsem odemknout jim tu tajnou bránu do ráje a umožnit jim alespoň nahlédnout do zahrady Edenské, jaká byla před svým pádem. Vědět, jaké to je, být ženou a nemuset se za to stydět."

zuzana2599
27.12.2019

Také já jsem nadšená !!! Mimořádná, nevšední, dechberoucí kniha !
I já měla u této knihy velké očekávání, neboť již autorčiny Dcery čarodějného vrchu mě zcela pohltily a nadchly. Iluminace předčila mé očekávání. Nezapomenu na ni !
O Hildegardě jsem nevěděla nic, přestože miluji historii. Dnes už o ní vím tolik, že o ní doma vyprávím... Nevšední příběh ženy, která byla jako desátek v osmi letech věnována církvi. Neobyčejný příběh ženy, která se stala zakladatelkou benediktinského kláštera !!
Autorku této úžasné knihy Mary Sharrattovou si řadím mezi oblíbené autory !