Hviezda nad arabským peklom

Hviezda nad arabským peklom https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473760/bmid_hviezda-nad-arabskym-peklom-shb-473760.jpg 5 124 47

Hlavná hrdinka Fatima sa narodila vo Francúzsku. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nepochádzala z radikálnej afganskej rodiny, ktorá ju i v modernej Európe chce vydať proti jej vôli a poslať ju s manželom naspäť do Afganistanu. Fatima snúbenca odmieta. Pre ujmu na cti rodiny sa ju pokúsia zabiť jej vlastní bratia. Mladá žena ako zázrakom prežije, dostáva sa do ochranného štátneho programu. Odchádza do Paríža, kde si nezmenila iba meno z Fatimy na Fabiene, ale zmenila aj vieru, pretože sa s islamom svojej rodiny nedokázala stotožniť. Život odvážnej ženy sa dlhé roky zdal byť v najlepšom poriadku. Mala nielen skvelé zamestnanie, ale aj starostlivého manžela, s ktorým občas pracovne vycestovala do zahraničia. Jedného dňa odchádzajú do Saudskej Arábie, krajiny, ktorá je neslávne známa svojimi antifeministickými zákonmi a prísnymi trestami. Tu sa vrtkavé šťastie nečakane proti Fabiene obráti, dostáva sa do ženského väzenia, ďaleko od civilizácie. Úbohá žena musí znášať príšerné neľudské podmienky, nedostatok jedla i spaľujúcu horúčavu. Väznica okrem odsúdených žien ukrýva vo svojich útrobách nechutné tajomstvo. Tajomstvo, o ktorom síce vie každá väzenkyňa, ale žiadna o ňom nehovorí. Tu sa desivý príbeh plavovlásky s oceľovomodrými očami ešte len začína. Pripravte sa na hrôzu, ktorá vám od hnevu nechá zovrieť krv v žilách. Taký silný príbeh si žiada čitateľa s odvahou spoznať odvrátenú stranu postavenia ženy v krajine, ktorá žene právo prakticky ani nedáva. Pri čítaní tejto knihy odhalíte tabuizované témy nesprávne pochopeného náboženstva, ktoré vás nielen šokujú a pobúria, ale vám doslova vyrazia dych. Ak sa vám už teraz pri pomyslení na osud hrdinky ježia chĺpky, tak vedzte, že to, čo ešte príde, ďaleko prekoná vaše očakávania a hranicu chápania. Trúfate si?... celý text

cori
21.10.2020 3 z 5

Z mého pohledu se jedná o novodobou Angeliku a sultána, kdy modrooká blondýnka Fabiene musí vzdorovat ranám osudu a vybojovat si nejen život, ale i lásku. Jak prozradila sama autorka, pospojovala do jedné knihy příběhy různých žen. Hlavní hrdinka stráví třetinu knihy v ženské věznici v Saudské Arábii, kde je nabízená jako prostitutka. Další část popisuje život manželky muslima a třetí líčí vraždění a mučení žen v Islámském státu. Fabiene vše přežije, změní netvora v milujícího manžela a netrpí kupodivu ani posttraumatickým syndromem. Závěr je úplná červená knihovna. Nechápu, proč by její bratranec vymýšlel tak složitý plán, aby se jí pomstil. Zbytečná mi přišla odbočka o čarování a exorcismu.
Vadilo mi množství překlepů a pravopisných chyb.

Gaby13
19.09.2020 3 z 5

Velmi zajímavý a napínavý příběh. Nemohla jsem se odtrhnout a knížku jsem měla přečtenou během pár dní.
Bylo v ní popsaných dost surových scén, proto úplně nedoporučuji každému.
Trošku mě zklamala romantická linka, chvílemi jsem měla pocit, že se autorka snaží udělat knížku romantickou za každou cenu.
Každopádně příběh byl velmi dobře vymyšlený. Znovu číst knížku nebudu, ale na jedno rychlé a strhující čtení je to ideální volba.

lipi
30.08.2020 5 z 5

Perfektně psaná kniha i pro muže. Přečteno velmi rychle. Děj byl velmi napínavý, ale jak se blížil konec počtu stránej knihy, bylo mi zřejmé, že konec příběhu bude velmi rychlý.

mysterygirl
26.08.2020 5 z 5

Sileny zverstva, co se dejou zenam a detem v Afghanistanu, Saudske Arabii, Syrii..poslednich 100 stran jsem malem nedocetla

vendul_
10.06.2020 5 z 5

Krásná kniha, pokud se to tak dá říct. DOPORUČUJI !!! Stát se toto všechno jedné ženě, nevzpamatovala by se z toho. Já sama bych nezvládla ani jeden z "trestů", které měla. Četla jsem knihu pomalu bez dechu. Nenechala mě jo odložit. Lituji ženy v arabských zemích. Je to hnus...

LadyAlena
03.04.2020 5 z 5

Výborně napsaná kniha se kterou jsem měla silný emocionální prožitek. Doporučuji přečtení

Daenerys
16.02.2020 4 z 5

Mno... to teda byla jízda. Rozhodně čtivé, člověk se těžko odtrhává. Na druhou stranu možná už lehce překombinované a teda nevím, zda za to poděkovat autorce či spíš překladu, ale při slovech "lůno" a "hajzl" jsem už málem dostávala osypky.

ADE138
05.02.2020 3 z 5

Velmi čtivě napsaný příběh. Autorka svou hrdinku opravdu nešetřila a Fatima se neustále dostávala z deště pod okap. A když už jsem si říkala, že hůř už nemůže být, tak bylo...
Hodně mi vadilo množství překlepů a chyb.

kety76
01.02.2020 5 z 5

Velice čtivě a barvitě napsaný příběh. Autorce se podařilo věrně popsat děsivý příběh, ve kterém není nouze o brutální scény, lásku a naději. Co mě děsí na celé knize nejvíc, je to, že tyto hrůzy se skutečně dějí každý den, a my je těžko můžeme ovlivnit. Uvědomuji si, jaké štěstí mám, že žiji v zemi, kde žena má svá práva, přání a sny, které může realizovat. Je to zamyšlení nad tím, co způsobuje víra, kterou si tito tzv. bojovníci vykládají po svém.

vermiceli
15.10.2019 5 z 5

Hodně silný příběh, který opravdu stojí za přečtení a to i přesto, že jsem někdy měla chuť knihu odložit a dál už ty hrůzné věci nečíst- které jsou tam tak běžn a to i v dnešní době. Ale tím bych měla pocit, že jsem hlavní hrdinku zklamala a hlavně jsem stále doufala v její lepší osud...

ErikaJ
07.09.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih na toto téma, byť je příběh smyšlený.Nicméně napsaný tak dobře, že bych uvěřila, že se vše stalo přesně tak, jak autorka popisuje. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Tolik mě příběh Fabiene zaujal... Krásný příběh, i když smutný...

perpe2a
16.08.2019 5 z 5

Dojemný, smutný, nervydrásající, krutý...a přesto tak strhující příběh z prostředí islámu. Četla jsem na jeden zátah, nemohla jsem se odtrhnout a u některých pasáží vyhnout slzám.. nádherná a velmi silná kniha. Rozhodně doporučuji všem ženám k přečtení.

bagel
08.08.2019 4 z 5

Strhující příběh a je k neuvěření, kolik toho člověk vydrží. Jen na konci bylo těch náhod až trochu moc, proto o jednu hvězdičku méně.

kniha
07.08.2019 5 z 5

Příběh se vám odvíjí před očima a nevnímáte ubíhající strany. Napětí, vzrušení, smutek....

Danago
09.07.2019 5 z 5

Nejlepší knížka od Moniky Wurm, a to jsem četla vše , co bylo vydáno v češtině.

Brilantně vykreslený příběh.
Knížka mě velice zasáhla. Fabiene jsem od začátku neskutečně fandila a prožívala s ní její krutý životní příběh .
Kdybych nevěděla , že je to beletrie , tak bych uvěřila, že se všechno opravdu stalo. Naopak jsem si neustále musela připomínat, že je to není podle skutečné události, tak moc je příběh věrohodný. Vše se dá zasadit do velice krutých a reálných situací.
Za mě jedním slovem SKVĚLÉ!

KatkaHutyrová
15.06.2019 5 z 5

Velice silný příběh o tom, co všechno je člověk schopen přežít, když opravdu chce. A když nemá na výběr...
Skvěle napsané a čtivé, ale také plné násilí a krutosti. Najdete tady Evropu, Saudskou Arábii a dokonce i válkou zmítanou Sýrii. Vše v jednom, perfektně vymyšleném, románu, za který autorce tleskám.

broskev28
26.02.2019 3 z 5

Příběh si možná zaslouží vyšší ohodnocení, ale kniha, která se mi dostala do rukou, určitě ne. Šlo o překlad ze slovenštiny, takže předpokládám, že překladatelka je zkušená osoba, která si je vědoma základních rozdílů mezi oběma jazyky. Bohužel, shoda podmětu s přísudkem v minulém čase je v této knize chybně uvedena tak často, že o erudici překladatelky vážně pochybuju. A to nemluvím o klepýtkách (dokonce i počítač mi to podtrhl červeně!) škorpiona - zřejmě slovo příbuzné, něco jako kopýtko. . .
Téma knihy je velmi závažné a některé situace jsou opravdu otřesné; nějaké pravopisné chyby jsou ve srovnání s hrůzami prožitými v islámském státu zcela nepodstatné. Jenže já si nemůžu pomoct, mně to opravdu při čtení vadí. A navíc si myslím, že právě u dobré knihy by obsah i forma měly (a nikoli měli) být v souladu.

michaela7087
11.02.2019 5 z 5

Já před Vámi smekám, Moniko Wurm, protože tenhle román, to je prostě NEJVÍC! Nic lepšího jsem nečetla. Jednoduše shrnuto -srdce drásající, plný neskutečného strachu, smutku, úzkosti, ale taky naděje a odhodlání. Po dočtení románu nevím co je horší, jestli nacisti, nebo islamisti. Za mně 5 hvězdiček, kdybych mohla, dala bych i 10. Román si to rozhodně zaslouží!

zdenkapt
06.02.2019 4 z 5

Perfektně napsaná kniha. Strhující příběh, od kterého jsem se nemohla odpoutat. Na hrdinku jsem pořád myslela, sžila jsem se s jejím příběhem. Škoda, že konec byl naprosto nesmyslný, zbytečně překombinovaný... Tolik náhod najednou mi přišlo přitažené za vlasy.... Z drsného příběhu se stala červená knihovna.....To mi trochu pokazilo dojem z celé knihy.

Květ
18.01.2019 5 z 5

Strhující román s otřesným obsahem. Autorka vychází z části z fikce, ale z části také ze skutečných příběhů, které bravurně pospojovala do jednoho románu. Opravdu, někdy je těch hrůz až trochu moc, nicméně, kniha vás pohltí a po váhavém začátku nepustí až do konce. Šokující, deprimující, ale přesto si ponechává nádech naděje.