Iluminace

Román o Hildegardě z Bingenu. Inspirativní životní příběh výjimečné ženy. Román Iluminace vypráví neobyčejný příběh ženy, která byla v pouhých osmi letech věnována církvi jako desátek, dokázala vítězit nad zdánlivě nepřekonatelnými překážkami života a stala se snad nejproslulejší ženou své doby. Nejedná se o dokument ani životopis. Iluminace jsou šikovně namíchaným koktejlem beletrie, historických faktů i Hildegardiny vlastní filozofie, a tak vám nabízejí úchvatný portrét zbožné a mocné ženy mimořádného nadání, vizionářky v pravém slova smyslu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422108/big_iluminace-Z58-422108.jpg 4.4103
Literatura světová, Náboženství, Historické romány

Vydáno: , Jota

Illuminations, 2012

Kniha Iluminace

Aktij605

“Mysli na to, co máš ráda Hildegardo. Důvěřuj tomu, protože v tom, co máš ráda spočívá tvoje nadání a v tom taky nalezneš svoje štěstí, dokonce i tady v klášteře.”
“…Opravdová láska vidí skrz věci až na jejich konec…”
Knížka se mi četla výborně….poznala jsem zase něco zajímavého z historie a také autorku, od které si určitě ještě další knihu přečtu…

MirrorIsis

Zajímám se o bylinky, takže mi jméno Hildegardy von Bingen nebylo neznámé, ale příběh jsem neznala. Kniha se nedala odložit, dokud jsem ji za jeden večer nepřečetla. Výborně a poutavě napsáno.

archivářka115

Zajímavá, neobvyklá knížka, která mě zaujala, i když jsem ateistka. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Dobře se četla, možná, že to bylo způsobené kombinací beletrie a historie. Ráda si přečtu i další knihu od této spisovatelky..

LucieT
27.12.2022

Wow! Knihu jsem si pořídila náhodou v Levných knihách a nic moc od ní nečekala… o to větší bylo moje překvapení, kdy jsem hltala stránku za stránkou a nebyla schopná ji odložit. Pro mě jedno z největších překvapení za poslední dobu, zejména první část příběhu ve mně bude ještě dlouho doznívat.

Lilith7
20.11.2022

Knížka mě opravdu moc bavila :-) příjemné a pohodové čtení, ideální na dovolenou.

malýčtenář
07.09.2022

Kniha, která mi byla doporučená, mě zprvu překvapila. Já, která s náboženstvím nemám nic společného. Zpočátku jsem myslela, že ani nebudu knihu číst. Ale mix beletrie a historických faktů o Hildegardě mě zaujal a s napětím jsem sledovala její osudy až do konce knihy.

Mituli78
13.06.2022

Boží....

Karoley
02.01.2022

Ačkoli nemám k náboženství žádný vztah, příběh o neobyčejném životě Hildegardy z Bingenu mě chytil a nepustil. Nejvíc se mi asi líbila první část s názvem Desátek, kde jsem hltala stránku za stránkou a čekala, jak to s chudákem Hildegardou dopadne a jestli se někdy dostane ven. Pro každého tahle kniha není.