Hořící stromy

Hořící stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391471/mid_horici-stromy-9WV-391471.jpg 4 192 71

Lukas záhadně zmizí několik dní před maturitou. O tři týdny později je nalezen těžce zraněný. Utrpěl také částečnou ztrátu paměti. Je už třetím člověkem, který podobným způsobem zmizel, ale on jediný se vrátil. Dcera souseda Gunnara Fanny takové štěstí neměla. Krátce před zmizením obou mladých lidí začal v zahradě domů, kde bydleli, záhadně hořet strom. O deset let později se vrací do rodného města. Policii se stále nepodařilo odhalit, kdo stojí za únosy. Soused Gunnar se nedokáže smířit s pomyšlením, že záhada nebude možná nikdy rozluštěna, a je přesvědčen, že klíčem k ní je právě Lukas. Ve stejnou dobu se na starodávnou faru s neblahou pověstí nastěhuje mladá dvojice Anna a David. Ovzduší domu Annu nesmírně zneklidňuje. Když najde v zahradě ukrytý železný kříž, je jí jasné, že jim někdo chce uškodit. Anna se navzdory nebezpečí, že ji všichni budou považovat za nepříčetnou, pokouší zachránit sebe i Davida. Zdá se, že už však je příliš pozdě... a pak v jejich zahradě vzplane strom.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Sjuka själar , 2016

ddkk
22.06.2020 4 z 5

Podle očekávání je to temný severský příběh, plný zastřené minulosti, nečekaných souvislostí a strachu. Vše, co se před léto odehrálo a nebylo vyřešeno, se vrací zpět. Kupodivu bez valného zájmu policie. A tak, co si ti, kterých se vzdálené zločiny týkají, neudělají sami, nikdo za ně neudělá. A podle toho to taky nakonec dopadne...

Docela jsem si početla. Bylo to napínavé, plné severské temnoty a bičujícího deště, tajemných místností a neznámých zjevení. Bylo to docela fajn, ale ostatní Kristininy knihy jsou o poznání lepší. Dávám za čtyři hlavně za napínavost.

Val
09.06.2020 4 z 5

Temný severský thriller u kterého se budete možná i trochu bát. Příběh nepříliš uvěřitelný, ale to už ty švédské detektivky bývají ... Zvláštní konec, který vás buď zklame nebo naštve ... Přesto neuvěřitelně napínavé .

Kekik
13.05.2020 5 z 5

Přečtení knihy jsem odkládala z důvodu, že mnohé čtenáře zklamal konec. Já se k nim neřadím. Tedy nejsem s ním spokojená, ale ne vždy vše dopadne podle našich představ. Naopak konec vybočuje z řady a to není na škodu.
Příběh mě udržoval po celou dobu v napětí. Možná bych zjednodušila propletenost celé zápletky. Takhle to působí trochu zamotaně.
Autorka mě nalákala na další díla.

blackoutzuzi
12.05.2020 2 z 5

Miluju Kristinu Ohlssonovou a zatím mě žádná její kniha nezklamala! Když jsem v knihkupectví zahlédla její nový titul, musel být můj! Tento příběh má trochu mystický nádech – ve městě záhadně mizí mladí lidé.. Pokaždé když se blíží něčí zmizení, začne hořet strom.. Tři čtvrtě knihy bylo super, napětí se kumulovalo, vy jste si utvářeli xy teorií a pomalu jste se blížili k rozuzlení příběhu – a pak BUM. Celá pointa příběhu, odhalení pachatele a jeho motivu mi přišlo naprosto absurdní a celkově závěr knihy absolutně nevyhovoval mým očekáváním. Vlastně nevím, jak mám knihu výsledně zhodnotit..Četla jsem pár recenzí, jaký je to skvělý horor s děsivým koncem a to teda asi ostatní četli jinou knihu nebo nevim :D

Simstr
11.02.2020 4 z 5

Třičtvrtě knížky naprosto super, byla jsem napnutá jak malý gatě. Hodně mě bavila postava Anny, těšila jsem se, co se z ní vykřeše. Ale poslední část knihy, propad na dno a konec WTF ??? To snad nepsala sama autorka... veliké zklamání

katchamccall
30.01.2020 4 z 5

Super, ale ten konec? Jako vážně? Za ten ubírám jednu hvězdu. Tohle se prostě nedělá, Ohlssonová!!!

lenkavildomcova
26.07.2019 5 z 5

Wow. Šílené.

renata.sol
06.06.2019 3 z 5

Čtivé, napínavé ale pro milovníka detektivek a trilerů už to není tak překvapující jak píší recenze. Konec nic moc, ten mě i trochu vytočil.

Georgine
03.03.2019 4 z 5

Předchozí knihy této autorky se mi libily mnohem více. Jako by tuto psal někdo jiny.A zakončení knihy mě zklamalo. Napětí v knize nechybí, ale je to místy hodně přehnané. Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

prestiggio
30.01.2019 4 z 5

Mala som asi 4 mesacnu pauzu od čítania. Túto knihu som začala čítať už dávnejšie. Musim priznat ze mne sa pacila a velakrat som bola prekvapená. Koniec sa mi ale nepáčil.

Toňula
28.01.2019 3 z 5

Předchozí knihy K.Ohlssonové jsme přečetla jedním dechem, ale tato byla docela zklamáním. Nechybělo jí napětí, ani spád, ale finální rozuzlení mi připadalo docela přitažené za vlasy a poměrně překombinované. První polovina knihy mě zaujala natolik, že jsem se nemohla odtrhnout, ale ten závěr..Škoda, příběh měl velký potenciál, který ale nenaplnil..

Arwen777
18.11.2018 2 z 5

Zklamání a ztracený čas. Vybrala jsem si knihu podle recenze, ale "děsivě, skvěle napsaný horor" to pro mě rozhodně nebyl. Vcelku slušný a slibný začátek, ale pak následovala spousta nepropracovaných, nelogických událostí a smyšlenek, velké množství narušených postav a podivných "splácaných" souvislostí. Dočetla jsem to do konce, ale pro mě je to kniha bez jakékoliv hodnoty.

111moni
11.11.2018

Kniha,která vybočuje z obvyklých kolejí, zajīmavá zápletka ,kde se propojuje minulost a současnost,tajemství, kterà mêla zůstat skrytá,vztahy,které neměly být odhaleny.Pátrání po vzpomínkách, událostech z minulosti a spojování udålosrí dovede jednu z postav k vyřešení, nicméně konec knihy je velmi překvapivý, z mého pohledu jakoby nedokončený.

kap66
09.10.2018 2 z 5

Po Camille Läckberg (Čarodějnice) se další moje oblíbená Švédka rozhodla, že zkusí něco jiného - a víte co? Dopadlo to stejně.
Začala dobře; prolog, jehož souvislost s dějem zůstane chvíli utajená. Narušená oběť zločinu a stejně tak narušené její vztahy s obyvateli městečka. Napětí podpořené tím, že si oběť není jistá svou rolí ve zločinu. Dobře rozjetý příběh.
Čtu dál - a začínám kroutit hlavou. Co ta policie? Kam se podělo těch 10 let, ty propadly roštem? První oběť je stále zmiňovaná jako "ta žena" - to ji ty rodiny neznaly, vždyť žila kousek od nich? Napětí stojí na Lukasově nejistotě, proč on unikl; tak proč zvyšovat napětí dalšími "nejistotami", naprosto umělými? (Lukasovo tápání nad prospěchem ve škole, něco tak lehce zjistitelné...).
Bylo toho v ději víc, co mě rozladilo. Ještě něco ze stylistické stránky: autorka se drží poučky, že v napínavé části se mají používat krátké věty. A protože je knížka napínavá celá :-), dala je všude. To nevadí, že rozsekne souvětí: "...tvrdil, že prý Anna hledá sklep. Protože jí nějaká kolegyně řekla,..." Jednoduché věty střídá se souvětími o dvou větách. Nezvyšuje to napětí, otravuje to. Dokonce jsem se šla podívat do jejích předchozích knížek, jestli tak nepíše pořád a já to třeba nepostřehla... Tak ne, experimentovala až tady.
Mohlo to být dobré, kdyby se tak moc nesnažila opustit zavedený žánr a styl. I bych jí možná odpustila, že v zápletce se "nechala inspirovat" jedním svým krajanem.

Saša57
25.09.2018

Skvěle napsaný horor. Drsný konec, když si člověk představí co museli potom zažívat Lukasovi rodiče. Děsivý konec.

Atak
13.09.2018 5 z 5

Úplně skvělá kniha, příběh mě udržel v napětí až do úplného konce.

peter5739
20.08.2018 3 z 5

Zo začiatku super, tajomné, napínavé, zaujímavý námet, ale ten koniec... Nejako to divne, mätúco a rýchlo skončilo.

SilvieSisinka
17.08.2018 5 z 5

Mě se tedy kniha velice zamlouvala i ten zvláštní konec.Baví mě tak zamotané zápletky.Bylo to velmi napínavé,dobře promyšlené.Možná bude i pokračování.....?

orinka3
09.08.2018 1 z 5

Teda....už dlouho mě žádná knížka tolik nenaštvala! Ze začátku jsem si libovala, jak je to pěkně tajemné. Jenomže každá kapitola na svém konci vložila další neladící střípek do mozaiky, která tím přestávala být uvěřitelná a logická. A tak do nás milá K.O. ládovala fantasmagorické historky - až z toho byl čtenář celý tumpachový. Čím dál tím míň jsem tomu věřila. To z nás opravdu dělá takové blbečky? Začalo se to na sebe vrstvit jako dort pejska a kočičky. Za vlasy přitažené vztahy mezi postavami tomu dodaly korunu. A ten konec....no, jak to slušně nazvat? Radši nenazvu:)

mikika
07.08.2018 3 z 5

celou dobu dobrý, a pak finále... teda takhle děsivej konec už jsem dlouho nezažila. fuj! proč to udělala?!