Idyla královské lásky

Pravou korunou francouzského královského dvora byly vždy ženy.Ludvík XIV. měl jistě bezpočet milenek,jen několik však vešlo do dějin.Jednou z nich byla právě Luisa de la Valiére,křehká a něžná kráska,jež si nedělala politické ambice a přesto nenápadně manipulovala životem království. Řadu let byla,ač zmítáná pochybnostmi a výčitkami svědomí,věrnou průvodkyní Ludvíkovým životem a své horoucí lásce zůstala věrná pro všechny časy. Láska Ludvíka a Luisy je stálou literární inspirací. Zmínku o ní najdeme právě tak ve Třech mušketýrech jako v románech o Angelice. Luisin osud však dosud nebyl popsán v takové úplnosti,jako v tomto románu vášně a cti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47988/big_idyla-kralovske-lask-47988.jpg 4.511

Kniha Idyla královské lásky

Sidonka3
19.01.2020

Takto by měla vypadat historická kniha psaná primárně pro ženy, podaná beletristickou formou. Je to čtivé, přesvědčivě emotivní, má to spád a čtenářka se do příběhu dokáže snadno ponořit. Příběh nenásilně chytne za srdce a doopravdy zaujme.
Doporučuji a hodnotím v rámci žánru.

Naprostým opakem a smutným příkladem absolutního nezvládnutí tohoto žánru je například povrchní a odtažitá trilogie o milenkách Ludvíka XV. od Sally Christie (zvláště plytký 2.díl Sokyně z Versailles), jíž na rozdíl od této půvabné knížky schází vše, co vyzdvihuji v horním sloupci. Jo jo, i tento sladší, nenáročnější žánr se musí umět vhodně podat.

gigi77
02.10.2017

O milence krále Ludvíka XIV. Luise de la Valiére toho moc v literatuře nenajdeme, poroto jsem velice ráda, že jsem tuto knihu objevila. Bylo to celkově příjemné čtení.

Velmi košaté období za vlády Ludvíka XIV, které dává příležitost vzniku mnoha příběhů a románů. Vzkvétající a bohatá Francie. Osobně bych uvítala román více bohatší na detaily.

JPBelmondo
10.06.2017

Velmi krásný příběh nejslavnější a nejvěrnější milenky Ludvíka IV. - Luisy de la Valiére. Nádherně zpracováno, velmi dobře se čte. Vřele doporučuji.