Honzíkova cesta

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76240/bmid_honzikova-cesta-NvB-76240.jpg 4 1832 1832

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství.

retrivr
24.09.2018 5 z 5

Líbila se mi, když jsem byla malá, a teď, když jsem velká, se mi taky líbí. Jenom nechápu, proč v novějších vydáních vynechali JZD. Vždyť je to kus naší historie.

Ran
08.09.2018 2 z 5

Knížka má sice docela hezký příběh, ale ten mě moc nezaujal.

Péťa1950
02.07.2018 4 z 5

Četla jsem kdysi dávno ve škole, učili jsme se tím číst. Podobná dobrodružství jsme na venkově také zažívali. Hodně dávná vzpomínka na třetí třídu.

Ája27
18.06.2018 5 z 5

Dlouho tomu, co jsem ji jako dítě četla s očima dokořán. A po letech dětem s nostalgií a radostí. Dodnes utkvělé pasáže "Družstevní, to je všech. - Babičko, a proč si to vajíčko si nemůžu vzít, když je družstevní?" "Naše koza je mlsná. Vem akátovou větvičku a uvidíš, jak za tebou půjde." - nejsou to citace, ale význam odpovídá.

SSTknihy
15.06.2018 3 z 5

Přiznávám pro mne spíš povinná než oblíbená knížka. Milovala jsem ilustrace Heleny Zmatlíkové a díky ní jsem ten poněkud archaický příběh přelouskala. V roce 1994 vyšla kniha na přání autora v upravené verzi, kde chyběly zmínky o JZD a vše, co působilo příliš idealisticky. Určitě ku prospěchu věci a díky tomu si kniha může najít i dnešního čtenáře.

Jelen51
07.06.2018 5 z 5

Poprvé přečteno a moc hezký.

Anetka24
04.06.2018 4 z 5

vzpomínám na to jak jsem ji četla v 2 třídě a líbila se mi

alnahu
25.04.2018 5 z 5

Opět jsem se vrátila k této knize ,kterou jsem četla jako malá .Později jsem ji četla svým dětem a teď i vnoučatům a všichni jsme Honzíkovu cestu k dědečkovi do Koníkovic měli rádi.Samozřejmě jsem vnoučatům vynechala část o JZD ,kde babička s dědou pracovali-to by bylo složité vysvětlování.Kniha byla i povinnou četbou ve škole ,je psána velkými písmeny a moc pěkně ilustrovaná -první vydání malířem Antonínem Pospíšilem a pozdější Helenou Zmatlíkovou.Knihu jsem zařadila do čtenářské výzvy,její první vydání bylo v roce ,kdy jsem se narodila - no to už je teda pěkně stará kniha(nebo já ? hm)-ha,ha.

PetraaMatouš
04.04.2018 4 z 5

Malej ji četl někdy v polovině první třídy. Pak po mě chtěl, že pojede k dědovi taky sám vlakem. Vysvětlit mu, že tehdejší doba a ta dnešní je něco jiného, byl opravdu velký oříšek.
Jinak. Kniha má velká písmena, žádné složité názvy a v podstatě se mu četla dobře.

p.pavlina
25.03.2018 5 z 5

Krásná kniha mého dětství. Moc ráda vzpomínám na doby, kdy jsme ji četli ve škole a potom jsem ji i několik let četla doma. Krásné vzpomínání.

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Strašně hezká knížka o malém Honzíkovi, který se vydá k babičce a dědečkovi. Helena Zmatlíková má moc krásné ilustrace. Četli jsme ji ve škole a moc mě četba této knížky bavila.

MrKrahujec
23.02.2018 2 z 5

Tak tohle je družstevní vajíčko, družstevní dědeček, družstevní Říha... Ale, marná sláva, je to i kousek mého dětství. Třebaže ilustrace Heleny Zmatlíkové mají nakonec asi přece jen vrch.

topi80
23.02.2018 4 z 5

Jediná kniha na světě, k jejímuž přečtení se u nás hlásí opravdu úplně každý. To už svědčí o pořádném kultu. Já bych ji k vrcholu dětské tvorby nezařadil, ale čtení o časech u babičky a dědečka na vesnici nikdy nikoho zklamat nemůže.

Znedla
31.01.2018 3 z 5

Příběh malého chlapce Honzíka, který prožívá velká dobrodružství u babičky a dědečka v Koníkovicích. Jako dítěti se mi kniha líbila, myslím, že i mým dětem se příběh líbil jen to vysvětlování, co je družstevní a kdo to je pionýr... :-)

Kdysi jsme četli ve škole, tak mám doma vydání z roku 1968 s nezapomenutelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové.
Nyní jsem četla dětem před spaním vydání z roku 1964 s také moc hezkými ilustracemi od Antonína Pospíšila.

Vera.rrr
30.01.2018

Je to super knížka, ke které se často vracím ... ani přibývající roky mě od této knížky neodradily

Tinkaji
05.01.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla synům. Máme verzi z roku 1975. Takže jsem vysvětlovala, co že to znamená "družstevní" :). Zaujaly je samozřejmě obrázky Heleny Zmatlíkové. Stejně jako mojí generaci před 25 lety.

Greengrass
30.12.2017 5 z 5

Honzík přijel k babičce a dědovi. A pak ho zlobil pihovatý kluk Ferda.Ale nedalo se nic dělat Honzík musel odjet.

klaritkaa
18.12.2017 5 z 5

Dneska už trosku knížka z ,,jiné doby,, ale pořad moc pěkná.

ChristineDaee
11.12.2017 4 z 5

Krásny, nevinný príbeh. Roztomilé obrázky.

Slávka 1970
06.12.2017 5 z 5

Nádherná nadčasová knížka. Četla jsem jí dětem v družině a překvapivě...líbila se jim stejně, jako mně kdysi.