Hrrr na ně!

Hrrr na ně!
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532922/bmid_hrrr-na-ne-65dba53c60dcf.jpg 5 1168 1168

Mocní muži si rádi hrají na vojáky – a vhodná záminka se vždycky najde Na Zeměploše se vynořila nová země a s ní staré spory mezi exotickou Klačí a velkoměstem Ankh-Morpork. V tomhle rasovém a národnostním kotli to začíná vřít a najednou stačí mít o trochu tmavší pleť, aby ve vás dlouholetí sousedé viděli podezřelé cizáky, kteří je chtějí okrást nebo rovnou zavraždit a navrch ještě zprznit jejich manželky a dcery. A když se nakonec vydají na pochod dvě armády, jejichž generálům pranic nezáleží na lidských životech, velitel Elánius z ankh-morporské Městské hlídky si musí sakra pospíšit s rozkrytím zločinu tak strašného, že dokonce neexistuje ani zákon, který by ho postihoval. Jmenuje se VÁLKA.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Jingo , 1997

Interpreti: Jan Zadražil

helmiczka
22.09.2012 3 z 5

Príjemná kniha, ale nie je to "must-read". Antivojnových myšlienok tu bolo možno až príliš, občas som sa rozrehotal, vtipných nápadov tu je celkom dosť, Vetinari je výborný, ale... ja neviem, dal by som 3 a pol keby som mohol. Taký pekný štandard, človek neľutuje, že číta, ale nie je ani strhnutý.

vhumanik
23.07.2012 5 z 5

Elánius a Karotka v kombinaci s Vetinarim opět nezklamali...

Azizi
16.06.2012 4 z 5

Chytilo ma to síce až za polovicou, ale i tak v pohode. Pár z vecí, ktoré ma dostali (pozor, môže byť spoiler!): výrok “Och, bohové, zabásnul jsem celé bojište...“ (Sam Elánius), jedna z Karotkových neuveriteľných schopností, a to s ľahkosťou premeniť vojnu na futbal, ako aj záverečný pochod výkvetu ankh-morporskej spoločnosti na čele so vždy pripraveným a po krádeži jednej kabelky aj skutočne šťastným vojvodom Elániom.

Weiler
20.04.2012 5 z 5

Hlídka nezklame a dokáže jen příjemně překvapit - Noby objevující svou ženskou stránku. Jeho a kolegy Tračníka cestování s Vetinarim a Leonardem nemá chybu, naopak konflikt o kus země, který nikomu nepatří a závěrečný "souboj" Klačanů a Ankh-Morporčanů vyvolaný kapitánem Karotkou hezky ukazují, jak většina válek v důsledku vyzní. Terry v knize navíc dokazuje svojí... jak to tak podat... renesančnost, když přináší trochu kvantové fyziky v podobě Elániova skřetího strojku.

IamTaiPan
13.03.2012 4 z 5

Elánius je klasik, hlavně po ránu

st.me
28.02.2011 5 z 5

Další vynikající díl. Velitel Elánius a členové Hlídky patří k mým oblíbeným hrdinům. V tomhle díle jsem nahlédla do ženské stránky Nobyho Nóblhocha a smíchy mi tekly slzy.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Z moře se, z ničeho nic, vynoří Lepš, nový kontinent. Ankh-Morpork se samozřejmě domnívá, že mu Lepš automaticky patří. Jenže pouštní Klač si myslí totéž. Bude válka, nebude válka? Další z povedených knih o Zeměploše, ale musela jsem dát o jednu hvězdičku méně, té politiky už tam na mne bylo moc.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Druhá nejlepší knížka s hlídkou, možná i nejlepší. :) V této publikaci se více přiblížíme lordu Vetinarimu, potkáme se s prý zesnulým všeumělem Leonardem da Quirm a krom takových maličkostí jako je válka o jeden ostrov a pak celkově válka, nahlédneme do hlubin zmučené duše Nobyho Nóblhocha. Zaručuji vám, že se nepřestanete smát nad těmi paradoxy :D

Zeměplocha hlídka

Terry Pratchett