Hříšník

Hříšník https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359647/bmid_hrisnik-Lbo-359647.jpg 4 357 74

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová je povoláním restaurátorka opuštěných hřbitovů, ale poslední dobou se její vnímavost vůči nadpřirozeným jevům začíná nečekaně rozvíjet. Zpočátku jen viděla duchy, pak začala provázet mrtvé na onen svět, ale nyní má za úkol pátrat po ztracených duších. Jinak jí totiž mrtví nedají pokoj. Na hřbitově Sedm bran Amelia objeví v klecovém hrobě tělo mladé ženy – a jejího vraha může odhalit jedině ona. Ráda by důvěřovala pohlednému detektivu Kendrickovi, který je rovněž nadán schopností vidět duchy. Ale má pocit, že s jejími myšlenkami kdosi manipuluje. Kde jsou vlastně hranice reality? A kdy se známý člověk promění v démona?... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Sinner , 2016

Talys
10.02.2019 4 z 5

Duchařina jak má být. Už aby vyšel další díl.

martina1199
27.01.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Zase jsem se krásně bála :-) Už aby byl další díl :-)

kujuduss
18.01.2019 4 z 5

No jsem zvědavá na další díl. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a četla jsem až do pozdních hodin, kdy jsem měla strach jít do postele.

MiraiYume
12.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Asi se budu opakovat jako u předešlých, ale tahle série je prostě úžasná! Pátý díl se mi zdál o malinko slabší než ten předchozí, který byl dle mého názoru nejlepším ze série, ale přesto nezklamal. Naopak. Spousta věcí zůstala nedořešených, konec v podstatě pootevřený. Nemůžu se dočkat pokračování! Autorka čtenáře nenapíná a děj se rozbíhá hned na prvních stránkách bez dlouhé předehry. Napětí od začátku do konce. Detektivní zápletka se mi nezdála jako ústředním bodem příběhu, spíš ho jen doplňovala. Zase šlo o duchy, tajemno a Améliin vztah k Devlinovi, který vstoupil na úplně jinou cestu, než po které kráčí Amélie. Jo, navnadilo mě to na další díl, a to zřejmě bylo účelem. Výborná série, Amanda Stevens má skutečně vypravěčský talent.

LittleK
10.01.2019 5 z 5

Už od prvního dílu jsem si příběh Amelie zamilovala. Když jsem dočetla první knihy, říkala jsem si, jak se může tento příběh dále rozvíjet, co Amanda ještě vymyslí a světe div se, s každou další knihou jde ještě více do hloubky a Ameliino tajemství je ještě temnější a mysterióznější než předtím. Přiznávám, že mi příběh hřbitovní královny bude nesmírně chybět. Teď se ale ještě mohu těšit na poslední díl.

Ivka24404
07.01.2019 4 z 5

Malinko slabší díl než předchozí knížky ,ale moc se těším na další.

Lusik88
07.01.2019 5 z 5

V serii prvni kniha, u ktere me mrazilo. A klobouk dolu, autorka opravdu dokaze cloveku zamotat hlavu.

Tirisa
04.01.2019 5 z 5

Já jsem nadšená, mrzí mě snad jen to, že musím čekat na pokračování. Tahle série mě prostě opravdu chytla a vřele ji tudíž doporučuji.

cedos
31.12.2018 5 z 5

Tahle duchařina mě opravdu baví. Přečteno "jedním dechem" a těším se na další díl.

7sara
30.12.2018 3 z 5

Nebyla špatná, trochu slabší díl ze série. Uvidíme jaký bude další díl :-)

PetaZ
25.12.2018 5 z 5

Tak tentokrat trochu mrazilo i me... Skvele a Devlin by zaslouzil par facek :-D

llllucka
20.12.2018 5 z 5

Předchozí díl se mi moc nelibil, ale tento to napravil. Těším se na další, poslední díl.

MagdalenaSlaba
15.12.2018 4 z 5

Zase jsem to zhltla. A musím přiznat, že jsem nevydržela a poslední díl si přečetla v angličtině. Takže dušička může mít pokoj. Když pominu ty části, které někdy až zbytečně hlasitě křičí “červená knihovna”, tak jsem si celou sérii docela užila. Nejhorší byl asi první díl, pak už to bylo jen lepší a lepší. I když autorka má nepopiratelnou schopnost natahovat prostředek knihy a s koncem být naopak velmi rychle hotová, až mě někdy mrzelo, že se finální scéně nevěnovala důkladněji. Ale i tak... fanouškům fantasy, napřirozena, tajemna a romance doporučuju.

kklepkaa
14.12.2018 3 z 5

Konec mi přišel takový uspěchaný a o ničem, ale jinak mě to bavilo... doufám, že poslední díl vyjde co nevidět.

duchové a přízraky hřbitovy

Amanda Stevens