Iluminace

Iluminace https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422108/bmid_iluminace-Z58-422108.jpg 4 127 53

Román o Hildegardě z Bingenu. Inspirativní životní příběh výjimečné ženy. Román Iluminace vypráví neobyčejný příběh ženy, která byla v pouhých osmi letech věnována církvi jako desátek, dokázala vítězit nad zdánlivě nepřekonatelnými překážkami života a stala se snad nejproslulejší ženou své doby. Nejedná se o dokument ani životopis. Iluminace jsou šikovně namíchaným koktejlem beletrie, historických faktů i Hildegardiny vlastní filozofie, a tak vám nabízejí úchvatný portrét zbožné a mocné ženy mimořádného nadání, vizionářky v pravém slova smyslu.... celý text

Literatura světová Náboženství Historické romány
Vydáno: , Jota

Illuminations , 2012

kneslova
26.01.2020 4 z 5

Hlavně první polovina byla velmi zajímavá, těžko si představit život reklúzy a vůbec v té době jak byly hlavně ženy nucené žít, velice čtivě napsáno

IvčaB2
26.01.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou při brouzdání po tomto webu. Zaujalo mne slovo rekluze a bylo to. Knihu jsem přečetla se zaujetím, nutila mne zamyslet se a nějak se vnitřně postavit k napsanému.. takže za mne rozhodně inspirující a mohu jen doporučit.

iška
24.01.2020 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky a rozhodně ne poslední. O sv. Hildegardě jsem věděla, že existovala, ale teprve po přečtení knihy jsem schopna tuto osobnost docenit.

sadlo
23.01.2020

Mám ráda kniy , které vyprávějí o životě budoucích svatých. Tento román je velice pěkně, čtivě a srozumitelně napsán. Pokud se vám líbil, doporučuji autorku Ziesche Maria Calasanz. Píše podobně a její knihy mám velice ráda.
Dovoluji si ještě upozornit na další román o této světici. WILHELM HUNERMANN - Živé světlo.Román o svaté Hildegardě z Bingenu.
Tohoto autora mám ráda a jeho romány jsou velice čtivé.

irca3468
15.01.2020 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Mimořádný příběh mimořádné ženy.
Určitě sáhnu po dalších autorčiných knihách.

rozarada
11.01.2020 5 z 5

Jaké to bylo ženou obdařenou božskými vidinami ve světě, kde vládli muži, nevědomost a strach. Kdy byla žena v 35 letech po deseti porodech stařenou, na konci své životní poutě. Nahlédnutí do myšlenek a životaběhu středověkého člověka bylo pro mě fascinující.

martina1199
09.01.2020 5 z 5

Román o sv. Hildegardě z Bingenu mě mile překvapil. Zaujala mě anotace, proto jsem si ho koupila. Dočkala jsem se příběhu o ženě, která díky své laskavosti, nezdolnosti, inteligenci a ctižádosti dokázala v rámci benediktinské řehole, kam jako jeptiška patřila, ale i celé křesťanského církve, na její dobu neuvěřitelné věci. Nejsem věřící, ale její myšlenky ohledně Boží existence /ať si pod tím každý představí, co chce/, že je všude kolem nás a ve všem kolem nás, ne povýšena nad námi, se mi líbila.

Citace (str.313) : "Dívaly se na mě - /vysvětl. ostatní jeptišky a sestry postulantky/ a mě srdce přetékalo láskou k nim. Toužila jsem odemknout jim tu tajnou bránu do ráje a umožnit jim alespoň nahlédnout do zahrady Edenské, jaká byla před svým pádem. Vědět, jaké to je, být ženou a nemuset se za to stydět."

zuzana2599
27.12.2019 5 z 5

Také já jsem nadšená !!! Mimořádná, nevšední, dechberoucí kniha !
I já měla u této knihy velké očekávání, neboť již autorčiny Dcery čarodějného vrchu mě zcela pohltily a nadchly. Iluminace předčila mé očekávání. Nezapomenu na ni !
O Hildegardě jsem nevěděla nic, přestože miluji historii. Dnes už o ní vím tolik, že o ní doma vyprávím... Nevšední příběh ženy, která byla jako desátek v osmi letech věnována církvi. Neobyčejný příběh ženy, která se stala zakladatelkou benediktinského kláštera !!
Autorku této úžasné knihy Mary Sharrattovou si řadím mezi oblíbené autory !

lapagerie
10.12.2019 5 z 5

Iluminaci jsem přečetla za dvě odpoledne. Natolik mě pohltila, že jsem se nemohla odtrhnout. O svaté Hildegardě vím jen málo, a to v souvislosti s bylinkářstvím. A tak mě kniha vysloveně potěšila. O reklúzách jsem četla poprvé a jde mi mráz po zádech, když si to jen představím. Hildegarda tak žila přes 30 let! A vlastně nedobrovolně. Musela být duševně neuvěřitelně silná. Dokázala toho tolik v době, kdy byla žena něčím méněcenným.

denisa7430
06.12.2019 5 z 5

Románem jsem byla zcela pohlcena. Po knize jsem sáhla automaticky. Podobné příběhy z dob čarodějnických procesů a pochybných činů církve, mě okouzlují. Navíc u této spisovatelky jsem měla jistotu dobrého čtení, její román Dcery čarodějného vrchu byl rovněž výjimečným počinem. V obou případech musím pochválit i práci překladatelky, i díky ní byly knihy čtenářským zážitkem.

a.k
02.12.2019 5 z 5

Velmi působivý příběh. O životě skutečné historické postavy 12. století, která je úzce spjatá s křesťanstvím, ale přitom nejde o klasický historický román a primárně ani o duchovní literaturu. Příběh je historickou fikcí s podrobnou sondou do světského smýšlení postavy, její vnitřní síle nepropadat skepsi a překonat překážky, které život přináší.
Stejně jako nedávno vydaná kniha „Dcery čarodějného vrchu“, opět bravurně napsaná historická fikce.

Messilina
02.12.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané. Člověk chvílemi zapomínal, že jsme ve středověku. Hildegarda byla opravdu mimořádná žena.

JanaDor
19.11.2019 5 z 5

Prostě a dobře, tuto knihu si musíte přečíst, abyste pochopili, proč jsem tak nadšená. Autorka skvěle smíchala beletrii, historické fakta a Hildegardiny myšlenky. Muselo jí to dát spoustu práce, aby se kniha přibližovala co nejvíce skutečnosti a byla čtivá nejen ukázkou života v době 12.stl., ale i myšlením, kdy církev hrála ve světě důležitou roli. Bohužel se jí zhostila z té špatné stránky a Hildegarda ji kritizovala ve všech směrech. Přečtěte si knihu a pochopíte.