Hvězdný vlk

V temné budoucnosti Warhammeru 40 000 je Hvězdná pěchota Adepta Astarta poslední nadějí lidstva. Mladý Ragnar z planety Fenris je povolán do vznešené, ale divoké kapituly Hvězdných vlků. Všemi svými schopnostmi, posílenými posvátným nápojem, musí ovládnout šelmu ve své duši, aby mohl bojovat spolu se svou vlčí smečkou za dobro lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15050/warhammer-40-000-ragnar-hvezdny-vlk-0k2-15050.jpg 4.296

Warhammer 40 000 - Ragnar (1.)

Space Wolf (1999)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Polaris

Kniha Hvězdný vlk

protokol

skvelá scifi - fantasi
máto niečo z oboch naozsaj dobrá kniha
odporúčam

Lmslaver

Klasický start military příběhů – mladý hrdina Ragnar je vržen do výcviku, sice o to víc brutálního, protože tohle je Warhammer 40 000 a hvězdní vlci nejsou žádní maminčiny mazánkové. Po základním výcviku ostřejší zkouška a pak samozřejmě první ostrá akce. Tohle je opravdu jen takové počteníčko do vlaku, v příběhu jsem ani nic sofistikovaného nehledal a co jsem očekával, to jsem dostal.

Unterwald
02.07.2018

Velice příjemný oddychový brak. Vlastně nevím co napsat více kromě toho, že hravý kontrast mezi světem pseudovikingské mytologie a sci-fi mě opravdu až překvapivě bavil.
Navíc knížka funguje i pro mě, světem warhammeru téměř nepolíbeného, což samo mluví o určitých (ač snad pochybných) kvalitách.

hanak_v_exilu
22.01.2017

Warhammer 40 K mám mnohem raději než jeho fantasy sourozence, ale tady mě pasáže z Ragnarova rodného světa bavily víc. Když se v bitvách začala objevovat technika, atmosféra ztratila svoje kouzlo. A protože v knize o nic jiného než o potyčky nejde, na zážitku se to muselo projevit. První díl série je z těch co jsem četl zatím nejslabší a nejméně vyrovnaný.

K.Mirek
21.04.2016

Tohle byla moje brána do světa Warhammeru 40 000. Série Ragnar sama o sobě, neni nic moc, ale objevil jsem díky ní Gauntovy Duchy, EisenHorna, Horovo Kacířství, Ciaphase Kaina, a další skvělý série ze 30 a 40týho milénia.

OSTROVID
05.02.2016

Naprostá pecka, která vás z dávné minulosti hodí do vzdálené budoucnosti. Hlavní hrdina Ragnar se s tím moc nepáře a zabíjí vulfeny i trolly jakoby se nechumelilo...

trudoš
31.10.2015

Warhammer - svět prosycený temnotou, kde naděje tleje v pangejtu - pro mě vždycky byl, je a bude bezbolestnou odpočinkovou četbou. Rychlý děj a nenáročná koncepce, to jsou hlavní klady těchto knih. Pak je to krev, hlášky, násilí, čest, magie, krev, kosti, střeva, odvaha, krev, síla, mozky, krev, humor, krev. Ne, nejsem masový vrah ani sociopatický vegetarián, prostě si jen občas potřebuji odpočinout od filozofování nad životem, vesmírem a vůbec.
Pravdou je, že zápletka je ve Warhammeru často až na posledním místě a originalitu děje by jeden pohledal (maximálně že se velcí borci mlátí s ještě většími borci). A právě ve Hvězdném vlkovi to William King dotáhl do extrému, takže tu v důsledku nejde o nic jiného než o ten boj. Válčí se od první stránky a jen občas si hlavní postava dává chvilkovou pauzu, čistě jen proto, aby se připravila na další monstrózní bitku. Ano, to co jsem před chvílí vychvaloval, se zrovna tady poměrně vymstilo. Holt, kdo chce kam, pomozme mu tam.

Peleus
17.09.2015

Kniha vyjevila jednu Kingovu slabou stránku, a to, že mu psaní fantasy jde o dost lépe než sci-fi.

Když se jedná o válečníka s ocelovým mečem ve světě magie a pověr, působí děj naprosto přirozeně, tohle je King ve svém živlu, jak ho známe ze série Zabíječů! Pak ovšem dochází na frenetické mávání rotomečem a záplavu usmrcujících paprsků sci-fi hi-tech zbraní, a tak se čtenář jen stěží brání mimovolnému posmutnělému úsměvu, neboť tohle Někdo poněkud nezvládá. Takového Williama Někoho znát nechceme!

P.S. První autorův pokus o průnik do vesmíru Warhammer 40.000, který mohu doporučit pouze kvůli tomu, že jde o první díl knižní série se stoupající kvalitou (četl jsem ovšem pouze do 4. dílu).

Warhammer

William King