Zimní moře

Zimní moře https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282276/bmid_zimni-more-Sem-282276.jpg 4 333 117

Hrad Slains série

Úspěšná spisovatelka Carrie se vydává do Skotska, aby tam rozepsala plánovaný historický román. Slainský hrad, kde se děj její knihy má odehrávat, je jí podivně povědomý, a za svou hrdinkou si vyvolí Sophii, svou dávnou předkyni, která v těch místech žila. Carrie nejdřív podivným předtuchám nepřikládá váhu, ale když mezi řádky jejího románu začíná prosvítat skutečný, pravdivý a dávno zapomenutý příběh, hranice mezi fikcí a skutečností se nebezpečně rozpijí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Winter Sea , 2008

haki34
05.04.2018 5 z 5

I keď romantická, i keď od začiatku tušíte, ako to dopadne, i tak ma knižka strhla :D veľmi čtivá, dokonca posledných 150 strán som už musela dočítať, polnoc nepolnoc, s vidinou skorého ranného vstávania :)
Pekne vymyslený dej, keď sa realita mieša dohromady s "vymysleným", či skor "vymýšľaným" príbehom na skutočnom historickom pozadí....
koniec tiež dobre vyriešený, toto som nečakala...a priznávam, hlavne v momente lúčenia a straty som si pár sĺz neodpustila ;) (i keď, ako sama tvrdím, nemám rada romantické knižky :D)
túto možem smelo ako oddychovku odporučiť !!

Vlcice72
01.04.2018 4 z 5

Moc hezká kniha, ale autorčina Mariana se mi líbila více. Jinak určitě doporučuji k přečtení.

whiolet
29.03.2018 3 z 5

NUDA.
Průměrné čtení, do kterého jsem se chvílemi až musela nutit.
Bohužel je to jedna z knížek, kterou si za několik měsíců nebudu ani pamatovat.

Irimie
18.03.2018 odpad!

Knizka me vubec nechytla. Pribeh se strasne tahne a nic se tam nedeje. Odlozeno po precteni asi 150 stran.

Martiiiik
11.03.2018 5 z 5

Knížka mě nadchla, celý příběh je krásný.. Romantický a happy end má každý rád :-) A hned, jak bylo prvně zmíněno, že si Sofie vezme muže jiného jména, mě napadlo, že to musí skončit přesně takhle :-) Jen občas mohla autorka malinko obměnit to, že spisovatelka pokaždé píše celou noc a ráno nebo dopoledne se diví, že ještě nezalezla do postele :-) Ale jinak se ji to celé propojení povedlo krásně, se samozřejmostí a přirozeností :-) Doporučuji fanouškům spojení románu a historie :-)

martina.tim
23.02.2018 4 z 5

Úchvatný příběh, který člověka nepustí. I když nejsem čtenář historických románů, tak mě příběh nadchl a nepustil. Příjemná změna od mého obvyklého čtiva.

nadenka13
19.02.2018 5 z 5

úžasná kniha , vyzařuje z ní nějaké pozitivní světlo doporučuji

Kecallka
08.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která mě uchvátila od začátku až do konce. Prolínání dvou časových linií to je můj šálek kávy. Ke konci ukápla i slzička, jestli to byla radosti nebo smutku, to už nechám k posouzení každém kdo si knihu přečtete.

katallinka
04.02.2018 5 z 5

Nádherná knížka s neskutečně milým romantickým příběhem. Většinou prolínání dvou časových rovin nevyhledávám, protože mě vždy jedna část bavi víc. Tady však do sebe obě roviny krásně zapadaly a já se nemohla od čtení obou odtrhnout.

PavlínaAlžběta
25.12.2017 5 z 5

Dárek k Vánocům, který jsem přelouskala za večer a noc. Kniha má něco přes 490 stran a přebal je okouzlující. Důvod proč tato kniha je u mě jasný. Putování do minulosti. Romanticky zasazený děj, hlavní hrdinka, která je velmi sympatická se vžívá do postavy z minulosti. Prolínání děje současnosti a minulosti, napětí i tajemství, které hrdinku tak silně přitahuje. Já jsem se do děje včetla velmi rychle a dokázala se přenést mezi postavy do děje , příběh je poutavý s nádechem historie, romantiky, tajemna, který vás pohltí. Oddechová kniha spíše pro ženy. Chystám se na Marianu. Spisovatelka píše velmi pěkně.

Hřibče
06.12.2017 4 z 5

Příjemný příběh, který se velmi dobře čte. Po knize jsem sáhla, protože jsem kdysi už od autorky četla Mariannu a ten příběh mě natolik dostal, že na něj i po letech nemohu zapomenout.
Volba této knihy k přečtení byla tudíž sázka na jistotu a vcelku se vyplatila. A to i přesto, že mi v druhé půlce knihy přišlo, že autorka lehce zvolnila tempo a kniha ztratila náboj, který si držela v první polovině. Na druhou stranu závěr knihy nabral na tempu a konec mě vysloveně potěšil. :)

nadenka13
27.11.2017 5 z 5

kniha mne okouzlila nádherná doporučuji pět hvězdniček nejméně skvělá úžasná

Janeee
07.11.2017 2 z 5

No tak to nebyl můj šálek kávy. V podstatě žádné napětí a skoro nic se v knize nedělo. Pro mě dost nudné a zdlouhavé.

chanahd
02.11.2017 4 z 5

Taková pěkná romantika na dlouhé zimní večery. Čekala jsem romantické čtení plné statečných mužů a krásných žen, sem tam padoucha... a přesně to jsem dostala. Četlo se to dobře, stránky ubíhaly... Nějakou historickou přesnost v romantickém čtení pro ženy nehledám, takže úplná spokojenost.

janasim
14.10.2017 5 z 5

Krasný příběh, který prožíváte do posledního detailu. Ať už současná tak i minulá linka děje vás pohltí a nedá vám prostor pro nic jiného. A ta obálka - skvost!

janiice
26.08.2017 5 z 5

Kniha, která mě svým dějem naprosto pohltila. Děj typově podobný Cizince. Skvěle napsáno, plné zvratů, kdy když jsem musela od knihy vstát, byla jsem podrážděná a chtěla vědět, jak to dopadne. A na konci smutná, že už je konec. Rozhodně doporučuji, své místo v mé knihovně má zaručené...

anibeni
25.07.2017 5 z 5

Krásná kniha, s historickým podtextem... knih s tématem o hledání v minulosti jsem již četla víc než dost, přesto mě tahle kniha dostala a přečetla jsme jí téměř jedním dechem...

hajrys
12.07.2017 4 z 5

Líbila se mi Mariana, tak jsem sáhla i po této. Bohužel mě tolik nenadchla. Ale dozvěděla jsem se něco o skotské historii, a to také není k zahození :-)

ajla5
28.06.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Jen jsem si u ní poplakala. Každá válka je vůl.

Ttammarra
28.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když ze začátku mi přišlo, že se děj zbytečně táhne :). Víc se mi líbila ta linie v minulosti - Sofie, přišla mi zajímavější. Celkově čtivá knížka se zajímavým námětem. A kdo má rád historické knihy tak si myslím, že jej může oslovit.

cestování časem Skotsko jakobité prolínání minulosti a současnosti

Susanna Kearsley
kanadská, 1966