Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202520/mid_hon-korist-4Mu-202520.jpg 4 252 45

Hon série

Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy. Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr. Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý, jako svět, který opustili. Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Prey , 2013

ThomasRuhe
04.01.2016 3 z 5

Začátek tohoto dílu je poněkud slabší.Jakmile se Gen s přáteli dostanou do Misie,tak se příběh opět výrazně zlepší a to vydrží až do konce knihy.

Elfinka_
02.01.2016 5 z 5

Myslím si, že zdejší mírný odklon od upířího masakrování a zastávka v dystopické krajině celou trilogii hodně osvěžili. Kdybych chtěla něco vytknout, byly by to drobnosti, takže to ani nebudu vytahovat :-) S chutí čtěte.

Nasko
31.10.2015 5 z 5

První díl byl vcelku fajn, originální, ale zase žádný zázrak. Čtení toho druhého jsem dlouho odkládala...

Co dodat teď? :) Kořist je minimálně třikrát lepší, než Hon. Četla jsem ji jen s menšími pauzami a i během nich jsem přemýšlela, co se asi stane dál. :) Poslední třetina ubíhá nadsvětelnou rychlostí. Za mě jedna velká poklona pro autora. :)

Maragad
20.09.2015 4 z 5

Kořist je opět velmi překvapující knihou, kterou prostě nedáte z ruky. Já osobně vůbec nechápu, jak jsem mohla vydržet tak dlouho, než jsem si ji přečetla. Na další a závěrečný díl rozhodně tak dlouho čekat nebudu. A co radím vám? Rozhodně si Kořist přečtěte. Čtení o upírech je stále v módě.

morpyth
05.09.2015 4 z 5

Tento díl je nejslabší z celé série. Ano kniha se čte skoro sama, ale něco tomu tady chybí. Něco co vás v jedničce drželo u stránek a nutilo vás hltat každé slovo, tady tak trochu polevilo.
Některé postavy mě doslova točily, jiné mi chyběly. Stále se tu objevovaly různé logické neodstatky. Přesto musím uznat, že konec mě více než mile překvapil. Něco jakoby se zlomilo a vše se vrátilo do kolejí předešlého Honu.
Tady nemám moc co dodat, proto mé konečné rozhodnutí by znělo asi takto: čtyři hvězdy se mi zdají hodně, tři zase málo. Jelikož tři a půl nejde a pětka se zaokrouhluje nahoru dávám čtyři. Pokud jste četli Hon, Kořist je dobré pokračování, ale na svého "staršího sourozence" prostě ještě nemá.

TerkaM
06.07.2015 4 z 5

Andrew Fukuda je vážně skvělý autor a jeho styl psaní je jednoduše senzační. Dokáže člověka tak pohltit, že čte a nevnímá okolí kolem sebe. Moc pěkný díl. A ten závěr? Úžasný! O takovém vyvrcholení se mi ani nesnilo a bylo to opravdu překvapivé. :)

Sabča92
02.07.2015 5 z 5

První díl byl skvělý a ten druhý? Ještě lepší! Opět akční děj plný nečekaných zvratů. Velmi se mi líbí hlavní postavy. Už se nemůžu dočkat posledního dílu, teď jsem moc ráda, že jsem sérii začala číst až v době,kdy jsem ji měla celou k dispozici, to čekání by mi teda dalo zabrat.

Nicol González
22.06.2015 3 z 5

Rozhodně zajímavější než první díl, ale stále se mi to nějak nezdá...
Čte se to rychle a je to takové oddechové- nemůžete nad tím přemýšlet, jinak se budete rozčilovat nad každou větou- ale jinak nic moc v tom nehledejte...
Knihu jsem začala s nadějí, že se stane něco výjmečného- a ono nic. Nechci vás z knihy odradit, ale určitě bych dala přednost jiné oddechovce.

warca
17.04.2015 5 z 5

Vážně skvělý díl! hned jsem se začetla a za jedno odpoledne jsem knihu přečetla. Řeknete si: Upíři? Cože? Už zase? ale kniha vás vážně mile překvapí...

Sobotikova
28.03.2015 4 z 5

Nevěřila bych, že mne ještě kniha o tak omílaném tématu, jakou jsou upíři,tak zaujme. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu...

ElisR1
21.03.2015 4 z 5

První díl se mi líbil o něco víc, ale pořád to jde. A konec naláká na další díl.

lapetitedeny
20.03.2015 4 z 5

So, čte se to parádně a člověk se nenudí. I když je to místy trochu průhledný. Pořád tam jsou ale hrozně nelogický věci, něco málo se sice vyjasnilo, ale pořád ne všechno a jsou tam drobnosti, který prostě logiku nemaj a nemůžou mít, řekla bych. No, na Past jsem celkem zvědavá. Třeba se vyjasní aj něco víc.

Evča Korejka
11.03.2015 5 z 5

Jako minulý díl,jsem si i tento naprosto zamilovala.
Knížku všem doporučuji a těším se na další díl. :)

estelina2300
27.02.2015 4 z 5

Genesis?? To jako fakt. Tato kniha mě hodně překvapuje. Autor nám vůbec nenapovídá a tak je kniha nasprosto nepředvídatelná. Jen tak dál. :)

Charmedka
22.02.2015 5 z 5

Kniha je napínavá a jak, nenašla jsem jedinou stránku, která by mě nudila. Nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout a jakmile jsem byla nucena knihu zavřít, byla jsem naštvaná, že nemůžu číst dál. Dlouho jsem nečetla takhle napínavou a poutavou knihu.

CamilleTyler
16.02.2015 5 z 5

Tento díl mě dostal ještě více, než ten předešlý. Asi velmi tím, že se více rozvinul vztah Gena a Sisy. Tahle kniha je mnohem více akční, než první díl, je tu vetší řezba, větší napětí. Líbi se mi, kam až příběh autor dotáhl, je vidět, že je to opravdu promakané a stojí za přečtění. Na další díl se opravdu velmi těším, snad to dá třešínku na dortu předešlým dvěma.

Rodaw
24.01.2015 4 z 5

Celá tato série mě moc mile překvapila :)
Kořist se mi možná líbí ještě víc, než první díl!
Jsem moc zvědavá, jak dopadne třetí díl :)
DOPORUČUJI!

papi
04.01.2015 4 z 5

Páni! Kniha mě opravdu překvapila. Autorka tam toho dal hodně - akce, napětí, tajemství, přemýšlení o pravém důvodu, o pravdě...
Upíry nemám moc ráda, ale tato kniha i celé série patří k mým hodně oblíbených knihám.
Hrozně moc se těším na závěrečný díl! Jsem zvědavá, co autor vymyslí! :-D

Peace
21.12.2014 4 z 5

"Díváš se, ale nevidíš. Někdy máš odpověď přímo před nosem."

Velice dobré pokračování, až překvapivě dobré, protože se mi většinou stává, že se nadchnu pro sérii a radost upadá s dalšími čtenými díly. Oproti jedničce je navíc kniha mnohem akčnější, plná situací, které vás nutí číst dál a dál.
Ano, vyskytují se momenty, kdy si řeknete, že v reálném světě by určitě nefungovaly, ale na této myšlence je založena celá podstata knihy, takže proč si s tím lámat hlavu. Nejlepší je si knihu prostě užít, tak jak je. A stojí opravdu za to.

sirek
16.12.2014 4 z 5

Kořist. Ano bavila mě. Líbila se mi. Hodně. Ačkoliv o něco méně než Hon. Hon přinesl do tématu upírů a Young Adult něco úplně nového. Kořist ne. I tak je to skvělá kniha, která nepostrádá zvraty (kterých je v knížce spousta), které jsou opravdu hodně velké. Podobně, jak se říká o Spáleništi (pokračování Labyrintu), tak ani v Kořisti nemůžete skoro ničemu věřit. To co se zde řekne, se vzápětí vyvrátí a překope. Nakonec tedy Kořist není tolik dobrá, jako byl Hon, ale přesto je skvělá.

antiutopie, dystopie, kakotopie upíři napětí pronásledování

Andrew Fukuda
americká