Hospoda Jamaica

Hospoda Jamaica https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449249/hospoda-jamajkaIlT4Ue-V2C-.jpg 4 843 179

Romantický příběh, odehrávající se v Anglii v prvé polovině 19. století, vypráví o energické a odvážné dívce, která se vlivem neblahých životních okolností octne přímo v hnízdě nebezpečných námořních lupičů...

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Dialog

Jamaica Inn , 1936

Kopretina
24.04.2017 5 z 5

Uff, po posledních kapitolách byla dnes neveselá noc, neřkuli strašidelná. Autorka je mistryní popisu a napětí. Knihu jsem naprosto hltala a jak píše čtenářka pode mnou, v úvodu mi přišla podobná Větrné hůrce. Pak už tolik ne, a díky Bohu, že té romantiky tam až tak moc nebylo. Konec knihy vyznívá v duchu, že se stejně neubráníte svazku s člověkem, kterého milujete, i když je to darebák a předem víte, že to může špatně dopadnout. No, trochu o tom něco vím, a taky vím, že je cesta z toho ven.

misha006
28.03.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha. Hodně mi připomíná moji oblíbenou větrnou hůrku. Sympatická hlavní hrdinka, které fandíte. Kniha se moc příjemně četla.

Klárai
26.11.2016 5 z 5

Nemá chybu.

Xpoma
19.09.2016 4 z 5

Ano, kniha se čte i opakovaně na jeden zátah a je napínavá, temná, dobrodružná a plná romantiky. Ale připadalo mi, že ta romantika trochu převládá a že je taková až moc přímočará, za což jí ubírám jednu hvězdičku. I tak ale patří Hospoda Jamajka mezi mé knižní srdeční záležitosti.
TV zpracování z let 1983 i 2014 můžu jedině doporučit.

Pajina68
27.07.2016 4 z 5

Knížka se mi taky moc líbila. Stejně jako všechny od této autorky.

Luvák
14.06.2016 3 z 5

Původně jsem myslel, že je to o jednom pajzlu na Smíchově, kde točí Postřižinské pivo (i grešláka tam seženete) a oni piráti. Ale dobré.

Luccy78
04.04.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala rozhodně víc než Únik od stejné autorky. Ano, příběh je ponurý, drsný, hemží se to v ní piráty, zločinci a vrahy. Ale přesto, a možná právě proto, se mi líbila a dokázala mě vtáhnout do děje. A to nečekané rozuzlení na konci... No prostě paráda.

SteveP1
23.02.2016 4 z 5

Tak tohle je určitě jedna z nejtemnějších knih autorky, skutečně drsná romantika, pirátská romance s gotickým nádechem a jistou mírou strašidelnosti, napsaná nezaměnitelným stylem autorky, obdařené nevšedním, výjimečným talentem. Hlavní postava románu, sympatická a statečná dívka Mary Yellan je opět skvělá hrdinka, takže vám přiroste hned k srdci a nudit se s ní nebudete, tajemná a stísněná atmosféra příběhu se dá - ostatně jako i v jiných knihách autorky - místy krájet, jak je hustá a napjatá...
Co mě trochu zarazilo, je překlad knihy. Nevím, zda se mi to zdá, nebo zda to byl záměr a ne že by byl špatný, ale zdá se mi přece jen jaksi strohý, místy kostrbatý až hrubý a "nevypsaný". Po náhodném náhledu do originálu knihy, i když s odstupem času po přečtení české verze, jsem měl pocit, že zde je vše v pořádku, a že se mi to snad čte i jaksi líp a plynuleji, prostě klasická Daphne du M. a tak kdo ví, zda si ji ještě nedám v originále repete.
A na závěr musím doporučit i filmové zpracování Jamaica Inn z roku 2014, které se sice nedrží zcela věrně původního příběhu a leccos je pozměněno, ovšem film stojí za to vidět už kvůli jeho skvělé, ponuré atmosféře a výborně vybraným hercům do hlavních rolí.V roli prosté, spravedlivé a nebojácné Mary uvidíte přirozeně krásnou Jessicu Brown Findlay, která mi svým excelentním výkonem naprosto vyrazila dech a beze zbytku mě dostala, takže jsem jen nevěřícně zíral..Mary jsem si totiž přesně tak představoval....

medvedice3
20.01.2016 4 z 5

Tak tuhletu knihu jsem si vytáhla z rodičovské knihovny kvůli zajímavé obálce v cca 12 letech. Ač jsem se bála, mnoha věcem nerozuměla, zhltla jsem ji a zase nenápadně vrátila zpět.

Gold351
23.08.2015 4 z 5

Napínavá kniha, líbila se mi, stejně tak jako televizní zpracování.

marcela6183
18.08.2015 5 z 5

Mám z té knihy husí kůži. Podobně se to podařilo jen pár vybraným dílkům. Ale takhle výrazně to dokázala jen Daphne du Maurier a Kladivo na čarodějnice.
Kniha je ponurá, velmi nevšedně pojatá. Romantiku nevidím v příběhu samotném, ale v krajině, přírodě. Pokud patříte k těm, co jako já milují déšť, temné lesy a neuspořádané shluky křoví. Tvoří přesný protipól zvěrstvům člověka.
Hlavní hrdinka je vylíčená spíš jako heroina z romantického pohledu Jany Eyrové. Rozhodně nečekaná zápletka a nevšední pointa - viděno optikou dnešní romantizující young adult produkce.
Mary Yellan mi navíc navždy zůstane neodmyslitelně spjatá s Doktorkou Qinnovou. Film viděn v originále a konečně jsem pochopila, že kostrbatý česky překlad je mistrovským dílem. Pro mne nepřekvapivá pětka.

wooloong
04.08.2015

Romantický příběh? Pěkně drsná, napínavá a nervy drásající tajemná detektivka s překvapivým odhalením nakonec.

Medeia
17.02.2015

Pro mě klasika, ke které se ráda vracím - příběh je jednoduchý a má asi i slabší místa, ale autorka je mistryně fantazie, její popisy krajiny, pocitů a představ hrdinky... tak jako v Rebece, ráda se nechám její fantazií unést i já.

lagareta
19.01.2015

Četla jsem ji sice ve slovenštině, ale jak jsem si zvykla, ani mi to nepřišlo:) Rebeca se mi líbí víc, ale určitě doporučuji!

Alizon
05.01.2015 3 z 5

No ... dobrodruzstvi riznute cervenou knihovnou. Na rozdil od nekterych klasickych - i kdyz take starsich del - je tady dost videt ze zub casu uz ponekud zahlodal, takze misty je knizka trosku naivni.
Jem mi byl docela protivny a zaverecne rozhodnuti Mary (zvlast kdyz celou dobu vypadala jako clovek co ma vsech pet pohromade, je si vedom nelehkeho udelu zen a videla jak dopadla jeji teta) jsem nechapala a "zajimalo" by me jak dopadne tak za 10 let. Zrejme jako jeji teta, ale laska je slepa:)
Plus davam za pekny popis krajiny a mnohdy hodne ponurou atmosferu.

Sarah01
29.10.2014 5 z 5

Napínavá od začátku do konce, který je opravdu hodně romantický. Překvapivé pro mě nebylo až tak odhalení muže v pozadí, to jsem po celou dobu tak nějak intuitivně tušila, ale ten konec, v podstatě pár posledních řádků, je překvapivý hodně, nevím, nevím, jestli bych se takhle rozhodla já :-)

rusalka123
13.09.2014 5 z 5

Jak shrnout moje dojmy? Nejvýstižnější bude asi jednoduše - opravdu zajímavá knížka. Jsem z ní trochu rozhozená, zvlášť z posledních asi třiceti stran. Takové rozuzlení bych teda v životě nečekala...

Jen jedna věc mi občas kazila čtení, ale to nepadá na hlavu autorky, ale nakladatelství (Baronet, 2010). Některé věty působily tak nějak... možná kostrbatě nebo jak to říct? Někdy byla věta hrozně špatně pochopitelná, jako by jim tam vypadlo nějaké slovo nebo byly čárky na místě, kde by bylo přirozené ukončení věty a působilo to pak trochu zmatečně. Třešničkou na dortu byla věta, ve které jsem se dozvěděla, že hrdinka měla ruce a rohy těžké jako olovo.:-)

Modrina
21.05.2014 5 z 5

No, romantický příběh si představuju jinak. :) Jamajka byla fantastická, četla jsem to mockrát.

Ladys
07.02.2014 5 z 5

Výborná kniha.
Tajemná,ponurá,napínavá.
Přečetl jsem za jednu noc.
Mary mi přišla místy naivní, nebo až hloupá, ale to byl asi záměr. Jak se z nezkušeného káčátka díky osudu stala zralá žena.
Postava tetičky. Ježíš, jak je ta ženská k nesnesení otravná.
Strýček. Tak trochu grázl a oběť vlastních skutků, co vás více než přerostou.
A tajemný, nevyzpytatelný Jam.
A farář. Sečtělý, moudrý, společenský. A...
Dál psát nemůžu, protože kdo nečetl knihu, by mě nepochválil.
Určitě si knihu ještě někdy přečtu :-)

H.A.R.R.Y.
02.01.2014 4 z 5

Daphne du Maurier mám rád pro její skvělý styl, ovšem přeci jen se jedná o knihu určenou ženám.