Hospice a umění doprovázet

Hospice a umění doprovázet https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303343/bmid_hospice-a-umeni-doprovazet-ryN-303343.jpg 5 27 6

Emik87
24.02.2024 5 z 5

Díky autorce za tuhle knihu. V českém prostředí něco takového chybělo.

Dandulka
12.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha k diplomce o kaplanech, hospicích a ostatních věcech s tím spojených.

ondras666
20.12.2019 5 z 5

Paní doktorka Svatošová píše výborné knihy a ví, o čem píše. A dokáže to předat dál, i když téma není lehké. Její knihy se čtou snadno, píše je pro obyčejné lidi. A díky ji za to.

slaska77
02.06.2019 5 z 5

Moc zajímavý návrat do minulých desetiletí, kdy se hospice nejen v Česku, ale po celém světě, teprve začaly budovat. Paní Marie si velmi vážím za její lidský osobitý přístup i schopnost zachovat si dobrou náladu, nadhled a smysl pro humor v nelehkém oboru, kde se pohybuje. Knížka je protkaná respektem, pochopením i určitou spiritualitou. Je skvělé, že se tento obor hlavně v posledních letech postupně rozvíjí, protože každý z nás by si přál odcházet z tohoto světa důstojně. Začít můžeme u sebe a u výchovy svých dětí. (červen: 152 str.)

Sasanka173
22.10.2018 5 z 5

doporučuji

Maanna
16.01.2017 4 z 5

Kniha se skládá ze tří částí, přičemž první dvě napsala autorka již před založením prvního hospice u nás a poslední vznikla po několikaleté zkušenosti s jeho provozem. Třetí část mi přišla ze všech nejzajímavější a nejužitečnější. Působí uceleněji a méně jednostranně a zachází i do větší hloubky než první část. Druhá část pak obsahuje konkrétní příběhy, jichž se autorka účastnila, které knihu vhodně doplňují. Někdy jsem měla trochu problém poznat, komu je vlastně kniha určená - jestli laikům obecně, zájemcům o tuto službu nebo pracovníkům v oboru, což způsobovalo určitou nevyváženost. Myslím si ale, že podobné knihy jsou velmi potřebné, protože současná tendence předstírat, že smrt vlastně neexistuje, nakonec neprospěje nikomu.