Hon

Hon https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201684/mid_hon-t4w-201684.jpg 4 406 96

Hon série

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich! Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal. Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunt , 2012

Petka2000
15.07.2015 4 z 5

Tak nevím co říct fakt bomba :)Možná až na ten začátek.....Konec knihy mě uchvátil,takže se vrhnu i na 2 díl :)

TerkaM
06.07.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila. Je to zase originálnější zpracování upírů a to mě na tom oslovilo. :) Souhlasím s těmi, kteří tvrdí, že v knize nebylo všechno vysvětleno, ale přesto mohu jen potvrdit, že se kniha opravdu dobře četla. :)

Katuschkaaa
03.07.2015 4 z 5

Velmi zajímavá kniha... zpočátku jsem si nemohla zvyknout na uspořádání lidi vs. glupani... spousta věcí tam nebyla vysvětlena, ale i tak se mi líbila. Začátek trochu utahanější, ale zhruba od poloviny se to rozjelo a četla jsem jedním dechem. Konec byl vyloženě svádějící začít hned číst druhý díl... Jsem zvědavá jak to všechno vlastně dopadne... :-)

Sabča92
02.07.2015 5 z 5

Tato kniha byla neskutečná. I když jsem ji zprvu nechtěla číst, tak mě zlákala a nelituji toho, naopak můžu litovat jen toho, že jsem ji nečetla už dávno! Každopádně kniha má krásné obálky, děj je svižný a akční. A jedné věci si můžete být u Andrewa jisti, a to tím, že nemůžete nikdy předvídat, co se stane, protože se to vždy stane jinak, než čekáte.

Soofi
04.06.2015 4 z 5

Čekala jsem brak s populární tématikou, místo toho mě kniha pohltila. Obzvlášt první polovina, která popisuje Genovo "soužití" s upíry, kdy sebemenší chybička znamená smrt a jedinou nadějí na přežití je tvrdá disciplína a potlačování všeho lidského.
Akční části a samotný hon už mi přišly slabší, některé zvraty nedotažené. Nic to ovšem nemění na tom, že Andrew Fukuda vytvořil originální svět s upíry, kteří nemají s dřívějšími zromantizovanými předlohami vůbec nic společného.

Ditules
24.05.2015 4 z 5

Nevěřila bych, že mě ještě nějaká kniha o upírech chytne... Skvěle napsaný příběh, zajímavá mytologie.

Nicol González
23.05.2015 3 z 5

Třetí hvězdičku jsem dala za ten konec- to jsem nečekala a tak si nedovoluju dávat jen dvě.
Jinak ke knížce... No, nevím, nevím... Vše to je tak trochu podivné a když porovnávam s ostatníma knihama o upírech, tak tahle byla mezi horší... Postavy mi nejsou nějak příjemné a někdy jsou až i hloupé...
Ale tak to je přece jen věc názoru.

-LuckyKnihovna-
27.03.2015 5 z 5

Kniha, kterou jsem dlouho odkládala, se mi tak strašně líbila, že se hned dnes pouštím do druhého dílu. Sama na sebe se zlobím, že jsem si ji nepřečetla dříve. Je v ní tolik akce, napětí, zvratů a i trochu té romantiky, že právě to jí dělá tak skvělou. Nemůžu se dočkat, jak to bude pokračovat :))

ElisR1
14.03.2015 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila a nebýt občasných nelogičností v příběhu, měla by 5 hvězd.

CamilleTyler
16.02.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Rozumné pojetí upíru, kde nikdo netrpí nekrofílií, jako Twilight a podobně, ze kterých jsem přímo otrávená.
Jedna z předností je, že se tam stále něco děje, stále se čtenář drží v napětí. Romantika je tu jako takový doplněk příběhu, podobně jako v Hunger games, ne-li méně.
Moc jsem od toho neočekávala, ale nakonec mě příběh přímo pohltil, že jsem si musela ihned běžet pro druhý díl a na ten třetí se klepu. Prostě jednou za čas dobrá upířina vyleze.

Andy0892
24.01.2015 3 z 5

Dlouho jsem se rozmýšlela zda si knihu přečíst a pak, když jsem ji měla v ruce...ze začátku jsem bojovala s tím, že knihu odložím. Prvních pár stran bylo vážně náročných - děj se pro mě nezajímavě táhl, 'lidi' / upíři v jiném podání (mají mé plusy i mínusy), ale když se dostali do části kde se konal hon nastal zvrat. Knize dávám tři hvězdy - jednu si zaslouží za nové upíry. S pokračováním nespěchám, ale určitě si ho přečtu.

sirek
16.12.2014 5 z 5

Výborná kniha. Výborná kniha, která vnesla do tématu upírů a žánr Young Adults něco naprosto nového. Není tu skoro žádná romanťárna. A i když tu je, je tu nenásilně vecpaná a dána do pozadí. Samotný hon sice nebyl nic moc, ale zbytek to dobře vynahrazoval. Výborný je za jedničku. Takže pět hvězd si kniha zaslouží.

anibeni
20.11.2014 3 z 5

No, co k této knize napsat..? Třeba to, že byla místy docela nechutná..? Nebo to, že je celkem snadno předvidatelná..? A nebo to, že i přes to všechno je napínavá a nutí vás to číst dál..? Dala jsem tři hvězdičky a celkem dlouho jsem přemýšlela, jak tuto knihu vlastně ohodnotit. Navíc rozhodně nejsem upíří fanatik, takže nevyhledávám knihy s upíří tematikou.. Četla jsem daleko lepší knihy s označením YOUNG ADULTS. Ale tato kniha byla dobrá - dobrá na tři hvězdičky..

Yana-66
09.11.2014 4 z 5

Kniha se četla sama. Zase docela jiné pojetí upírů, což se mi líbilo a těším se na pokračování.

Peace
03.11.2014 4 z 5

"Nezemřu ani ve stoje, ani na kolenou. Zemřu v běhu a v boji."

Hon je originální příběh o upírech.. Ano, ještě stále lze takovou knihu najít.
Autor podává upíry z jiného úhlu pohledu a je to velmi příjemná změna. Pro mne až taková, že mě více bavil popis jejich života a Genova snaha o přizpůsobení se, než samotný vrchol knihy - tedy hon.

Attia
15.10.2014 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila, nešlo totiž o žádnou přeslazenou upíří romantiku, na které jsem alergická. Rozhodně tam nechyběla akčnost, spousta napětí, neboť jsem celou dobu jen čekala, kdy Gena odhalí a všechno se zhroutí. Překvapení a nečekané zvraty vás také neminou, ale bohužel je občas děj dost předvídatelný, spousta krve a i nechutných popisu upířího stolování, to všechno v knize najdete. Je to další neotřela kniha, která přichází s originálním nápadem a dobrým zpracováním. Autor na knize rozhodně zapracoval, protože se mu podařilo vytvořit opravdu odlišnou upíří kulturu, která se tak odlišná od lidské a přece v něčem děsivě stejná. Ale bohužel se nevyhnul ani drobným chybičkám, místy jsem byla trochu zmatená a něco mi nedávalo úplně smysl.
Ale to je vcelku přehlédnutelné, závěr bylo opravdu fenomenální, tak nervydrásající, že už jsem chtěla knihu dočíst, abych věděla, jak to všechno dopadne... Určit mě kniha chytila a nepustila až do konce.

Lenka.Vílka
13.10.2014

Nebudu hodnotit-nedocetla jsem...vetsinou se snazim knihu docist, prestoze zjistim, ze me kniha nebere (co ja vim, treba budu jeste dal prekvapena, ze?)...presto jsem nedokazala docist...

anishta
02.10.2014 4 z 5

Dobré, čtivé. Některé věci odhadnutelné, ale konec celkem překvapivý. Úplně odvařená z toho nejsem, ale jsem zvědavá jak to dopadne.

HλNKA
28.09.2014 4 z 5

Když svět ovládnou upíři, kteří si místo smíchu drbou zápěstí, vypadá to na slušnou katastrofu, která se nečekaně nedostavila, protože tahle kniha se mi k velkému překvapení opravdu hodně líbila. A i když se mi zpočátku drbání zápěstí, slintání či spaní hlavou dolů úplně nezamlouvalo, konečně se alespoň někdo pokusil vytvořit trochu jiný prototyp upíra, než na kterého jsme zvyklí.
Za mě velice slušných 80 % a těším se na pokračování..

Malous
27.09.2014 4 z 5

Bylo to napínavé, akční, krvavé, nechutné.. Možná jsem toho čekala víc, ale i tak to bylo dobré čtení! Závěr knihy byl super. Rozhodně se těším na pokračování. :)