Idyla královské lásky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pravou korunou francouzského královského dvora byly vždy ženy.Ludvík XIV. měl jistě bezpočet milenek,jen několik však vešlo do dějin.Jednou z nich byla právě Luisa de la Valiére,křehká a něžná kráska,jež si nedělala politické ambice a přesto nenápadně manipulovala životem království. Řadu let byla,ač zmítáná pochybnostmi a výčitkami svědomí,věrnou průvodkyní Ludvíkovým životem a své horoucí lásce zůstala věrná pro všechny časy. Láska Ludvíka a Luisy je stálou literární inspirací. Zmínku o ní najdeme právě tak ve Třech mušketýrech jako v románech o Angelice. Luisin osud však dosud nebyl popsán v takové úplnosti,jako v tomto románu vášně a cti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47988/big_idyla-kralovske-lask-47988.jpg 4.511
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Idyla královské lásky

Sidonka3
19.01.2020

Takto by měla vypadat historická kniha psaná primárně pro ženy, podaná beletristickou formou. Je to čtivé, přesvědčivě emotivní, má to spád a čtenářka se do příběhu dokáže snadno ponořit. Příběh nenásilně chytne za srdce a doopravdy zaujme.
Doporučuji a hodnotím v rámci žánru.

Naprostým opakem a smutným příkladem absolutního nezvládnutí tohoto žánru je například povrchní a odtažitá trilogie o milenkách Ludvíka XV. od Sally Christie (zvláště plytký 2.díl Sokyně z Versailles), jíž na rozdíl od této půvabné knížky schází vše, co vyzdvihuji v horním sloupci. Jo jo, i tento sladší, nenáročnější žánr se musí umět vhodně podat.

gigi77
02.10.2017

O milence krále Ludvíka XIV. Luise de la Valiére toho moc v literatuře nenajdeme, poroto jsem velice ráda, že jsem tuto knihu objevila. Bylo to celkově příjemné čtení.

Velmi košaté období za vlády Ludvíka XIV, které dává příležitost vzniku mnoha příběhů a románů. Vzkvétající a bohatá Francie. Osobně bych uvítala román více bohatší na detaily.


JPBelmondo
10.06.2017

Velmi krásný příběh nejslavnější a nejvěrnější milenky Ludvíka IV. - Luisy de la Valiére. Nádherně zpracováno, velmi dobře se čte. Vřele doporučuji.