Hon se smrtí

Hon se smrtí

Vrchní superintendent Roy Grace se vrací v novém, doposud nejnapínavějším a nejambicióznějším románu Petera Jamese. Z moře nedaleko pobřeží Sussexu je vytaženo tělo teenagera, kterému chybí životně důležité orgány. Brzy jsou nalezena další dvě těla mladých lidí… Caitlin, patnáctiletá dívka z Brightonu, zemře, pokud jí nebudou rychle transplantována játra. Její matka nalézá v panice na internetu obchodníka, který jí potřebný orgán dokáže opatřit na černém trhu – ovšem za náležitě vysokou cenu. Důkladné ohledání těl přivede Grace na stopu gangu obchodníků s dětmi, který má své ústředí ve východní Evropě. Tehdy začíná pro detektiva a jeho tým závod s časem. Zoufalou matku totiž nic nezastaví…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27126/hon-se-smrti-Xdz-27126.jpg 4.635

Superintendent Roy Grace zasahuje (5.)

Dead tomorow (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Brána

zdendula31

Miluju detektivky Petera Jamese...napínavé jako vždy.

pavčape

Čtivá kniha, citlivé téma, sympatický detektiv. Příběh hlavního hrdiny se od prvního dílu vyvíjí, vyvíjí se jeho postava i vztah s Cleo a záhada ohledně zmizelé manželky. Všechny díly série, které jsem zatím přečetla, stojí za to. Každá jiné téma a vždy aktuální . Určitě si postupně přečtu celou sérii.

verense
11.11.2017

Čtivě napsaná kniha, navíc s tématem, které asi nikoho nenechá chladným. Byť autor uvádí, že příběh je fiktivní, ani by mne příliš neudivilo, kdyby nějaká Transplantation-Zentrale skutečně existovala, v dnešní době je za peníze možné skutečně cokoli. Superintendent Grace je sympaťák, celému jeho týmu fandíte, Caitlin i bukurešťských dětí vám bude líto, Lynn je důkazem, že zoufalé matky dělají zoufalé věci a do jejíž kůže se nikdy nebudete chtít dostat. Kniha je správná směsice napětí, emocí i akce, s potrestanými padouchy na závěr, i když ne všichni zúčastnění jsou nakonec vítězi. Máte-li rádi tento typ detektivek, tahle dozajista stojí za přečtení (a není nutné mít přečtené předchozí díly série). Až bude kdy, určtitě popátrám i po dalších dílech tohoto autora.

MarieH
21.04.2017

Perfektní příběh, aktuální téma a celý děj uvěřitelný. Za mne z celé série nelepší díl.

moudivlacek
26.02.2017

To byl zase příběh, to vám povím. Ani nevím, jestli mám chuť Lynn odsuzovat, neboť jsem také máma. Je pravda, že nikomu nepřeji smrt, ale také jsem nikdy nebyla (a doufám, že nikdy nebudu) v situaci Lynn, takže se mi to dobře teď povídá.
Obchod s lidmi a názor bohatých, že oni mají právo žít a ti chudí přece nikomu nechybí, tak ten mě zvedal ze židle.
Velice mě překvapila Caitlin, která se zachovala jak člověk s velkým Č. Klobouk dolů, i když jsem brečela jak želva.
Prostě - velmi silný citově podbarvený příběh. Závěrem jen mohu říct, že se člověk pak ptá sám sebe - kdo má právo rozhodovat o našem životu?
Rozhodně tuto knihu doporučuji.

rodak
26.06.2013

Fakt super příběh od začátku splétání postav vrcholící ve finále

kalache
13.01.2013

nevhodné pro rodiče,kterým se ztratí dítě.......asi to nebude taková fikce...skvěle napsáno.

ina77
18.07.2012

Kniha nemá chybu nádherně napsaná,nedá se od ní odejít.Je to moje první kniha z této série a už fofrem se koukám po ostatních.

Peter James

Peter James