Hořící stromy

Hořící stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391471/mid_horici-stromy-9WV-391471.jpg 4 192 71

Lukas záhadně zmizí několik dní před maturitou. O tři týdny později je nalezen těžce zraněný. Utrpěl také částečnou ztrátu paměti. Je už třetím člověkem, který podobným způsobem zmizel, ale on jediný se vrátil. Dcera souseda Gunnara Fanny takové štěstí neměla. Krátce před zmizením obou mladých lidí začal v zahradě domů, kde bydleli, záhadně hořet strom. O deset let později se vrací do rodného města. Policii se stále nepodařilo odhalit, kdo stojí za únosy. Soused Gunnar se nedokáže smířit s pomyšlením, že záhada nebude možná nikdy rozluštěna, a je přesvědčen, že klíčem k ní je právě Lukas. Ve stejnou dobu se na starodávnou faru s neblahou pověstí nastěhuje mladá dvojice Anna a David. Ovzduší domu Annu nesmírně zneklidňuje. Když najde v zahradě ukrytý železný kříž, je jí jasné, že jim někdo chce uškodit. Anna se navzdory nebezpečí, že ji všichni budou považovat za nepříčetnou, pokouší zachránit sebe i Davida. Zdá se, že už však je příliš pozdě... a pak v jejich zahradě vzplane strom.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Sjuka själar , 2016

Paulett199
29.07.2018

Velmi dobře napsanou napínavou knihu úplně pokazil konec. A až na pár logických chyb a určitou povrchnost se jedná o dobrou detektivku s nádechem tajemna.

konicekbily
21.07.2018 4 z 5

Dávná nevyřešená pátrání se stávají předmětem vyšetřování amatérských detektivů, každý z nich byl nějakým způsobem vtažen do předchozích událostí. Velice pěkná dovolenková kniha, která nenudí. Ale, že by policie byla tak neschopná, tomu se nedá uvěřit ani náhodou!

radka8970
11.07.2018 4 z 5

Lukas za záhadných okolností zmizí v sedmnácti letech, těsně před maturitou. Za tři týdny je nalezen těžce zraněný se ztrátou paměti. Je jediný ze tří lidí, kteří podobným způsobem zmizeli a vrátili se. Fanny, dcera souseda, bohužel takové štěstí neměla. Jen krátce před tím, než tito mladí lidé zmizeli, hořel v zahradě u domu, kde bydleli, strom. Tyhle duchařiny mě moc baví. Sice se z toho nakonec vyklubala docela překombinovaná pointa. U knihy jsem seděla napnutá jako struna a nemohla jsem ji odložit až do úplného konce.

vevu.
10.07.2018 4 z 5

První kniha od této autorky, až budu mít zase chuť na nějakou detektivku/thriller, určitě sáhnu po její další tvorbě. Přečetla jsem ji v podstatě na jeden zátah během dlouhé cesty autem.
Od začátku mi běhal mráz po zádech a čekala jsem, jestli se z toho nevyklube spíš nějaká duchařina. Ke konci pak husí kůži vystřídalo napětí z toho, jak to celé dopadne.
A závěr? Doufám, že by mohlo být ještě pokračování...

mattonka
03.07.2018 4 z 5

Dávám 4* - Kristina patří mezi mé oblíbené spisovatele. Kniha je jiná než její předchozí. Četla se mi velmi dobře, stránky samy ubíhaly pod rukama. Ale že by byl konec nečekaný a šokující to mi nepřipadalo, spíše hodně otevřený, nedokončený.

mario.nette
25.06.2018 2 z 5

No, celkem to šlo. Čekala jsem, že to bude lepší teda :( konec mě zklamal. Někde jsem četla, že konec byl nečekaný a šokující, ale to bych neřekla - spíš slabota.

Jiparis
20.06.2018 5 z 5

Po dlouhé době nečekaný konec, spravedlnost nezvítězila, možná bude následovat pokračování?

Izu
14.06.2018 3 z 5

První půlku jsem četla s lehkým mrazením v zádech- scéna s Annou v garáži skvělá,aby to druhá polovina pokazila samými klišé.Nevím , proč se tolik spisovatelů bojí komornějšího příběhu a snaží se narvat do děje mišmaš všeho,jako když pejsek s kočičkou pekli dort.

BlackWidow
14.06.2018 5 z 5

Na knihu jsem se těšila,protože od této autorky jsem četla všechny její knihy a patří k mým oblíbeným spisovatelům. Byla jsem překvapená,neboť oproti jiným příběhům byl tento trochu jiný. Měl spád,byl napínavý a temný. Sice už v polovině knihy jsem tak nějak tušila,kdo asi v tom má prsty,nicméně mě konec dosti překvapil. Nečekala jsem,že to skončí až takhle 'nedokončeně'.. To se nikdo z příbuzných nedoví,kdo vlastně byl vrah? Nebo se nám autorka snažila nějak naznačit,že možná nás čeká další pokračování... :)

certik003
04.06.2018

Takhle napínavou knížku od začátku do konce jsem dlouho nečetla. Přečetla jsem ji na jeden zátah během jednoho dne. Ale ten konec! Nejradši bych autorce přiložila pistoli ke spánku a donutila ji to přepsat.

capricornus
22.05.2018 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Od první stránky až do poslední věty jste v napětí a strachu. A poslední větou to nekončí! Stále přemýšlím, co bude dál. Snad se to jednou dozvím a spravedlnosti bude učiněno zadost. Určitě si přečtu i předcházející knihy a pustím se i do knížek od této autorky pro děti.

jana4920
21.05.2018 4 z 5

Skvělá zápletka, příběh dobře zpracovaný, jen ten konec byl hrozný :D už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem byla po dočtení knihy tak rozhozená

jasmína
19.05.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila o trošku méně než její předchozí knihy, ale má dar tak úžasného popisu osob a jejich životů, že jsem opět musela dočíst.

Beky
04.05.2018 4 z 5

Prokousat se větší polovinou knihy, která není až tak záživná, dá zabrat, nicméně posledních zhruba 100 stránek to vynahradí. Neočekávané rozuzlení, napětí a zvědavost zvítězí a najednou jste na "konci".
Nicméně tak dramatické a děsivé, jak jsem četla, to pro mne rozhodně nebylo :-).

Bybyla
25.04.2018 4 z 5

Líbilo se mi to. Sice jsem se místy obávala, aby se z toho nevyklubal horor s nevysvětlitelnou záhadou a duchy, to nemám ráda, ale nevyklubal :-) Konec mě trošku "naštval", ale zárověň očekávám pokračování!

vineka
06.04.2018 4 z 5

Den po dočtení, ubírám hvězdičku z důvodu noční můry. Nepamatuji, kdy jsem se naposled vzbudila děsem, vyvolaným hrůzou přečtenou v knize, snad v dětství.
A to jsi libuji v severské krimi.

ivdol
01.04.2018 5 z 5

Pěkné. Jiné. Ovšem vzhledem ke konci čekám pokračování.

bigben
24.03.2018 2 z 5

Moc morbidní, zapletené a finále? totální beznaděj...nelíbilo. I když jsem knížku přečetla za jeden večer neb zvědavost mi nedovolila jít spát a nakonec to rozuzlení, které bylo pro mě přehnané. Četla jsem ji i jiné knížky od této autorky a umí lepší.

marca_m
22.03.2018 3 z 5

Tak trošku nezáživná detektivka. První tři čtvrtiny mi téměř splývají, jakoby se v nich stále opakovalo totéž, jen řečeno jinak. No a rozuzlení je naopak naprosto skokové, takže celkový dojem není moc pozitivní.

Šíla
18.03.2018 4 z 5