Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202520/mid_hon-korist-4Mu-202520.jpg 4 252 45

Hon série

Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy. Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr. Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý, jako svět, který opustili. Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Prey , 2013

Attia
05.12.2014 5 z 5

Jak tak koukám na komentáře ke Kořisti, vidím, že nikdo asi úplně nesdílí mé obrovské nadšení z této knihy. Mé čtení se skládalo z velkých šoků při náhlých a neočekávaných zvratech a odhaleních. Mohla jsem si myslet, co jsem chtěla, ale autor mi to vždycky vyvrátil a přivodil srdeční infarkt, po většinu času jsem jen šokovaně zírala a musela v duchu přehodnotit celý příběh a vše, co jsem o něm dosud věděla... Ačkoliv na e-knihy nejsem zvyklá, četlo se mi vážně dobře, nemohla jsem se odtrhnout. Autor dokáže psát hodně poutavě, zcela jsem se dokázala vžít do postav a situací, téměř na mě doléhal jejich pocit bezmocnosti před obrovskou hromadou krvelačných soumračníků. A pak ten konec! Jelikož čtečka není knížka a nemá tloušťku a přiložené soubory přidávaly stránky, konec přišel naprosto nečekaně s dalším šílených odhalením. Čekala jsem aspoň dalších pět stran, ale autor to nemilosrdně utnul na tom, z pohledu napínavosti, nejlepším místě. Jsem nadšená!

CraWer
29.11.2014 3 z 5

Na pomezí prvního dílu.
Má to chyby, ale pan Fukuda ukázal, že né vždy musí být zásadně pokračování horší.
(PS: Rozhodování mezi třemi nebo dvěma hvězdičkami, bylo vážně kruté.)

75%

*Táňa*
02.11.2014 4 z 5

Druhý díl je naprosto úžasný! Očekávala jsem napínavý a akční děj, který tam opravdu byl. Nejenže se mi líbil druhý díl víc než první, ale měl nečekaný konec - ještě víc než v první knize. Opravdu tuhle sérii doporučuji. Tedy pokud nemáte raději upíříny jako "I'm a vampire. I know, I love you." (heh)

cori
21.10.2014 3 z 5

Druhý díl je plný nečekaných zvratů. Konečně je také vysvětleno, kde se vlastně upíři vzali. Pokud si odmyslíme pár nelogičností (např. rogalo - Gen poprvé v životě vidí rogalo a hned s ním umí létat), je to napínavá akční oddechovka.

lena.o.knihach
11.10.2014 3 z 5

Pro mě je Kořist rozhodně lepší než první díl, ale díru do světa tato trilogie neudělá.

antiutopie, dystopie, kakotopie upíři napětí pronásledování

Andrew Fukuda
americká