Hořící stromy

Hořící stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391471/mid_horici-stromy-9WV-391471.jpg 4 192 192

Lukas záhadně zmizí několik dní před maturitou. O tři týdny později je nalezen těžce zraněný. Utrpěl také částečnou ztrátu paměti. Je už třetím člověkem, který podobným způsobem zmizel, ale on jediný se vrátil. Dcera souseda Gunnara Fanny takové štěstí neměla. Krátce před zmizením obou mladých lidí začal v zahradě domů, kde bydleli, záhadně hořet strom. O deset let později se vrací do rodného města. Policii se stále nepodařilo odhalit, kdo stojí za únosy. Soused Gunnar se nedokáže smířit s pomyšlením, že záhada nebude možná nikdy rozluštěna, a je přesvědčen, že klíčem k ní je právě Lukas. Ve stejnou dobu se na starodávnou faru s neblahou pověstí nastěhuje mladá dvojice Anna a David. Ovzduší domu Annu nesmírně zneklidňuje. Když najde v zahradě ukrytý železný kříž, je jí jasné, že jim někdo chce uškodit. Anna se navzdory nebezpečí, že ji všichni budou považovat za nepříčetnou, pokouší zachránit sebe i Davida. Zdá se, že už však je příliš pozdě... a pak v jejich zahradě vzplane strom.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Sjuka själar , 2016

krtecek_1
17.03.2018 5 z 5

Skvělá zápletka! Akorát jednání švédské policie mi přišlo trošku laxní.. Ale jinak by příběh nebyl takový, jaký byl :). Za mě jednoznačně doporučuji!

kuruteku
09.03.2018 4 z 5

Není to lehké a veselé čtení. A není to detektivka, i když má s nimi hodně společného. Výborný začátek, skvělé překlenutí k závěru, ale závěr depresivně neoptimistický. Asi to tak má občas být. Okolo té poslední třetiny mi pořád vrtá hlavou přerod Anny v Heide nebo Heide v Annu a hlavně věrohodnost jejího předchozího "šílení", ale asi to tak mělo být. V každém případě Lukas i Gunnar si užijí své a nic hezkého to není.

raffi
02.03.2018 5 z 5

Asi mám pre K.Ohlsson slabosť, jej knihy ma vždy bavia. A táto pozitívne prekvapila, je o dosť iná. Ale potrebovala by som ešte nejaké pokračovanie, musí predsa v živote platiť, že "na každú sviňu sa niekde varí voda"...

intelektuálka
25.02.2018 4 z 5

Zaujalo mne - místy jsem se i bála. Na takové faře já bych bydlet nechtěla.
Tolik zla - doporučím...

Boboking
20.02.2018 4 z 5

Poprvé jsem četl tuto autorku a byl to příběh na pomezí hororu, než nějaká severská krimi. Pěkně temné a ponuré. Dovedlo postrašit. A ten konec?!? Proč ne, ale zcela popírá "havlovskou" životní filozofii :-)

Jerry29
30.01.2018 4 z 5

Nechápu, co je tohle za módu! Proč zas za vlasy přitažený, překombinovaný konec? První dvě třetiny knihy jsou super. Thriller ochucený o prvky duchařiny, stalkingu a hororu. Paráda. Ale jakmile přijdete na to, kdo je pachatel, kniha otočí kormidlem a přijde nespočet stran jen o tom, aby kniha vlastně na konci dávala vůbec nějaký smysl. Mohlo to být na 5*, sorry jako.

perivolli
25.01.2018 5 z 5

Kniha mě strhla svým dějem i stylem psaní ostatně jako všechny její další knihy. Tato spisovatelka drží krok s ostatními u nás dostupnými a oblíbenými severskými autory (Adler-Olsen, Nesbo, Mankell, Kepler).

Gaeberys
24.01.2018 4 z 5

Lehce hororový thriller. Děj ubíhá poměrně dynamicky a těšíte se další kapitole. Vypráví ho více postav, "er-formou". Večer jsem se sama doma i trošku bála při čtení, vše bylo srozumitelné. Pachatel se tedy dal relativně brzy uhodnout, ačkoli ani ne tak logicky, jako spíš intuitivně.
SPOILER:
Bohužel hodně špatné konce nesnáším, takže tím si jinak velmi příjemné dílo přede mnou autorka dost shodila (ačkoli chápu její umělecký záměr)...

happy-smile
22.01.2018 5 z 5

Tyhle duchařiny mě prostě baví a Kristina Ohlsson ukázala, že tento styl zvládá na jedničku. Sice se z toho nakonec vyklubala docela překombinovaná pointa, ale i tak dávám plné hodnocení. Přece jenom jsem u té knihy seděla napnutá jako struna a nemohla jsem ji odložit až do samého konce. :-)

Danago
11.01.2018 3 z 5

Před deseti lety se v městečku ztratí tři lidé, dvě ženy se už nikdy nevrátily. Jen poslední oběť Lucas se vrátil , ale s poškozenou pamětí. Je opravdu obětí ? Po deseti letech se Lukas s otcem jeho zmizelé kamarádky Fanny snaží zjistit , co se tenkrát stalo a proč.
Mně knížka připadala dost dlouho tak nějak utahaná. Po 100 stranách se děj rozběhl a začal být napínavý. Ale ke konci mi příběh přišel moc překombinovaný a dost neuvěřitelný. Konec to taky nijak nezlepšil.
Knížku jsem četla v noci a nijak jsem se nebála. Autorka docela brzy odhalila všechny karty.
Škoda autorku jsem měla ráda, toto bylo pro mě dost zklamání.

iška
03.01.2018 3 z 5

Velmi dobře napsáno. Autorka nás celou dobu udržuje v napětí. Ale její detektivky mi sedly víc.