Sexy mlékař

Sexy mlékař https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414038/bmid_sexy-mlekar-aCI-414038.jpg 3 463 109

Údolí Hudsonu série

Natalie Graysonová má všechno. Je krásná, žije na Manhattanu a pracuje jako top manažerka přední reklamní agentury, jejíž kampaně se nebojí provokovat. Má spoustu přátel, milující rodinu a v adresáři samé pěkné svobodné mládence. Co víc by si mohla moderní holka z velkoměsta přát? Odpovědí je, samozřejmě… sýr. Nataliinou oblíbenou činností je trávit sobotní rána na Union Square, kde se každý týden koná farmářský trh, na němž se může naplno oddat své vášni pro všechno mléčné. Nataliin oblíbený stánek navíc uspokojuje i její vášeň pro všechno sexy. Oscar Mendoza, majitel mlékárny Bailey Falls a dodavatel těch nejlepších farmářských sýrů, jaké může Hudson Valley nabídnout, je vysoký, snědý, záhadný… a vypadá to, že nejeví zájem. Nebo to si alespoň Natalie myslí – ačkoli jí to nezabrání snít o velikosti jeho, ehm, bandasky na mléko. Romantika bublá, vášeň pění, a něco neuvěřitelného vyplouvá na povrch. Mohla by to být… láska?... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Cream of the Crop , 2016

Pat369
15.01.2021 3 z 5

Hned v anotaci mě upoutala "bandaska na mléko" :-D Takže jsem se těšila, jak se to vše vyvrbí. U jedné scény jsem se opravdu zasmála, protože její vykonání bylo opravdu krkolomné, ale proti gustu...Jinak k odreagování je vhodná, ale Nabíječ se mi líbil více.

trynitrix
02.01.2021 3 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila když vyšla hned jsem ji začala číst a v pulce jsem nějak ztratila zájem :-D tak jsem jí až teď po půl roce dočetla.
Je to takový lechtivý oddechový žánr nenadchne neurazí.
Jsem zvědavá na Sexy hoteliéra :-)

tatjana1737
25.10.2020 2 z 5

(SPOILER) POKRAČOVÁNÍ:

Jako v každé podobné knize, musel přijít konflikt. Ten přišel v podobě bývalé manželky a později ve střetu dvou světů. Jenže… Missy opět zůstala nevyužita (celou dobu je naznačováno, že je to stíhačka, která po Oskarovi pořád pálí, ale pak se vlastně ukáže, že ne, že jsou to jen kamarádi, což je vlastně hrozně super, protože bývalí se k sobě přátelsky nechovají), stejně jako celý spor mezi Oskarovým stylem života a tím Nataliiným. Znovu bylo vše jen naťuknuto, aby si vlastně vše rychle vysvětlili, oba otočili o 180° a padli si do náruče. I v romantické literatuře, i v té plytké, může být hloubka a větší propracovanost…

Po přečtení Nabíječe a Sexy farmáře v rychlém sledu za sebou si říkám, že u AC se opakuje jeden motiv, a to strach ze zamilovanosti. Čtenáři je z děje, narážek a chování postav naprosto zřejmé, že se do sebe zakoukali a že si jsou souzeni, ale postavy lavírují, váhají a bojí se tuto pravdu si přiznat. Že by nějaký osobní autorčin problém??

Kniha obsahuje opět hodně narážek na seriály, popkulturu a různé osobnosti, které u nás ovšem nemusí být známy a tím pádem kupa vtípků čtenáři uniká. Docela se mi líbila myšlenka na hrdinčin vnitřní soundtrack, ale s tou si Clayton hrála jen na začátku, a tak od 3/4 knihy se vše najednou vytratilo. Přitom to opět jako myšlenka bylo zajímavé a šlo to mnohem víc vymazlit. I kdyby třeba jen nenápadnou zmínkou v epilogu, že si nějakou píseň v hlavě přehrává sám Oskar. Jenže stejně jako jiné nápady a motivy, i tenhle zůstal nedotažený. (Koho by zajímal přehled písniček, co jsou v knize zmíněny, vložila jsem do diskuse, bo mne samotnou kolikrát zajímalo, co že je to za songy, a chtěla jsem si četbu udělat víc plastickou.) Stejně tak se cítím ošizena o absenci konečného produktu v podobě reklamy, o které se tolik mluví, ale vlastně se o ní nic nedozvíme. Zkrátka a dobře, vše je jen nastíněno, ale nedotaženo, a to je možná problém, proč kupa čtenářů tuhle knihu tak nízce hodnotí. Alice Clayton píše s lehkostí a vtipem, kdo není vyloženě nepřítel vulgarismů sexuálního rázu, ten se u ní i pobaví, ale kdyby víc promyslela děj, chování postav, propracovala jejich charaktery apod., bylo by to výrazně, VÝRAZNĚ lepší.

S ohledem na to, že poslední kamarádka pomáhá hotelům, bylo hned od první zmínky o Archiem jasné, o čem a o kom bude třetí díl.

tatjana1737
25.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Se vší úctou k autorce, tohle ale byla békovina... V prvé řadě souhlasím s tím, že obálka se nepovedla. Jake Gyllenhaal mne nebral nikdy, natož jako rozčepýřený lesní muž s podivným gumovým náramkem na zápěstí (to není sexy), odpoutal ale moji pozornost tak dokonale, že jsem si ani nevšimla toho kovového zábradlí :-D - díky za zdejší komentáře! Ani zamračená vráska mezi obočím mu - bohužel - nedodává charismatu.

Názvy knih jsem nezkoumala, dokud jsem si u Farmáře nepřečetla, že v originále je název zcela jiný. Takže jsem ze zvědavosti mrkla na tiráž, a i tady došlo k překladu pro český trh, asi aby čtenářky hned věděly, co čekat, anebo z nedostatku kreativity, jak přeložit další dvojsmyslnou slovní hříčku. Ostatně překlad pokulhával i v tomto případě. Když ponechám stranou zmínku Roxie o Leových "oříšcích" (proč ta zdrobnělina?), nejvíc mne to trklo u „Dej mi to". Anglické „give it to me“ to sice doslovně znamená, ale v češtině to odpovídá „udělej se“. To jsou ovšem jen takové škarohlídské prkotiny oproti jiným vadám na kráse.

Když Natalie v prvním díle jen tak mimochodem zmínila, že jejím snem je vyrábět sýr, bylo zcela jasné, s kým ji nakonec autorka v další knize spáruje. Bohužel, na rozdíl od farmaření, o výrobě sýru či jiných mléčných výrobků se toho z knihy člověk tolik nedozví. S výjimkou jedné epizody, při níž se ukazuje, že hrdinčiny romantické představy byly jako Hurvínkova představa války, se sýry smrskly jen na občasné vyjmenování jejich druhů a popis lahodné chuti. Obávám se totiž, že Alice Clayton je na tom stejně jako Natalie Graysonová. Nic moc si nezjistila a veškeré kulisy, v nichž se příběh odehrává, jsou tak poměrně plytké a nevěrohodné. Přitom by stačila sem tam nějaká zmínka, možná ještě jedna přidaná výrobní scéna, a bylo by to mnohem zajímavější. Jenže takhle je to bohužel s celou knížkou. Příběh na mne působí jako něco, co jsem si vymýšlela před spaním ve dvanácti. Děj nula nula nic, ale hlavně musí dojít k sexu. K HODNĚ sexu. Bez ohledu na to, že motivace postav i jejich dialogy jsou o ničem.

Natalie… opět se opakuje velmi sebevědomé děvče, které se nestydí mluvit otevřeně o sexu a dávat najevo svoji ženskou sílu. V Sexy farmáři mi to nějak uniklo, ale tady je pokaždé zdůrazněno, že má postavu XL. Ale co to vlastně znamená? Že je vysoká nebo že vypadá jako Hilda Duane Bryerse? Toho zdůrazňování bylo moc a stejně tak bylo moc celé Natalie. Podpatky a obepnuté sukně bych jí i odpustila, i na farmě bych je skousla, ale podivné chování typu lascivního vzdychání při pojídání dortu, když sedí naproti zcela cizímu muži, gayovi a navíc KLIENTOVI? To prosím ne. (Anebo scéna, kdy dává najevo šéfovi, že je lepší než kolega, ke kterému se chová jako k psíkovi?) Celkově to působilo spíše arogantně a přehnaně, takže kontrast jejího sebevědomí s každotýdenní nesmělostí při nakupování brie vůbec nevyzněl. Stejně tak mi přišlo neuvěřitelné, že by osoba s takovým původem, zázemím a ironickým smyslem pro humor absolutně postrádala sebevědomí a nechala se sebou tak smýkat. A i kdybych toto připustila, tak už nevěřím tomu, že by se z toho týrání tak rychle dostala a stala se z ní během jednoho roku taková bohyně, co si mindráky absolutně nepřipouští a členové ruské mafie jí zobou olivy z ruky. (Aby ovšem pak o své trýznivé minulosti vyprávěla dvěma naprosto cizím lidem jen proto, že jí udělali Bloody Mary a jsou to gayové…) A pak… pokud se mi z někoho klepou kolena, zatáhla bych ho do stáje a začala mu tam hned při prvním setkání vykládat o tom, jaké explicitní fantazie se mi o něm honí hlavou? Když vlastně o něm nic nevím? No… tohle opravdu může fungovat jen v pubertálním snění. Přitom se s tím dalo tak vyhrát! Vždyť už jen konflikt městské holky a venkova si říká o kupu vtipných situací (ne jen o plašení krav a pád do bláta) nemluvě o rozvedení proměny, kterou Natalie musela projít, aby se nakonec do Baileys Falls nastěhovala. Jenže tohle zase bylo jen plytce nastíněno, autorka sklouzla po povrchu a do hloubky se ani nepodívala.

CITÁT:
„Mluv za sebe, Pinup. Já bych ještě zvládnul nějaký to píchání.“
Vyprskla jsem smíchy a zvedla hlavu, abych spatřila, jak se na mě jeho unavená tvář vesele šklebí. „Ještě bys zvládnul nějaký to píchání? Páni, když zrovna nevyrábíš sýr, tak určitě píšeš básně.“
(…) „Dobře, vzdávám to. Moc knedlíčků. Spát teď, píchat později.“
„Říkám ti, to je čirá poezie.“
(…) „Tiše, skládám mistrovské dílo.“ Šťouchl mě bradou do ramene. Cítila jsem na uchu jeho teplý dech, který příjemně šimral. „Růže jsou rudé, fialky modré. Jsem moc unavený na píchání, ale to neva, protože ona také.“

Oskar byl napsaný tak, že opravdu většinu času působil jako buran. Jeho jednoslovné odpovědi působily lehce pračlověcky a i později, když se ukázalo, že přece jen má nějakou hloubku, autorka vše shodila neustálým opakováním vulgarismů a komplimentů o prdeli. On i ten sprostý slovní humor by mohl být vtipný, ale to by Claytonová musela víc rozvést to, jak kolem sebe ti dva krouží, jak něco společně prožívají (epizody, které dávají smysl interním narážkám), jak postupně narůstá jejich touha, ale hlavně jak se mezi nimi rodí nějaký cit, který dodává hloubku i zdánlivě povrchním poznámkám a urážlivým přezdívkám.

Aracely
17.10.2020 4 z 5

Obálka je naprosto příšerná. Škoda že se nedrželi originálu. Originální obálka je opravdu krásná... Hrozně jsem se těšila na další sérii od Alice Clayton, ale zjišťuji, že na Nabíječe a Zrzku nic nemá...

Tato kniha je místy lascivní a sprostá. ,,Ty máš tak velkou úžasnou prdel a ty jsi zase buran", tak to je jejich konverzace na půl stránky, spíš celkem urážející než vtipná. Zajímalo by mě, jestli je to tak i v originále nebo je to přeloženo takto jen u nás.
Každopádně Natálie, která když vidí Oskara a když viděl on jí v autě, tak začne utíkat a plašit mu krávy a pak si přetáhne svetr přes hlavu, aby se neviděli? Mám slabost pro ztřeštěné hrdinky a snesu toho dost, ale tady mi to přišlo spíše trapné...

Ani jeden z nich mi nepřirostl nijak k srdci, na druhou stranu oba neměli lehkou minulost a po tom co potkalo Natálii, jí musíte ledacos prominout nebo pominout:-).
Oskar skoro vůbec nemluvil a když už, tak jen sprosťárny, že jsem se musela červenat :-D.
V půlce knihy už jsem se ale bavila a nejvíc mě asi pobavila jejich hádka, kdy si Natálii přehodí přes rameno, jelikož už jí má dost a hodí jí vzteklou do auta a zamkne jí, dokud se neuklidní :-D.

Kniha má své světlé chvilky a občas i humor. Hodnotím jí něco mezi
3-4*. Zatím nejslabší ze všech knih od Alice.

Pokud hledáte erotický románek, tak do toho. Pokud pokračujete v sérii, tak opět do toho.
Nicméně samostatně bych tuto knihu nečetla.

Stejně mám ale Alici ráda a ráda se pustím do 3. dílu.

JessieEx
08.10.2020 2 z 5

Četla jsem Sexy farmáře (předchozí díl) a i když to nebylo nic světoborného, nebylo to vyloženě špatné. Zasmála jsem se, odreagovala. Totéž jsem čekala i od Sexy mlékaře, plus bonus v podobě totálně krásného chlápka. Dostala jsem jen toho chlápka a co si budem povídat, to není zásluha přímo autorky, ale spíš mé vlastní fantazie :D Oskara jsem si představovala jako mix Jasona Momoy a Rolla z Vikingů a jedině díky tomu jsem zvládla dočíst knihu až do konce :) Něco-jako-Colin-Farrel-či-Jake-Gyllenhaal z obálky taky není špatný, no já se do celé této série pustila hlavně kvůli téhle obálce. Je tak moc kýčovitá, až je dokonalá a krávy miluju :)
Teď ale trochu pochybuju, že v sérii budu pokračovat. Slibovaný humor jsem nedostala a když už jsem se smála, tak nad trapností některých situací a postav. Nebyl mi tam sympatický nikdo, Natalie byl přímo děsná. Ale její sebevědomí bych chtěla... nebo radši ne... Ani na tom Oskarovi kromě vzhledu nic nebylo.
Že se navzájem oslovovali "buran", "pinup" a "ta s tou velkou prdelí", vypovídá o jejich vztahu myslím dost.
Vůbec mě nezajímalo, jak se jejich příběh bude vyvíjet, nezáleželo mi na nich a na tom, aby spolu zůstali a stejně bylo jasné, jak to dopadne.
Nejzajímavější část příběhu byla Nataliina a Oskarova minulost.
Popis "venkova" byl dost směšný a ta představa, že všechno, co odtamtud pochází je bio, zdravé a luxusní, je dost zkreslená. A pokud bych žila v takhle idylickém městečku, tak bych rozhodně nestála o to, aby se nějaká zhýčkaná Newyorčanka snažila pomocí stupidní reklamy přivést více lidí a turistů.
Tohle se zkrátka moc nepovedlo, Nabíječ drží prim...

radka2501
18.09.2020 3 z 5

Asi zatím nejslabší ze série

mariva
06.09.2020 2 z 5

Čekala jsem, že to bude větší legrace, obálka i název naznačovaly, že to nebude vážné čtení. Možná jako oddechovka, ale i na to to bylo hodně slabé.

OnlyFour
04.09.2020 2 z 5

To bola taká blbosť, ani na oddych, lebo ma to všetko strašne vytáčalo, po Natalii by som niečo s radosťou hodila

Zelený.úval
02.09.2020 2 z 5

Tato kniha byla pro mě docela zklamáním. Od autorky jsem četla už Roštěnku a ta byla super, proto jsem se těšila na tuhle. Nemohla jsem se do ní ale vůbec začíst. Něco mi tam prostě chybělo.

Aranel15
24.08.2020 2 z 5

Kniha za moc nestála. Natalie byla městská slepice, která přijela na venkov a čekala "roztomilé kravičky". A mlékař? Ten možná sexy byl než ho Natalie začala oslovovat burane

lenka9044
18.08.2020 3 z 5

Autorka opisuje sama od sebe... nova jmena, ale pribeh temer stejny jako v knize sexy farmar. Snad bude treti dil lepsi (nemam rada nedoctene serie).

MaťaZ.
05.08.2020

Tak nevím, dlouho se mi nestalo, že bych četla a nechutí, asi proto jsem knihu ani nedočetla. A dokud jsem četla tak nuda a plytkost..nic víc..škoda papíru

adrianna0305
02.08.2020 odpad!

Tak tenhle mlékař nadojil pořádně zkyslé mléko. Natalie byla otravná městská kravka co se zatoulala do stáda jednoho vesnického burana, který měl slovní zásobu ve stylu: "Já jsem Groot". Tuhle knihu pohřbít pod hromadu hnoje.

Verrrunka
24.07.2020 2 z 5

No když to budu brát vyloženě jako humor, tak jsem se fakt dobře bavila. Ale jinak, bože, tohle fakt někdo čte jakože na vážno? I když bych nehodnotila ten plytký příběh, tak ty divnopřeklady a celkově slovní zásoba knihy mě teda dovádí k šílenství.

tittanie
19.07.2020

Četla jsem první díl, proto jsem sáhla i po druhém. A musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. Mužská postava fajn, ženská mi přišla taková zvláštní. Nevím, asi se to dalo přečíst, jako oddechovka na dovolenou asi fajn.

johana3160
15.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Nedoporucuju precist mlikare hned po farmari, autorka jede jak pres kopirak, jen to tentokrat neni skryta kucharka. Druha kniha serie opet zacina popisem, jaka byla hl.hrdinka na stredni chudinka a jak si prinesla mindrak az do “skoly vareni” kde se najednou zmenila a postavila se svym mindrakum a uplne se zmenila... totez v blede modrem byla Roxie v predchozim dile.. a stejne tak sexi hrdinu jako by je vzala pres kopirak. Z predchoziho dilu jsem doufala ze Oskar bude, vic temnej, vic tajemnej, vic ubrucenej... a on je to zase “normalni” nadrzenej chlap.. minimalne od poloviny knihy uz jsem skoro prosila aby byl konec, tedy aby se neco stalo, oni se rozesli, pak si uvedomili ze se milujou a hura happy end. A hadejte ... no dobra nebudu zla, kniha me i pres nijaky dej pobavila a splnila ucel, tedy zabila volny cas:)

Nikkinike87
05.07.2020

Asi nejhorší kniha mé oblíbené autorky. Líbil se mi víc porn food ohledně popisu jedení sýrů a jiných dobrot, které v knize jsou, než samotné erotické chvilky hlavních hrdinů - mlékaře Oscara a Natalie - pracující v reklamní agentuře. Oscar - málomluvný alfa samec s buranskými návyky a Natalie - nemá křivky modelky, ale ví jak a na co sbalit chlapa. Ovšem když potká Oscara, najednou je všechna její sebejistota ta tam. Přes to se oba protipóly přitahují natolik, že je spojují neskutečně živočišná erotická vášeň. Přiběh byl místy nudný a u Alice už víte co, jak a kdy zhruba v knize přijde, ale i tak jsem chtěla vědět, jak to dopadne...

Pettinka
04.07.2020 5 z 5

Mně se tenhle díl libil mnohem víc a to z důvodu, jaká byla hlavní hrdinka! Sebejistá žena, co ma zdravé sebevědomí. Co nedovolí, aby se po ní někdo vozil a má se ráda taková jaká je! To se mi opravdu moc líbilo!

iiiccc
02.07.2020 2 z 5

Věděla jsem do čeho pravděpodobně jdu. Ale že to bude až takhle ploché? Nudilo mě to a ve své podstatě to vlastně ani trochu sexy nebylo. Dvě hvězdičky za to, že jsem některé pasáže musela kolegům v práci prostě přečíst nahlas a některé obraty u nás zlidověly. Třeba "úžasně velká prdel" a "Ach, ano".

erotika sýry

Alice Clayton