Zimní moře

Zimní moře https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282276/bmid_zimni-more-Sem-282276.jpg 4 333 117

Hrad Slains série

Úspěšná spisovatelka Carrie se vydává do Skotska, aby tam rozepsala plánovaný historický román. Slainský hrad, kde se děj její knihy má odehrávat, je jí podivně povědomý, a za svou hrdinkou si vyvolí Sophii, svou dávnou předkyni, která v těch místech žila. Carrie nejdřív podivným předtuchám nepřikládá váhu, ale když mezi řádky jejího románu začíná prosvítat skutečný, pravdivý a dávno zapomenutý příběh, hranice mezi fikcí a skutečností se nebezpečně rozpijí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Winter Sea , 2008

perpe2a
25.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která mě chytla za srdce, určitě se k ní budu vracet. Je napsána s citem a připomíná mi styl Barbary Erskinové. Moc doporučuji.

Jára76
08.04.2017 3 z 5

Kniha s pěkným obalem,ale bohužel mne příliš neoslovila.A tudíš jsem ji ani nedočetla.Příběh pojednává o spisovatelce,která píše historický příběh a tak jednou čtete její příběh a pak příběh,který píše.Knihu jsem přečetla do poloviny a ničím zvláštním nezaujala.Dala bych jen jednu hvězdičku,ale uznávám,že někomu by se přece jen mohl příběh líbit a nechci ho úplně zatracovat,jelikož jsem knihu nedočetla do konce,proto dávám tři hvězdičky.V dalších komentářích vidím,že některé čtenáře kniha oslovila.Je jasné,že je to vždy věc vkusu a názoru.Každému se líbí něco jiného. :-)

blaka165
07.04.2017 5 z 5

Kdyby šlo dát více hvězdiček má jich minimálně 7! :)

VeronikaZ
07.03.2017 5 z 5

Příjemné, odpočinkové holčičí čtení

intelektuálka
06.03.2017 4 z 5

Další prolínání historie se současností- s informacemi o skotské historii. Pekný příběh pro ženy - ty, které mají rády Erskinovou.

amysa
26.02.2017 5 z 5

Děkuji autorce za další hezký skotský příběh, který zcela nenásilně zasadila do skutečných historických reálií... Líbily se mi obě linky příběhu a přiznávám, že mi i slza ukápla...
Příběh jsem si užila od začátku do konce a nechala jsem se na vlnách Severního moře tak příjemně uhoupat, že i moje intuice protentokrát zaspala a nezachytila drobné nuance a náznaky... Ale už raději mlčím, ať budoucím čtenářkám něco neprozradím... Tak se jen pohodlně usaďte a pusťte se do toho, určitě se vám bude příběh Sofie a Carrie moc líbit...
A nezapomeňte se podívat i na fotky, jak hrad a jeho okolí v současnosti vypadá, je to jako kdyby se zastavil čas... nádhera... Ba, mám pro Skotsko slabost, vím, to:-)

Luciska13
05.02.2017 4 z 5

Dojemný příběh z krásného prostředí pobřeží Skotska s nečekaným a neuvěřitelným koncem. Místy tam na mě bylo až příliš historie a dat, ale jinak nádherné. Je to už druhá kniha od této spisovatelky a opět nezklamala. Krásně propletená minulost se současností jako u knihy Mariana.

Márinka
03.02.2017 3 z 5

První kniha, o které jsem se dověděla z "booktuberského" videa. Mám ráda více časových rovin, jejich prolínání. (Atlas mraků zatím nikdo nepřekonal; poprvé jsem se s tímto žánrem setkala v knize Barbary Erskinové Žila jsem již před staletími.)

Zimní moře je klidná, nenáročná oddechovka. Ale zatímco u jiných knih by mi to asi vadilo, zde jsem s povděkem přijala i obsáhlejší "historická pojednání". Skotské dějiny skutečně neovládám a proto "vysvětlující" pasáže zde byly na místě.

A pojem "genetická paměť"? Holt, každý autor musí nějak vysvětlit "cestování časem". Nepřipadá mi to zas až tak přitažené za vlasy. Lidská paměť pro nás - i po letech bádání - stále zůstává tajemná. Kdoví, proč si někdo vybavuje minulost a vidí do budoucnosti ... ;)

jane4352
31.01.2017 4 z 5

Četlo se to velmi příjemně a lehce, oceňuji i historické pozadí, které se zakládalo na skutečnosti, ačkoli tam těch postav a událostí bylo až moc, jen mě lehce zklamal ten konec - buď bych čekala ponuré zakončení, hodné té doby nebo happyend se vším všudy, ale takhle jsem vlastně ani nevěděla, do které kategorie ho zařadit. Každopádně propojení dvou časových rovin mi přišlo dotaženější a působilo věrohodněji, než u Mariany.

Evička
18.01.2017 4 z 5

Původně jsem knihu pořád odkládala, protože se mi do ní vůbec nechtělo, nicméně mě překvapila. Mám ráda tyto složitější knížky, líbilo se mi prolínání minulosti se současností, ale měla na mě trošku moc historie, za to čtyři hvězdičky. Ale jinak - moc hezký příběh.

KydlochMoris
02.01.2017 5 z 5

Výborná kniha, nádherný příběh. Nemohla jsem se od jí odtrhnout!

alnahu
25.11.2016 3 z 5

Příběh ze Skotska v knize se prolíná současnost s minulostí, což až tak zase nemusím.

Horselen
05.11.2016 4 z 5

Knihu jsem dostala darem a jelikož, se o historii moc nezajímám, měla jsem trochu obavy se pouštět do jejího čtení. Nicméně, příběh mě velmi mile překvapil a určitě mohl být v lecčem historicky poučný, ačkoli já jsem se v konkrétních datech, jménech a událostech poněkud motala. Na druhou stranu, byla celkem náhoda, že zrovna o historii Velké Británie (a sousedních zemí) jsem četla ve škole anglický článek, takže alespoň některá fakta mi byla srozumitelná.
Jediné co bych vytkla (ale příčinnou je zároveň i moje neschopnost orientovat se), bylo to, že mi pokaždé chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, jestli je to "příběh v příběhu" nebo přítomnost. Musím však pochválit autorku, jak se tohoto tématu zhostila.

Liduka
01.11.2016 3 z 5

Pro mě tedy byla kniha zklamáním. Byla až dost tlustá a nic moc se v ní nedělo. Klidně by stačilo poloviční množství stránek. Třetí hvězdičku dávám za ten nečekaný konec.

Krasočíška
25.10.2016 2 z 5

Mám pocit, že jsem si objednala štrůdl, ale pekařka do něj dala místo jablek žužu a kilo cukru navíc.

Těšila jsem se, že se dozvím něco o (krvavé) historii Skotska. Bohužel příběh byl přeslazený až běda. Postavy z historie mi nepřipadaly "živé", ale ploché a schématické. Škoda. Téma bylo dobré.

eva-lupen
11.10.2016 4 z 5

Moc hezká a čtivá kniha - teda vlastně 2 v 1 :-). Historie se v ní nepřekrucuje, spíš naopak, člověk se i něco dozví. A dopadlo to přesně tak, jak bych to sama napsala a napjatě jsem čekala jestli to tak opravdu bude. Jenže... je to prostě až moc velká romantika. Proto jen 4 hvězdy. I když..., v rámci žánru Romantika, bych klidně dala pět.

JessieEx
30.09.2016 4 z 5

Zimní moře je vlastně román o románu. Hlavní hrdinka Carrie se uchýlila do Skotska, aby zde napsala svůj historický román. Ten zabírá větší část knihy, než samotný Carriin příběh, což je vlastně dobře, jelikož je zajímavější. Na obou příbězích je nejkrásnější prostředí, ve kterém se odehrávají. Skotská příroda je stejně tajuplná jak 18. století tak i v dnešní době. Román, který zde Carrie píše pojednává o jedné velké lásce hlavní hrdinky Sofie, která je Carriiným předkem. Díky popisu historických událostí jsem se dozvěděla něco nového, ale samotný příběh je neskutečně přeslazený, což mi nakonec ani nevadilo, když jsem sáhla po knížce, potřebovala jsem nějakou romantiku a tady se mi jí dostalo dvojnásobně. Konec byl naprosto předvídatelný, ale to mi taky nevadilo, protože jsem chtěla, aby to tak dopadlo (až na Annin osud). Oproti Sofiinu příběhu byl ten Carriin, ten současný, až příliš fádní. Skoro bych řekla až zbytečný a záležitost s genetickou pamětí byla uhozená. Přesto mi knížka moc příjemně zpestřila volný pátek a udržela si mou pozornost téměř bez přestávek.

Ceit
28.09.2016 4 z 5

Pěkně se čte,večer, když k tomu venku fičí vítr a na okno bubnuje déšt :-)

Ceeca
30.08.2016

kniha se mi líbila, jsem nadšená, je čtivá, nadchne a nedá pokoj dokud jsem ji nedočetla

Heyhey
23.08.2016 1 z 5

Velké zklamání. A tak lákavé téma....

cestování časem Skotsko jakobité prolínání minulosti a současnosti

Susanna Kearsley
kanadská, 1966