Hraj mrtvého

Hraj mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337711/mid_hraj-mrtveho-BV3-337711.png 3 71 24

"Drahá Tommie, přemýšlela jste někdy o tom, kdo vlastně jste?" Dopis začínající touto větou dostala Tommie McCloud jen několik dní po smrti otce a převrátil jí život vzhůru nohama. Žena, která dopis napsala, tvrdí, že Tommie je její dcera, kterou neznámý člověk, když byla ještě dítě, před jednatřiceti lety unesl. Tommie chce věřit tomu, že je to podvod, ale ať chce nebo nechce, je vtažena do hrůzné minulosti: vyvraždění rodiny v Chicagu, vraždy oklahomské královny krásy a únosu dívky jménem Adriana. Tommie svádí boj s časem, neviditelný stalker ji pronásleduje a tajemství zůstává uzamčené v demencí postiženém mozku staré ženy, o které si Tommie vždycky myslela, že je její skutečnou matkou.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Omega

Playing Dead , 2012

LusSyNDA
15.08.2022 4 z 5

Mně se knihy od spisovatelky líbí - v pořadí již 3. kniha kterou jsem přečetla. Poita knihy - přijde mi dopis, že moje matka je úplně někdo jiný než jsem si celý život myslela - mě naprosto uchvátila a toužila jsem zjistit jaká je pravda. Jediné co mi sem tam vadilo, byly divně navazující kapitoly. Člověk když přestal číst a druhý den začal novou kapitolu, vůbec ho to nenakoplo o čem předchozí stránky byly. Ale dávám plus za velmi propracované rozuzlení celé knihy až úplně v poslední kapitole. Složitá zapletka asi z 5ti (?) různých dějových linek pro mě byla velmi zajímavá.

kercah
29.04.2022 4 z 5

Ze začátku jsem moc nevěděla co od knihy očekávat - moc mi nesedí to kovbojské prostředí, ale ve finále se z toho vyklubala celkem čtivá kniha.

Julinka679
11.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka sympatická, děj svižný ale za mě trochu překombinovaný, úplně mi neseděla příběhová linka s falešnou matkou (hrozná herečka), asi bych spíše ocenila kdyby na tom bylo něco pravdy a to by bylo asi více šokující než to, že v konečném důsledku se jen dovídáme, že otec Tommie je vlastně její nevlastní.
Rozhodně knížka není špatná, je plná napětí, četla se velmi svižně a já ji přečetla během chvilky takže si nestěžuji.

Nejnovější autorčina kniha si ode mě získala vyšší hodnocení ale tady končím jen o půl * méně, takže za mě 4* a doporučuji! :-)

Natty1233
26.11.2021 3 z 5

Popravdě mi kniha vůbec nesedla. Příběh byl zajímavý, ovšem místy trochu zmatený. Někdy jsem se musela vracet zpátky, abych pochopila, co se děje.

Laf
04.02.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila. Taková nenáročná. Četla se úplně sama. Nechybí ani správná dávka napětí. Za přečtení to stálo.

jana1941
24.01.2021 3 z 5

Přes to, že po první autorčině knize - Černooké Zuzany, jsem si řekla, že další její knihy již číst nebudu, pustila jsem se do této. No, žádné překvapení se nekoná, opět jsem byla velmi zmatená, jak byl děj zbytečně zamotaný a zdlouhavý, někdy jsem nechápala, co čtu. Tak teď už si opravdu žádnou autorčinu knihu nepřečtu.

nela3812
31.12.2020 3 z 5

Zajímavá zápletka. Kniha mě bavila, ale v porovnání s jinými knihami, které jsem letos přečetla ji neřadím mezi nejhorší.

Myslím, že neurazí, ale ani nenadchne. Každopádně jsem knížku dočetla a líbila se mi, jen už se k ní nevrátím.

kachnat
12.11.2020 5 z 5

Opět jsme se nezklamala. Skvělý příběh, čtivá kniha.

Petraxxx
02.09.2020 3 z 5

Předchozí dvě knihy byly sice více čtivé, ale zajímavá zápletka i konec.

Simix.š
19.08.2020 3 z 5

Moje první kniha od Julie. Příběh se mi docela líbil, hlavní hrdinka taky, ale některé pasáže byly až nudné. První půlka trošku zdlouhavá a zmatená, od druhé půlky to nabere spád a tak nějak až moc rychle to skončí, konec mi přijde neuzavřený, čekala jsem furt na něco a ono to nepřišlo. Dala bych tak 2,5 hvězdy z 5. Jsem zvědavá na Zuzany, když jsou tak vychvalované. Snad budou lepší než toto.

Špekyn
22.04.2020 4 z 5

Kniha se zajímavým poutavým příběhem. Začátek je trochu nudnější a člověk se v něm občas ztrácí, ale ve druhé polovině začne vše dávat smysl. Nakonec zjistíte, jak je to vše dokonale promyšlená zápletka!

SimonaP
09.02.2020 2 z 5

Já se asi nepoučím . Už Papíroví duchové mě nebavili a tohle taky ne. Divně psané, přišlo mi, že autorka občas něco v ději přeskočila. Konec jakž takž vysvětlující.

AlbionFoxyFox
06.01.2020 3 z 5

Jednoduchá a čtivá kniha, vyhovoval mi styl vyprávění i osobnost hlavní postavy. Celkově jsem však čekala od zápletky víc, něco mi v ní chybí.

Ella_85
19.11.2019 5 z 5

Mam docteno, je lepsi nez predchozi Papirovi duchove. Sem tam mi prislo, ze se v dej zvlastne posouva dopredu a nebo, ze kapitoly nejsou tak uplne ukoncene. Pribeh to byl pekny, zvlastne zamotany a jestli se takove veci deji i v realu, tak maji vsichni zucastneni muj obdiv za tu praci nekoho chranit, je jedno z jakeho duvodu.
A taky si rikam, ze kniha ma uplne jiny styl nez ty dve predchozi, cim to???

PetraN17
15.10.2019 4 z 5

Moc jsem se na knížku těšila, příběh dobrý, jen mám pocit, jakoby to psal někdo jiný.

adela2230
06.10.2019

Příběh byl velmi poutavý. Předchozí kniha mě poměrně zklamala, ale tohle překvapilo, i když konec byl takový nijaký, knihu jsem nemohla odložit.

pastelka53
19.09.2019 4 z 5

Rodinné tajemství, které čekalo na rozluštění.
Tommie není obyčejná žena, je plna odhodlání a touhy, která jí nutí zjistit pravdu ... o VŠEM!
Na všechny otázky, které si během čtení pokládáte, dostanete na konci knihy odpovědi ... a budete spokojeni.

karolina5333
09.09.2019 3 z 5

Bylo dobré si přečíst po delší době něco amerického,odlišný styl psaní a reálií proti evropským thrillerům, které obvykle čtu, mě bavil.
Příběh samotný je trochu překombinovaný,finále mě moc neohromilo,ale četlo se to dobře a chvílemi to bylo opravdu drama,kdy knihu nemůžete odložit.

Gallaxy
24.08.2019 3 z 5

Z knihy jsem poněkud rozpačitá. Příběh byl zajímavý a poutavý a konec překvapivý, což mám ráda. Jen mi nějak nesedl styl autorky. Jakoby myslela rychleji než psala a občas příběh poskočil bez vysvětlení.

kuky921
07.06.2019 2 z 5

Knížka mě nezaujala, děj se hrozně táhnul. Jediné pozitivum je velmi pěkná obálka.

vraždy stalking thrillery pro ženy Chicago

2017  69%Černooké Zuzany
2018  64%Papíroví duchové