Hudba pro chameleóny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hudba pro chameleony (1980) je autorovou poslední, neprávem opomíjenou povídkovou sbírkou; obsahuje krátké prózy včetně nového pokusu o detektivní novelu faktu (povídka Ručně vyřezávané rakvičky) a rovněž osobní vzpomínky na některé Capoteho přátele. Z těchto povídkových črt vyniká zvláště próza Krásné dítě, vzpomínka na idol amerického filmu padesátých let Marilyn Monroe, kterou Capote ukazuje v ne právě lichotivém, ale o to pravdivějším a jímavějším světle. V edici bilingua vyšla loni ve dvojjazyčné verzi povídka Snídaně u Tiffanyho. Pro pokročilé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4758/hudba-pro-chameleony.jpg 4.338
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Garamond
Originální název:

Music for chameleons, 1980


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Hudba pro chameleóny

palka452
10. dubna

Skvělé

mgeisselreiter
13.09.2020

Bohužel jsem nedávno viděl film Capote z roku 2005, který mě dost negativně ovlivnil v pohledu na život spisovatele. Mnohdy je totiž lepší některé věci nevědět. Každopádně hned první povídka byla ještě pod "vlivem", ale s dalšími už jsem byl lépe sžitý a dokázal si je vychutnávat. Capote je opravdu velmi dobrý spisovatel a tato různorodá sbírka jeho krátkých prací to jen dokazuje. 80%, 13. 9. 2020.


maruska283
25.02.2020

Moje první kniha od Capoteho mě naprosto odrovnala, prsotě skvělé čtení.

boticelli
05.07.2018

Truman s Marylin po pohřbu nemají chybu! Takhle od “huby” to dovede pustit do éteru jenom on! Ke knížce se rád vrátím, je taková ...americká.

MC87
26.03.2017

Skvělé, syrové povídky, plné dekadence a nádechu "staré" Ameriky. Až na extrémně nevýraznou (naštěstí jen třístránkovou) povídku Mr. Jones je vše maximálně čtivé a kniha se dá přečíst za půl dne.

Atmosféru knihy tvoří zajímavé charaktery, všudypřítomný alkohol a autorovy vyjadřovací schopnosti, kdy neváhá chvílemi psát vulgárně. Na trhu existuje i dvojjazyčné vydání, které doporučuji, protože Capoteho angličtina není složitá a je logická.

Babouš
03.07.2014

Je to sbírka povídek, kratších i delších, z nichž některé jsem slupnul hned a s jinými jsem se trápil po mnoho večerů. Capote je v tomhle hrozně nepředvídatelný a kvalita jeho tvorby je hrozně rozporuplná. Rozhovory (např. s Marilyn Monroe) mi přišly asi zajímavější než povídky/příběhy. Ručně vyřezávané rakvičky mají výborný start, atmosféru, ale v polovině to přestane být zajímavé, jako by autor ztratil dech. Na druhou stranu ta povídka o paní a kočkách v mrazáku měla výborný závěr a pointu, ale to před tím tak zajímavé nebylo. Jak říkám, rozporuplné...

Obálka s obrazem od Ivany Lomové je ale skvělá.

Sorry - Lazy
11.03.2013

Vynikající. Kniha se čte sama. Za dva dny nebylo co řešit. Pokud nemáte co na práci, za půl dne...