Hypotéza zla

Hypotéza zla https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445674/bmid_hypoteza-zla-5MB-445674.jpg 4 342 76

Mila Vasquez série

Pokaždé, když Mila Vasquezová vstoupí do oddělení pohřešovaných osob, zírají na ni stovky očí. Patří lidem, kteří se jednoho dne ztratili z povrchu zemského. Beze stopy. Nikdo neví, jestli se rozhodli pro dobrovolný odchod, nebo se stali obětí únosu či jiného zločinu. Bývá ovšem pravidlem, že na ně postupem času téměř všichni zapomenou. Téměř. Mile, na níž spočívá úkol zjistit, co se stalo – nebo se o to alespoň ze všech sil pokusit – jejich osudy nedají spát. Proto nikdy nečeká, až se někde náhodou objeví, ale chodí jim naproti. Často doslova. Přestože už je ale Mila zkušená „hledačka“ pohřešovaných osob, není připravena na prapodivnou skutečnost, jíž se má stát svědkem. Nezvěstní, kteří zmizeli před mnoha lety, se začnou zničehonic sami od sebe vracet. Na první pohled se zdá, že jsou stejní jako dříve, ale temnota, která je opět vyvrhla na světlo světa, je nadobro změnila. A určitě ne k lepšímu. Kde celou tu dobu byli? Co dělali? A za jakým účelem se teď vrátili? Jestli na tyhle otázky dokáže někdo nalézt odpověď, musí to být právě Mila, která zná vábení temnoty jako své boty.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Ľipotesi del male , 2013

dyger
11.02.2023 5 z 5

Kniha plná překvapení, opět super počtení

Danago
30.12.2022 4 z 5

Zajímavé téma, dramatický návrat pohřešovaných osob.
Hypotéza zla je opravdu velmi překvapivý thriller, který má opět hodně originální téma.
Děj je komplikovaný a záhadný , dobře vymyšlený a napínavý a napětí postupně graduje. Je ale potřeba , pro pochopení děje , se na čtení dobře soustředit.
Asi také doporučuji číst, co nejdříve po Našeptávači, já měla dlouhou pauzu a trošku jsem tápala, přesto jsem to, tak nějak pochopila. Možná si knihy někdy přečtu po sobě. A mám chuť si přečíst další díl, ale ten si musím nejdříve sehnat.

Eliska07
18.12.2022 4 z 5

o něco néně luxusní než první díl

Jenny46
07.11.2022 4 z 5

Je asi lepší nenechávat moc dlouhou pauzu od Našeptávače, já se trochu ztrácela...
Příběh temnější, propracovaný a napínavý

oolinkaa
24.10.2022 5 z 5

Velmi povedené , lepší jak Našeptávač. Kniha měla spád, celou dobu jsem čekala , jak to všechno dopadne .Jen mi asi malinko vadí nedotažené osobní příběhy Mily a její dcery , případně Goran tam byl na jednu větu , přijde mi to škoda

Ira13
09.10.2022 5 z 5

Opět poutavý thriler, který má spád. Nic neni takové jak se zdá. Autor nám dává pěkně zabrat. Hned se vrhnu na další knihu D. Carrisiho

stanislav0373
07.10.2022 5 z 5

"Nezajímá mě, jestli je šťastný nebo ne. Neštěstí druhých nás stejně zajímá jenom tehdy, když odráží to naše..."

Chytře a chytlavě napsaný, skvěle odstupňovaný thriller ve kterém si vás autor vodí takovým způsobem, až si říkáte, jestli to má reálné řešení... a ano, má.

Donato Carrisi se zaslouženě řadí k top autorům. Sedne mi naprosto dokonale.

KKK
30.09.2022 4 z 5

No,na konci jsem se nějak ztratila.

Andrea7272
24.09.2022 5 z 5

Dobře se četla bylo to zase zamotané a napínavé.
Jdu do dalšího dílu :-)

Dvorik
16.09.2022 4 z 5

Naseptavac byl o level vys. Finale Donato trochu prekombinoval a rozuzleni bylo neuspokojive a trochu zkazilo cele ocekavani.

šipek
16.09.2022 5 z 5

Za mě spokojenost. Kniha má spád, napětí a takové soustředění na četbu, aby jsem se v ději neztratil skoro nepamatuji. Čtenář nemůže knihu nechat ladem, jinak se ztratí teda aspoň já. Tak a teďka mám již připravený třetí díl této výborné série. Vřele doporučuji.

anája
06.09.2022 2 z 5

Musím odložit, nemůžu se zacist, moc postav, moc všeho mám v tom guláš.zkusím se ke knize vrátit později a to kniha Muž z labyrintu byla wow

berila
31.08.2022 5 z 5

Už první díl byl výborný a tenhle snad ještě lepší. Určitě všem doporučuji.

ddkk
19.08.2022 5 z 5

O pár let starší a dospělejší Mila Vasquezová opět na scéně. Tentokrát řeší neuvěřitelnou záhadu dávno zmizelých lidí a současně odporné zločiny, které jakoby spáchal někdo, kdo už tu vůbec nemá co pohledávat. A do toho malá Alice, o kterou má Mila neustále strach a přitom nemá dost odvahy se o ní sama starat...

Stejně jako předchozí díl série i Hypotéza zla je podivuhodný thriller, který se vymyká. Je to komplikované a záhadné, občas nesrozumitelné. V každém případě vyžaduje četba plné soustředění, i mně se stalo, že jsem musela listovat zpátky, abych pochopila.
I tak je to ale skvělý thriller, který stojí zato.

Doporučuji.

hana4834
17.08.2022 1 z 5

Nějak se můžu začíst 65 stránka a pořád my myšlenky utíkají jinam

Olous1
09.08.2022 5 z 5

Opět perfektní počteníčko, skvělé pokračování. Pan autor píše moc dobře. Ale opět připomínám, že na knihu je třeba udělat si čas.85%.

pearlness
01.08.2022 5 z 5

Carrisi si mě získal svým prvním dílem, Našeptávačem, neobvyklým uchopením tématu - hrou na indicie. Neváhala jsem ani na chvilku s přečtením druhého dílu. Autorovo psaní zraje jako víno. Příběh je promyšlený do každého detailu, dokonce i úvodní pasáž, která působí, jako by tam vůbec neměla být, v průběhu textu zapadne jako poslední dílek skládačky. Postava Mily Vasquezové mě překvapí, dostane pro mě lidštější podobu a je pro mě jednodušší se do ní vcítit. Námět je zajímavý - pohřešovaní vracející se po letech, když už se na ně dávno zapomnělo, na sebe upozorní šíleným způsobem - zavražděním druhého. Zlo ze samotného názvu provází celý příběh a autorův otevřený závěr vás nutí nevěřícně kroutit hlavou a ptát se: Vyhraje? Doporučuji všemi deseti.

Petra101
08.07.2022 5 z 5

Druhý díl mě bavil asi o kapku víc,než ten první. Vyšetřování napínavé a konec překvapivý. Líbilo se mi to.

Miška74
04.05.2022 5 z 5

Našeptávač se mi moc líbil, ale toto pokračování bylo ještě o něco lepší. Zápletka byla fakt zajímavá. Četla se skvěle. Tahle knížka me stala hodně přejetych stanic metra. Musím říct, že mě tenhle autor začíná bavit a tak hned navazu třetím dílem série a už jsem zvědavá, co Milu čeká teď.

lachtan77
24.04.2022 4 z 5

Po Našeptávači jsem byl zvědavý jestli autor trochu zjednodušší příběh a nebude tolik překombinovaný. Za mě už to takhle bylo dobrý. Příběh, napětí, akce celkově jsem spokojen