Hry

První vydání souboru her od Karla Čapka, který obsahuje hry: Loupežník, R. U. R., Věc Makropulos, Bílá nemoc a Matka.

Z toho Loupežníka vydání 9., R. U. R. vydání 18., Věci Makropulos vydání 8., Bílé nemoci vydání 12. a Matky vydání 9.

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71287/hry-71287.jpg 4.7111

Kniha Hry

lukaskmn1
07.11.2021

Naprosto geniální díla.

vendy246
03.05.2021

Čapka přece známe, tak proč ho číst... Já jsem například vždy a znovu nadšená. Krásně napsané, výstižné a překvapivě velice současné. Karel Čapek byl nesmírně nadaný, vzdělaný a osvícený muž. To hlava nebere.

rencovav
15.12.2020

Čapek byl geniální. A pořád je, protože všechny ty myšlenky jsou tak aktuální! Děsí mě to a přitom jsem ohromená, že někdo dokázal skutečnost vyjádřit tak přesně...

Mindy
15.11.2020

Já toho Čapka prostě žeru. Cokoliv od něho začnu číst, nikdy nejsem zklamaná. Trochu se stydím, že jsem se k jeho tvorbě dostala až nyní, na druhou stranu si jeho díla teď vyloženě vychutnávám.
Tato kniha obsahuje pět divadelních her a je to úžasný výběr - všechny se mi líbily.

konicekbily
07.07.2020

Oživil jsem si své vzpomínky na dobu mého středoškolského studia. Dobře jsem udělal. Na těchto divadelních hrách je zřejmé, jaký široký záběr Karel Čapek měl a kolik toho musel přečíst a prostudovat, aby se stal takovým spisovatelem. A je to vidět na celé jeho tvorbě, nejenom na divadelních hrách.

Andyy94
01.04.2019

Karel Čapek, je pro mě srdeční záležitost!
A proto oceňuji více děl v jedné knize, které nikdy neomrzí. :)

ronave
12.02.2019

Čapek je úžasný spisovatel, kniha je čtivá, množství postav je ideální a neztrácíte se v nich.
Myslím si, že každý by si měl od Čapka něco přečíst a tohle je dobrý výběr :-)

MATKA:
"Otec: To je dobře. Ona jediná nás může slyšet -
Ondra: - a s námi mluvit. Jen maminka nás může vidět. Ta s námi kontakt neztratila"

Ronnie68
19.11.2018