Horko domácího krbu

Horko domácího krbu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242373/bmid_horko-domaciho-krbu-qXP-242373.png 4 143 43

Krásný muž, okouzlující úsměv, velká láska, nový život… Martina prožila dětství v dětském domově, a když se jednoho dne setká se svým budoucím manželem, spálí mosty, opustí zaměstnání a odejde s ním do nového domu v jiném městě, aby s nadšením a plná lásky rozdmýchávala „teplo domácího krbu.“ Pro se až barvotisková idyla postupně změní v peklo a příjemné teplo v nesnesitelný žár? Kam se poděl milující muž? A vize dokonalého manželského štěstí? Druhý román Blanky Hoškové je o ztrátě iluzí, o odložených růžových brýlích a o palčivém problému dneška – o domácím násilí. Je ale také plný síly, naděje a nových začátků. A dává jednoznačné poselství – má smysl jít za svými sny a nikdy se nevzdávat! Silný příběh. Silná žena. A (nejeden) splněný sen navzdory nepřízni osudu!... celý text

Knižní střípky
29.12.2017 3 z 5

Knihy od paní Hoškové si vždy ráda přečtu, strávím s nimi vždy hezkou chvilku a splní má očekávání na odpočinkovou četbu, u které nemusím moc přemýšlet.

ivusse
31.01.2017 3 z 5

Těšila jsem se na knihu. Téma zajímavé, smutné... Přečetla jsem ji rychle, popřemýšlela si nad ní (jak já bych reagovala, jednala...). Zkusím i jinou knihu od autorky.

limetka2008
18.10.2016 3 z 5

Ušlo to, není to sice literární skvost, ale příběhu, který je psaný jednoduchým jazykem, se dalo uvěřit.

Peace
18.08.2016 5 z 5

"Život je jednosměrka. Kdo se vrací, motá se pořád na jednom místě."

Moje první kniha od autorky a je pro mne příjemným překvapením. Oceňuji, že nejde o příběh z červené knihovny a že si děj drží uvěřitelnost po celou dobu.

Karolína52
11.05.2016 4 z 5

Smutný příběh o domácím násilí, kniha končí ale celkem dobře.
Čtivé, poutavé a poučné. Těším se na další knížku od autorky.

ksander33
12.04.2016 5 z 5

Ach, ty konce! Nečekané, nepředvídatelné, a po přečtení poslední strany opět: "Co?! To jako fakt?!" Do knížky se rychle začtete a budete prožívat každou chvilku s hrdinkou. Doporučuji nečíst v přítomnosti mužů... Budete je trochu nenávidět :D

Aleh
19.03.2016 4 z 5

S Blankou Hoškovou jsem se seznámila až díky databázi knih. A hned první román, který se mi dostal do ruky jsem přečetla jedním dechem během jednoho dne. Autorka si zvolila téma, které je tématem mnoha českých i světových autorek - domácí násilí. Je to téma velmi smutné. Kde se to bere v jednom z partnerů, že jeho smyslem života je druhému ubližovat? A jak silnou osobností musí být ten, který je obětí domácího násilí, když v sobě najde sílu uvědomit si sám sebe, najít odvahu odejít a začít nový život. Ale i takový může životní příběh být. Kniha se četla velmi dobře. Už se těším na další z románů této autorky.

Danago
26.01.2016 5 z 5

Postupně gradovaný příběh domácího násilí.Moc smutné čtení,ale poutavé.Gratuluji všem ženám kterým se povedlo z takového manželství uniknout.Moje druhá kniha od této autorky ,opět mě nezklamala,fajn četba na jedno pohodové odpoledne.

sporran
28.12.2015 4 z 5

Kniha se četla sama cca dva dny. Ale pocity z ní byly smíšené. Dobrý z čtivosti a blízkosti prostředí - úplně jsem viděla tu klasickou současnou dřevostavbu, vše nové, všeho dostatek. Ženu v domácnosti s mrňousem a k tomu manžel, coby živitel rodiny. Bohužel toto mělo druhou stranu. Člověk se do toho tak vžije, že si začne říkat, jak je tohle vůbec možné, jestli se tahle vůbec může chovat člověk k člověku. A je to naprosto reálný příběh, který se kolem nás děje každým dnem. O to více si pak člověk váží svého klidného domácího krbu.

anais
13.12.2015 1 z 5

Na to, že jde o domácí násilí, mně tam chyběly emoce. Velké zklamání.

ritz
30.11.2015 4 z 5

Zajímavá, čtivá knížka. Smutný příběh ženy, která se nakonec dovedla vymanit od rodinného krbu, kde vládlo duševní i fyzické násilí.

Rup
19.11.2015 3 z 5

Postupně gradovaný příběh domácího násilí. Až tak postupně, že tři čtvrtiny knihy netušíte v čem spočívá. Víte že, nevíte jak. Jako by autorce chyběly zkušenosti (nemusí být nutně osobní) nebo fantazie. V poslední části nám sice násilí naservíruje v dostatečném množství, ale to už je přerostlé do fyzického, ba až veřejného. Psychologické podkreslení onoho postupného zhoubného bujení prostě chybí. Co však dílku chybí na hloubce, je částečně kompenzováno vtipem a lehkostí slova. Takže za mě průměr.

Sarance
18.11.2015 4 z 5

Čtivá kniha, bavila mě, pár nelogických mist, např.hrdinčin prodej kosmetiky, v popisované míře objemu prodeje nevěřím, že by bylo možné utajit. O Květákovi jsem také soudila, že je gay. Konec moc useknutý, ale přesto nadprůměrné a stoji za přečtení.

Jindřich osmý
24.07.2015 5 z 5

orinka3
01.07.2015 5 z 5

Výborná a čtivá knížka ze současnosti. Nenašla jsem v ní hluché místo, proto dávám plný počet hvězdiček. Spletla jsem se ale v tipování, že kamarád hrdinky Květák žije jako gay. Bylo to jinak a to jediné mi trochu vrtá hlavou - jestli se to dá takhle až do konce utajit?

bookcase
22.06.2015 5 z 5

Když vás někdo miluje až moc.....místy děsivý román o domácím násilí - co všechno je možné.

kika 13
08.06.2015 4 z 5

Až mě děsí,že takový život někdo má.Brali se z lásky,alespoň z její strany ano.
Zamindrákovaný manžel si na ní léčil svoje chyby.Smutný příběh,ale pravdivý.
Přečteno hodně rychle,fandila jsem Martině,aby měla sílu odejít ze vztahu.
Přeji všem ženám,aby pokud mají po svém boku takového prevíta,aby měly tu
sílu a odešly.

Jajina555
16.05.2015 5 z 5

Hezká kniha, čtivá, doporučuji

alnahu
15.04.2015 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky ,opět mě nezklamala.V podstatě smutný příběh , Martiny dívky z děcáku,která se bezhlavě zamiluje , po krátkém čase ,ale zjistí co je vlastně její manžel zač, psychicky i fyzicky jí týrá. Obdivuji ženy ,které v sobě najdou sílu a takového muže opustí a postaví se na vlastní nohy . Styl s jakým autorka píše své psychologické romány je pro mne příjemný . Knihu mohu ostatním doporučit,stojí za přečtení.

Milia
23.03.2015 5 z 5

Poutavý příběh zamilované ženy, kdy se pohádka postupně mění v drama a princ na bílém koni ve zlatém brnění ztrácí svůj lesk....
Lehké, čtivé, bez zbytečných "kudrlin " , prostě ze života.