Holka na jeden den

Holka na jeden den https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255419/bmid_holka-na-jeden-den-vGP-255419.jpg 3 21 5

Valérie je nešťastná ženská, která se snaží skoncovat se životem. Opustil ji přítel a ona se nedokáže s jeho ztrátou vyrovnat. Myslí si, že když je ošklivá a tlustá, nemá šanci v tomhle světě přežít. Nemá nikoho kromě staré paní ze sousedství, které občas pomáhá s nákupem a dělá jí společnost. Avšak když umírá i ona, Valérie se rozhodne ji následovat. Netuší však, že dotyčná dáma jí odkázala nemalé jmění a Valérie může začít úplně jiný život. Celou dobu musela žít velmi skromně a najednou neví, co si s tolika penězi počne. Pak ji náhle zaujme reklama na plastické operace. Co kdyby ze sebe nechala udělat krásnou ženu? Určitě by byla konečně šťastná.... celý text

PočetBook
28.05.2016 2 z 5

Asi žánrově nejkonformnější kniha od Javorské. Ženy a dívky si popláčou nad složitými životními osudy hlavní hrdinky, která, ač zpočátku ošklivá a chudá, vyřeší své životní problémy (už zase, myslím, že v románech Javorské už potřetí !:) nečekaným štědrým dědictvím. Rozhodne se použít ho na financování plastického zázraku a nechá se (asi za rok?) předělat na krásnou ženu. V novém těle a obličeji ji nikdo nepozná, takže její kariéra modelky (o kterou vlastně ani moc nestojí) se slušně rozbíhá, nebýt stínů minulosti, které se jí snaží zkazit vztah s úspěšným fešákem zubařem a zaparazitovat na jejím bohatství. Tohle už se mi trávilo hůř než zbytek díla Javorské, ale co, věděl jsem do čeho du :-) Tak a teď rychle na Motobabu.

petra4080
08.02.2016 3 z 5

Kniha která neurazí, nenadchne. Zezačátku celkem čtivá, potom na můj vkus zbytečně překombinovaná - hodně dějových liníí.

genie
02.09.2015 3 z 5

Nevěděla jsem, co od knihy mohu čekat ... Bylo to takové "jednoduché" a občas "naivní" čtení. Trochu mi nesedl způsob, jakým hlavní hrdinka všechno skvěle zvládala včetně mafiánských praktik jejího přítele zubaře ... Ale dobře jsem si u četby odpočinula.

Telumee
13.07.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha, kritická k dnešní formální době a laskavá k postavám a jejich vývoji.
Dana

anais
02.07.2015 5 z 5

Dosud nejlepší ze všech autorčiných děl.

Jana Javorská
česká, 1964
2016  60%Naostro
2014  60%Zoufalé touhy
2014  65%Výměna
2015  77%Bigamista
2016  65%Vánoční dárek

Kniha Holka na jeden den je v