Gabrielovo inferno

Gabrielovo inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321912/bmid_gabrielovo-inferno-n1i-321912.jpg 4 1070 216

Gabriel Emerson, cez deň vážený profesor a odborník na Danteho, v noci hriešnik zmietaný spaľujúcou vášňou, stretne plachú a neskúsenú študentku Juliu Mitchellovú. Je presvedčený, že je anjelom zoslaným na jeho spásu. Ona hneď na prvý pohľad vedela, že Gabriel je láskou jej života, na svoju prvú lásku však nikdy nezabudla. Julia znáša s Gabrielom jeho osobné peklo a on váha, či riskovať svoje postavenie, kariéru a povesť kvôli obyčajnej študentke. Vášnivá túžba ho však úplne opantala a nedá mu spať podobne ako vidina z dávneho sna...... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: ekniha , XYZ (SK)

Gabriel's Inferno , 2011

Orea
05.02.2014 4 z 5

Na plné hodnocení to není a nejspíš za to mohou přesně dvě věci. První je Julia. Ne, že bych jí vyloženě nenáviděla a měla chuť kvůli ní knihu nedočíst. Byly jen chvíle, kdy mi to věčné červenání a fňukání vadilo, navíc mi její charakter připadá, vzhledem k její minulosti, trochu nelogický. Naštěstí je kniha psaná i z pohledu Gabriela, který je prostě zajímavá a propracovaná postava a tyhle nedostatky skvěle vykompenzuje. Druhá věc je naprosto typická konfliktní scéna během Gabrielovy přednášky...u té jsem opravdu převracela oči a modlila se, aby rychle skončila. Na druhou stranu se mi moc líbilo prostředí, které se autor snažil navodit. Dante, obrazy, italské víno, jídlo, hudba...už jen z toho důvodu a samotnému Gabrielovi stálo za to knihu přečíst a rozhodně si nenechám ujít pokračování.

legolaska
27.01.2014

Kdokoliv byl měl zájem si doplnit informace z Gabrielova inferna, co se zmiňované literatury, hudby, obrazů i reálií týče, zveme ho navštívit naši facebookovou stránku:

Těšíme se na vás!

aliali
27.01.2014 4 z 5

Jako oddychovka dobrý, určitě jsem se nenudila ale na pět hvězdiček to opravdu není.

Samira
25.01.2014 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila, bylo znát, že ji napsal chlap, ale v dobrém slova smyslu, postava Gabriela byla díky tomu velmi věrohodná, Julii zvládl popsat dobře, ale Gabriel mu šel lépe. Moc se těším na další díl. Jediné, co mě trošku štvalo bylo to její modlení ke všem klíčníkům a podobně, v kontrastu s tím, že na jiných místech knihy byly intelektuální alegorie věnované Dantemu dílu, to bylo jak pěst na oko. Ale možná to nevyznělo dobře i díky překladu, naštěstí to bylo jen na začátku.
Jinak doporučuji!

malazluta
24.01.2014 5 z 5

Kniha mě nadchla, hrozně moc:-) Líbilo se mi propojení s Božskou komedií, Dantem a Beatricí, kvalitní a propracovaný děj. Je nutné vyzdvihnout autorův styl psaní, který dokazuje, že S. Reynard je opravdu literárně zdatný a něco umí (narozdíl od E.L. James - nemůžu si pomoct:-). Moc se těším na pokračování.

Kamilajznik
23.01.2014 5 z 5

Mně se kniha velmi, ale velmi líbila! Prostě romantika od začátku do konce. Určitě si přečtu i další díly série :-)

Ajushe
12.01.2014 5 z 5

Na mě osobně tato kniha zapůsobila. Kdybych ji četla před 50ti odstíny, tak bych 50 odstínů ani nedočetla. Knihu sem přečetla ze zvědavosti, jak se s takovým žánrem pro srovnání popere muž a byla sem mile překvapena. Styl psaní je mi bližší, oceňuji absenci neustále se opakujících na chlup stejných sexuálních scéna hlavně vnitřní bohyně, která mi skutečně lezla na nervy. I když má s 50ti odstíny tato kniha zajisté společné rysy, tak je tahle kniha rozhodně lépe napsaná. Mě se moc líbila :)

Iva.vos
08.01.2014 3 z 5

Tak za 1. kdo to ještě nevi, tak autor je MUZ. Za 2. tato kniha je celkem dobra, ale přijde mi, ze se tam na strašně moc stránkách opakují ty same dialogy porad dokola. A konečně za 3. jak někdo může tvrdit ze se to s padesatkou vůbec nepodobá? Nevím kdo co napsal dřív, ale pro srovnání. Gabriel - bohatý Christian - bohatý. Anna - panna Julie - panna. Oba pánové maji špatnou minulost, vyrostli u adoptivnich rodičů, oba v mládí dělali výtržnosti, oba (at uz jakymkoli zpusobem) potrebovali uspokojovat svoje sexualni touhy, boji se ze kdyz se sveri se svou minulosti,tak jim jejich vyvolena utece, dokonale vypracovane telo, pak často zmiňovaný - dozor nad jídlem. Slečny maji zase rozvedené rodice, jsou to obe takove...,,putky'', dale jsou tu bohové vs. bohyně. Obě maji kamaráda, který po nich jede... Atd atd...ani bych to sem vsechno nemohla vypsat, je toho opravdu spousta. Vlastně je tam jeden rozdíl - počet sexuálních styků :-D ...tím nechci říct ze by jedna kniha byla horší než ta druha, ale lidi co tu píší, ze si ty knihy nejsou vubec podobne jsou podle me na omylu ;-)

gmail@kvido.tk
07.01.2014

Kniha se mi moc libila, doporucuji.

Ruxandra
06.01.2014 4 z 5

Ačkoli mi hlavní hrdinové (ona - naivní, nevinná a křehká až se tomu nechce věřit; on - nechutně bohatý, temný „padouch“) na první pohled připomínali základní linku Fifty Shades, nemohla bych se více mýlit. Gabrielovo inferno je o 200% kvalitněji napsané, zpracované, promyšlené a nevnucuje vám sex na každé stránce (nemluvě o absenci opakování pořád těch samých vět dokola, jupí!!! ;) ). Trochu mi vadí, že i zde se autor rozhodl napsat třídílnou sérii. Konec této knihy, jako konec příběhu, by mi docela stačil, ale co už, přečtu i ty další, utrpení to pro mě nebude :)

makyna03
06.01.2014 5 z 5

Mě osobně se tato kniha líbila víc než 50 odstínů...

trynitrix
05.01.2014 5 z 5

Kniha super plná emocí jako vášeň,láska, nenávisti atd... Nesmíte tu hledat nějaké podobnosti z jiných knih pak si tu knihu dostatečně neužijete, příběh byl velice čtiví, nápaditý a už se těším jak to vše bude pokračovat. :-)

Blanka23
04.01.2014 3 z 5

První polovina byla velmi čtivá, pak ale přišel zásadní zlom, který sice byl dostatečně vysvětlený, což u některých knih tohoto typu není, ale stejně se chování hlavního hrdiny změnilo na můj vkus až příliš rychle a zbytek knihy mi přišel úplně stejný jako ty krátké romány v papírovém provedení, které jsem jako malá potají kradla babičce. Jinak je tato kniha velmi propracovaná, co se úryvků, citatcí z Danteho, italských maleb a písní týče, skoro mě mrzí, že je všechny pořádně neznám.

dieu
02.01.2014 5 z 5

Ze začátku mi to přišlo nudné a Gabriel tak trošku "obšlehnutý" z 50 odstínů, při delším čtení mě ale knížka opravdu chytla a těším se na přelom února a března, až vyjde další díl!! :)

illca2
28.12.2013 3 z 5

Knížka je úžasná, krásný příběh plný lásky, ale i trápení a stínů z minulosti. Jen netuším, o čem můžou být další díly. ..

Blauny
17.12.2013 2 z 5

První půlka knihy mě celkem bavila, druhá půlka mě nudila neskutečnými kecy a chováním hlavních postav a jenom jsem doufala, že už bude konec a konečně se všichni protrpíme k tomu co bylo jasné od začátku......"Nemůžu spát." "Já taky ne." "Mohla bych s tebou mluvit?" Rychle se otočil a napodobil její polohu. "Samozřejmě. Děje se něco?" ...... (u všech bohů romantických chlapů, kteří jsou ochotní si povídat ....jestli někde takový existuje, chci ho!)

Yvosek
11.12.2013 5 z 5

nemohla sem se od ni odtrhnout :) tahle kniha me velice nadchla a moooc se mi libi:) at uz je 2 dil :)!

psirena
01.12.2013 4 z 5

Hlavní hrdina je odborník na Dantovu Božskou komedii, přednáší na univerzitě a hlavní hrdinka je jeho studentkou. Co bylo zajímavé je to, že autorka vlastně píše o hrdinech z Dantova příběhu, akurát je zasadila do dnešní doby.
Vždy si říkám, když má hlavní hrdinka na výběr z víc "nápadníků", proč si ksakru vybere toho horšího? Já bych poslala G. někam a nechala si Paula.

Nel-ly
29.11.2013 2 z 5

V průběhu čtení jsem furt měnila hodnocení, většinou spíš záporné.
Místo vnitřní bohyně máme tentokrát hromadu bohů, ty poznatky v závorce jsou na pěst a nehodí se to, styl psaní je převážně špatnej, charakteristika postav většinou spíš trapná a zbytečně přeslazená... hrdinka je traumatizovaná plachá naivní pipka, on je trauma-cosi
ve své podstatě to není špatné, ale použít takových odkazů na světové spisovatele a napsat tohle? ostuda

Ivy
28.11.2013 5 z 5

Přečteno během pár dnů takže si dokážete představit jak mě kniha bavila. Líbilo se mi jak se jejich vztah vyvýjel. Nejdřív po ní štěkal a choval se jak osel a pak jí na rukou nosil - pro duši jako je ta moje to byl blahodárný balzám. Teším se na další díl :).

láska pro ženy erotika 21. století Itálie Kanada vysoká škola

Sylvain Reynard