Zimní moře

Zimní moře https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282276/bmid_zimni-more-Sem-282276.jpg 4 333 117

Hrad Slains série

Úspěšná spisovatelka Carrie se vydává do Skotska, aby tam rozepsala plánovaný historický román. Slainský hrad, kde se děj její knihy má odehrávat, je jí podivně povědomý, a za svou hrdinkou si vyvolí Sophii, svou dávnou předkyni, která v těch místech žila. Carrie nejdřív podivným předtuchám nepřikládá váhu, ale když mezi řádky jejího románu začíná prosvítat skutečný, pravdivý a dávno zapomenutý příběh, hranice mezi fikcí a skutečností se nebezpečně rozpijí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Winter Sea , 2008

Vé-Vé
22.08.2016 3 z 5

Nechala jsem se nalákat na Skotsko, ale tohle by se mohlo stát kdekoliv jinde (v tomhle boduje víc Cizinka). Skotsko je pro mě srdeční záležitost a jsem celkem zklamaná, že to autorka ve finále přetvořila jenom v průměrně strhující popis přírody.

Příběh samotný je okej, za 12h přečteno :)

putpuda
21.08.2016 5 z 5

Dnes jsem ji dočetla a jsem plná emocí! Někdo tu psal, že je to taková "soft" Erskinová - no, do té to mělo opravdu daleko. Když se mi kniha dostala do ruky, tak jsem si taky celá nadšená říkala, že to bude další B. Erskinová, ale bylo to úplně jiné. Asi bych to vůbec nesrovnávala. Tady bylo mnohem víc romantiky, kterou mám ráda v přiměřené míře. Ale tady mi to nevadilo. Mám moc ráda knihy, kde se prolínají časové roviny, a jako většinou se mi víc líbil příběh z minulosti, tedy Sofie. Občas jsem se ztrácela ve všech těch admirálech, kapitánech a všech informacích o historii a politice té doby. Hlavně ze začátku. Ale jak se začal příběh rozvíjet, tak jsem si rochnila ;)
Určitě povedená kniha, kterou se nebojím doporučit a budu se těšit na další dílko od této, pro mě nové autorky ;)

Ivana11
15.08.2016 5 z 5

No byla to paráda. Kniha mě chytla hned od začátku, krásně se četla, nedala mi chvilku klidu, abych vydržela bez čtení. Trochu jsem smutná, že už jsem na konci. Pěkná romantika. Jak romantické knihy není zrovna můj čtecí žánr, tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Něco jsem se dozvěděla i z historie, jak autorka na konci uvádí, tak historické události byly vylíčeny podle skutečnosti, což oceňuji.

pettrass
12.08.2016 5 z 5

Do knihy jsem se hned začetla a nemohla se od ní odtrhnout. Mám ráda knihy, v nichž se prolíná současnost s historií (obzvlášť tou skotskou). Oba příběhy byly poutavé a trochu té romantiky nikdy nezaškodí. Skvělé odpočinkové čtení.

pavlinkaa
10.08.2016 5 z 5

Krásné čtení. Kniha se mi moc líbila a těším se na další.

iška
15.07.2016 3 z 5

Příjemné čtení na léto a asi i dlouhé zimní večery. Ale pro mne takový dobrý průměr.

ritz
11.07.2016 5 z 5

Pěkná knížka, zajímavý příběh, super prostředí, doporučuji.

Selinute
01.07.2016 5 z 5

Romantický příběh z prostředí Skotska se četl jako pohádka a moc se mi líbil. Proto si ráda přečtu i druhou autorčinu knihu Mariana.

Oxi
17.06.2016 5 z 5

úžasná knížka,kterou jsem přečetla téměř jedním dechem, krásně zpracovaný příběh, místy mrazivý jako zimní moře, ale někde tam čeká ten teplý paprsek jara :) Byla jsem mile překvapena, jak si autorka poradila s propojením hlavní hrdinky s minulostí, žádná duchařina a zjevení. Život je velká náhoda, takže kdo ví ... jak to vlastně je.

bookcase
15.06.2016 5 z 5

Krásný příběh, líbilo se mi prolínání dvou různých příběhů. Bylo to skoro jako od Erskinové, akorát trochu "soft".

zuzana2599
14.06.2016 5 z 5

Tato kniha vlastně obsahuje dva příběhy. Spisovatelka Carrie píše román ze skotské historie, ubytuje se v kouzelném domku na pobřeží Severního moře, má výhled na ruiny hradu, ohromnou inspiraci a píše překrásný příběh hrdinské, velké lásky Sophie a Johna Moraye odehrávající se na začátku 18. století, v době jakobitského povstání. Trošku mi trvalo orientovat se v mnoha postavách skotské historie, ale pak mě děj pohltil a já četla spokojená až do úplného konce.

Dandy1
28.05.2016 2 z 5

Velmi průměrná kniha. Příběh není ničím zajímavý ani napínavý. Prolínání časů je jediný dobrý nápad v knize.

mariva
16.05.2016 5 z 5

Mám ráda knihy, ve kterých se historie prolíná se současností a tato se navíc odehrává ve Skotsku, ať už v minulosti nebo současnosti, takže pro mě tím víc zajímavá knížka.

Paja85
19.04.2016 3 z 5

Kniha se četla dobře. Plna historie se kterou si dala autorka záležet. Přesto mi tam chybělo to něco "ono"...možná jsem čekala trochu víc tajemna a dobrodružství. Hlavni hrdinka proplouvala příběhem až příliš jednoduše. Knížka je pro mě spíš průměr, přesto věřím, že si svou cílovou skupinu najde a čtenáři budou nadšeni.

Somnia
18.04.2016 4 z 5

Řekla bych že tahle kniha je velmi dobře napsaná.Více mě tedy bavili části z období povstání.To že postavy a děj byl hodně stavěný na pravdě bylo báječné.Proto bych každému doporučila aby si nepřečetl jen samotný příběh ale i dodatek na konci knihy o postavách vystupujících v tomto nádherném a Skotskem provoněném příběhu.

dubakm
12.04.2016 5 z 5

Nádherná kniha a já osobně se hluboce skláním před autorkou, že si dala takovou práci vyhledat informace , ze kterých v románu čerpala. O jakobitských povstáních je informací celkem dost, ale většina zachovalých a volně přístupných je právě z té ,, druhé " strany ( i v této knize bylo zmíněno, že ,, dějiny " píše většinou vítěz), takže oceňuji, že autorka si dala práci a pátrala přímo ve Skotsku.
,, Protože teď věděla, že měl pravdu - pole snad leží ladem a ptáci možná na chvíli přestanou zpívat, to, co roste, třebas zahyne a v tichosti leží pod sněhem, stejně jako zimní moře nasadí tu tvář bouří, smrti a ztroskotaných nadějí... a přesto pod vlnami proudí neviditelný teplejší proud a ten, až přijde čas, s sebou přinese jaro.
Děkuji knize za možnost strávit nějaký čas s mým milovaným Skotskem.

Safienka
05.04.2016 4 z 5

Příběh se mi líbil. Zajímavé skloubení přítomnosti v podání nadané spisovatelky Carrie, které jednoho dne uhrane zřícenina skotského hradu Slains a která začíná díky jakýmsi hlasům v hlavě psát příběh o Sofii. O její předchůdkyni, která prožívá romantický příběh v období jakobitské invaze. Nejdřív mi vadilo, že je kniha tak rozsáhlá, ale ono se to asi jinak nedalo, když se najednou ocitnou oba příběhy v jedné knize. Sem tam byly na mě moc zdlouhavé rozhovory, které se týkaly zmíněné invaze. Kapitáni, generálové a plukovníci se mi maličko pletli. Ale i přesto jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Líbilo se mi, že to autorka stavěla na skutečných událostech, které asi dalo dost práce sehnat. A obdivuji, že byla schopna udělat to, co udělala.

cestování časem Skotsko jakobité prolínání minulosti a současnosti

Susanna Kearsley
kanadská, 1966