Gabrielovo Inferno

Gabrielovo Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171474/bmid_gabrielovo-inferno-hXZ-171474.jpg 4 1070 216

Profesor Gabriel Emerson je ve dne uznávaným specialistou na Danteho, v noci se změní na šelmu zmítanou erotickými touhami a téměř zvířecími pudy. Aby dostal vše, co chce, využívá svého neuvěřitelného šarmu a skvělého vzhledu, pod kterým se ovšem skrývá temná minulost a prázdnota. Pak se v jeho životě objeví studentka Julia a s ní i svádění, zakázaná láska a možná i vykoupení z Gabrielova osobního pekla…... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Gabriel's Inferno , 2011

lucinka84
06.10.2019 5 z 5

První díl se mi líbil. Nemohla jsem se odtrhnout. Ale byl zbytečně dlouhý. Těším se na pokračování.

TomuVer
05.10.2019 1 z 5

Pán Emerson...tak ten alebo neprestal brať brutálne kvalitný matroš,alebo mu to celé stúpa do hlavy s tým Dantem,rozhodne tak pôsobil,že v niečom ide,nečudujem sa,že si ju nepamätal. A hl.hrdinka bola klasikou...študentka,krásna,chytrá a mala smolu,že sa zaľúbila do sexi profesora,ktorý si nevedel dať dokopy 1 a 1.

pegasek
25.08.2019 3 z 5

Příběh byl fajn ale zdlouhavý, kniha mě opravdu začala bavit od díkůvzdání, pouštím se do dalšího dílu od kterého očekávám víc, tak snad nezklame

LenRan
12.08.2019 4 z 5

Hodnotím celou trilogii:
Nejhorší bylo prokousat se prvním dílem. Neustále červenající se a plačící Julie mi dávala docela zabrat, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala, protože následující díly a hlavně Gabrielův Očistec stály za to.
Musím ocenit to prostředí v kterém se román odehrává, já se dozvěděla spoustu zajímavých věcí o umění a i když mi občas oba hlavní hrdinové lezli na nervy, teď se mi po nich bude stýskat :(

men0037
17.06.2019 5 z 5

Prvni ddíl se mi llíbila místy i pobavil.

V.Vendulii
15.06.2019 3 z 5

Po přečtení komentářů mi přijde, že jsem četla něco jiného než všichni ostatní. Kniha byla strašně zdlouhavá, byl to hezky příběh, ale podle mě až moc nereálný. Taaaak přeslazené chování navíc u člověka, který byl děvkař a navíc několik let jel ve všemožných nelegálních aktivitách? Taky jsem nepochopila označení erotika. Nevím jak vy, ale já jsem na tu erotiku čekala nekonečných 535 stran!

LuCc1211
04.05.2019 4 z 5

Do celé trilogie jsem se pustila s tím, že nevím zda ji celou přelouskám. Po pravdě jsem knihu brala s velkým nadhledem. Jelikož jsem ji našla u nás v knihovně pod "erotický romány", tím pádem jsem čekala něco jako 50 odstínů. Měla jsme strach, že to bude zase po*no v knize. :D Ale kniha předčila mě očekávání. Sice je první díl trochu zdlouhavý, ale je čtivá. :) nebude mi vadit se k ní klidně vrátit :))

SleepyAllDay
05.03.2019 2 z 5

Kniha mi byla doporučena, s velkým nadšením jsem se dala do čtení a s velkým zklamáním jsem číst přestávala. Nebavilo mě to, jejich dialogy se mi občas zdály nereálné a prostě divné. Však v té knize vlastně nebylo nic jiného než dialogy dialogy a dialogy, ať už seminář o Dantem nebo sáhodlouhé "musíme si promluvit o..."

Kniha pro mne začala být zajímavá ve chvíli Díkuvzdání, kdy se konečně začalo něco dít.

Nerada nechávám věci rozečtené, proto pokračuji druhou knihou a doufám, že to bude alespoň nepatrně lepší než inferno.

Eponka
28.02.2019 5 z 5

Tahle kniha je psaná velice specificky proto že, plno lidem přijde to jak tam jsou přidané odstavce o nějakým umění nebo různé úryvky z knížek nudné divné atd... Ba naopak pro mě to bylo úžasné poučné a velice romantické ale hlavně to bylo originální. Julia se mi líbí proč všechny holky by měli být jak kurvy nebo dračice mě se její nevinnost líbí a kéž by takových bylo víc. Gabriel je lehce kretén ale to je snad každý chlap a jestli se to snaží pak zlomit a napravit proč ne to že má plno prachů je super aspoň se dá vymýšlet plno věcí co pro ni muže udělat. Pro mě tato knížka byla super těším se na další díl. Jinak já před touhle serii jsem četla The Raven tak že o existenci Julie a Gabriela jsem věděla ale tohle jsme nečekala jak se k sobě dostali. Za mě super knížka a čte se úplně sama.

mazlak
19.02.2019 4 z 5

Hezká kniha, ale pro mne byla dosti zdlouhavá a bez spádu.

KnihomolkaKatka
10.02.2019 5 z 5

Miluju Gabriela a chystám se i na další díly :)

wendy944
09.02.2019 5 z 5

mě osobě se libla cela serie

andrea4865
07.01.2019 2 z 5

Príbeh by byl sam o sobe dobry,kdyby nebyl protkán naboženskou tématikou,knihu a další pokráčovani sem docetla s tim,ze jsem preskakovala stranky kde se odehraval samotny dej,jelikoz ctu vyhradne erotické knihy :) tak cekani na první milostnou scénu na konec knihy bylo zdlouhavé.

kytikyti
17.12.2018 odpad!

Tak to teda bylo Inferno, ale pro mě. V knize jsem se plácala mnoho měsíců, dokud jsem se nekousla, nezařadila jí do čtenářské výzvy a pak se znechucením dočetla. Příběh chudé husopasky, která ke štěstí přišla, probíhá následovně: Ubohá Julia, kterou doma asi mlátili klackem, se pořád krčí, fňuká, bojí, klopí oči a vystrašeně cuká. Aby to bylo ještě divnější, je ve 23 letech panna (o čemž se točí skoro celá kniha) a je velice roztomiloučká (spí s plyšáčkama, nosí pyžámko s králíčkama a má vzrůst hobita). Navíc je chudá, na hranici s houmlesením, pořádně se ani chudák holka nenají, dokud znovu nepotká svou tajnou lásku. Profesor Emmerson je hrozný sexuální predátor, chce o Julii pečovat nejen finančně, ale pořád jí chce živit, aby asi neumřela hlady, prostě opravdový Provider. Zároven má svoji agresivní „dark side“, ale díky Julii se vše v dobré obrátí. Celá kniha pojednává o tom, co jí pořád nosí za laskominy a jak se Julia penězům hrozně brání, protože je asi velice morální děvče. Erotiky se moc nedočkáte (kromě ohromně přeslazeného závěru knihy), jedině pokud vám přijde sexy muž oblizující vidličku, nebo cucmání prstů (nikdy jsem nepochopila, co může být erotického na tom, že vám někdo saje prst, ale už jsem to v pár zámořských knížkách četla, je to tam zřejmě móda). Kniha má mnoho společného s 50 Shades, jen je ještě otřesněji napsaná. Tohle bylo největší utrpení, co jsem asi kdy v životě s knihou vytrpěla a už to nechci nikdy zažít, kniha se zdála být nekonečná. Pozoruhodné je i to, že autorem je muž.

PetiJelinkova
08.12.2018 1 z 5

Mě osobně se tato kniha vůbec nelíbila . . .

Terez9119
29.10.2018 4 z 5

Když jsem ji četla poprvé, říkala jsem si, že je to strašně divná knížka, protože se absolutně vymykala stylu, jakým jsou dnešní romantické romány napsány. Hlavní hrdinka je hrozná. První třetinu klopí oči, choulí se do sebe a útrpně snáší vše zlé. A pak když se v ní konečně "něco zlomí" a čtenář se těší, že se konečně začne chovat normálně, jedná jako uražená nerozumná káča. A Gabriela, který se taky umí chovat jako pěkný kretén, je vám líto, protože on se opravdu snaží. A pak je tu další půlka knihy něžného dvoření a dobré akce, která knize dodává šťávu. Text je dlouhý, ale není to nijak úmorné čtení. Když jsem to konečně dočetla, pořád jsem si říkala, co za divnou knížku jsem to četla. Ale... je jediná, která mě nutí, abych se k ní vracela. Aspoň k zajímavým částem. A pořád ve mně způsobuje brnění, i když tu část čtu třeba po páté. A to se mi u žádné jiné neděje. Takže... je divná, ale vlastně skvělá. Jednoznačně nejlepší z celé série.

Trina1
22.10.2018 3 z 5

První třetina byla pro mě utrpení a málem jsem knížku odložila. Julia mi strašně lezla na nervy. Pořád jen klopila oči, měnila barvy v obličeji, děkovala za každou kravinu, prostě takovéhle pipiny v roli hlavních hrdinek nesnáším.
Pak se trošku vzpamatovala, takže se to už dalo dočíst. Nicméně to bylo dost zdlouhavé a vše se tam dokola opakovalo.
Na druhou stranu se knížka dobře četla, já jsem ji zvládla za tři dny. V tuto chvíli nevím, zda se pustit do dalších dílů, dám si čas na rozmyšlenou a zatím sáhnu po jiném žánru a třeba se potom vrátím k této těžce romantické sérii.

jani.ruzicko
30.09.2018 3 z 5

Řekla bych, že ten, kdo tuto knihu označil jako erotickou, tak nikdy žádnou erotiku nezažil =) A název série, k prvnímu dílu rozhodně neodpovídající =)

Z knížky mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu, to téma nebylo špatné, ještě protkané příběhy Danta, ale na druhé straně, mě strašně nudil ten počet stran... Někdy úplně zbytečné popisy čehosi nedůležitého... Pořád jsme se točili v kruhu, Julie od Gabriela odchází a už se nechce vrátit - během 5ti vteřin si to ale rozmyslí - tady někdo nemá silnou vůli =) Pořád se omílalo, že oba mají tajemství, ale nechtějí si o nich říct, nakonec to jeden na druhého stejně hodí, což pro čtenáře, ale už není záživné, protože už to pro něj stejně není žádným překvapením...

Méně omáčky a více k věci a byla by to příjemná romantika =) Další díly možná někdy v předaleké budoucnosti, až se budu hodně nudit =)

Majdule
12.07.2018 3 z 5

Ale ano, tohle peklo docela potěší. Popravdě to není žádné veledílo, stylisticky nebo zápletkou nepřináší nic nového, objevného, natož nadstandardního v žádném ohledu. Hezky se to čte, postavy jsou sice těžko uvěřitelné, ale zato sympatické, bavil mě i jejich vývoj, byť předvídatelný. Zpočátku mě štvaly ty hovory o ničem, postavy něco rozeberou, na něčem se shodnou a příští hovor šup a je to tu znovu, bez posunu. A pak mi to došlo! To je vlastně jediný reálný prvek v celé knize! Vždyť kolik podobných hovorů od ničeho nikam jsem slyšela, nebo se jich dokonce zúčastnila! Jediné, co si neumím představit, je, o čem budou další díly. Jaké tajemství ještě čeká neodhaleno?

e.s.e.t.
12.07.2018 4 z 5

Hříšné odstíny vášně. Proč? Proč? Proč? Proč sakra tahle mini série musí mít tak hloupý název? Celou dobu jsem na otázku - jé co čteš? odpovídala - ale takovou slaďárnu - a modlila sem se aby se nikdo nezeptal jak se to jmenuje. Toliko můj prvotní výlev pro začátek, za nějž se omlouvám.
Stejně jako ostatní zmíním srovnání s 50 odstíny. Christian Grey a Gabriel Emmerson jsou oba starší a výrazně prachatější než jejich ženské protějšky - které jsou navíc naprosto nezkušené v oblasti intimních radovánek. Oba pánové mají nepěknou minulost a sem tam se chovají jako kreténi. Stejně tak obě dámy řeší naprosto nepodstatné záležitosti, jako by se jednalo o konec světa. Tím nám ale veškerá podobnost končí.
Nebudu zastírat - jsem "romantická" duše lačnící po věčné, dokonalé, sexuální, naplněné lásce. Neříkám, že jsem nespokojená se svým životem (je to přesně naopak), ale přeci jen - v knížce to je vždycky hezčí.
Celá série se mi četla příjemně, ale bezpochyby nejvíc se mi líbil první díl. Jakmile ale začněte, musíte se dočíst až do konce.
I přesto jsem se nemohla zbavit pocitu, že je mi zase 13 a čtu fanfiction ze světa Harryho Pottera s klasickým charakterovým složením Marry Sue a profesor Snape, který její láskou z nechutného mastňáckého podivína, vykvete ve svalnatého prince na černém koni se sexy zachmuřeným výrazem v obličeji. Možná se jedná i o chybu překladu, každopádně mi přišlo, že je v knize používán zbytečně primitivní jazyk, s výjimkou "odborných" textů, úryvků z básní a podobně. Kdo očekává kvalitní literaturu, měl by asi od této série utíkat mílovými kroky, koho ale baví "koukat" do cizí hlavy a především ložnice, toho může Gabriel s Julii bavit. Celá série 3,5*/5, 1. díl 4*/5.