V lese visí anděl

V lese visí anděl
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3486 3486

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

Aleh
10.08.2016 5 z 5

Příběh se začíná odvíjet na jednom z norských ostrovů, kde svůj čas o samotě tráví jedna z nejlepších norských vyšetřovatelek Mia Krügerová, která se už pevně rozhodla, jak se svým životem dál naloží… Norskem však otřásá nový kriminální případ. Případ, který nesnese odkladu a veřejnost netrpělivě čeká na jeho vyřešení. A tak Holger Munch z oddělení vražd se musí vydat na ostrov za Miou, aby jí přesvědčil k návratu do Osla a ke spolupráci. Ani jeden z nich netuší, jak moc se tento případ bude jich obou osobně dotýkat.
Strhující napínavé čtení. Zápletka, jak má být a vyřešení téměř na dosah……A přece to není tak jednoduché pachatele dopadnout. Doporučuji pro milovníky severských krimi. Začínám se k nim také počítat Moc se mi to líbilo.

Sonik1974
07.08.2016 4 z 5

Pěkná kniha. Moc sympatičtí detektivové a dobře vystavěná zápletka. Těším se na druhý díl série.

strippedd
05.08.2016 3 z 5

Klasická severská detektivka. Zrovna jsem si z ní na zadek nesedla,ale příjemné počtení. Možná mě odrazovaly neustálé nové postavy,kterým bylo věnováno par stran, ale nakonec to byla jen zmínka z jejich pohledu.

Čihyna
28.07.2016 5 z 5

Četla se mi velice dobře, dalo by se říct, že jsem ji přečetla na dva nádechy (někdy musí člověk spát :D )

BlackFun
27.07.2016 4 z 5

Do knížky jsem se pustila s nadšením, jelikož jsem dlouho detektivku v ruce neměla. Začátek knihy byl perfektní, styl psaní autora mi naprosto sedl a příběh vypadal opravdu zajímavě. S knihou jsem byla spokojená až na konec, rychle ukončený a vcelku nudný, takže poslední část byla tak trochu zklamání..

lavazza
27.07.2016 5 z 5

"Malin. Miriam. Marion. Mikkelson. Munch. Privela mien na M na jeden pripad. Na chvilu sa pokusil byt Miou. Len mena na M? Mohlo by to nieco znamenat? Len M? To je hlupost...."

Velke pozitivum tejto knihy, su pre mna jednoznacne kratke kapitoly. Neviem preco, ale knihu s kratsimi kapitolami precitam rychlejsie, ako s tymi dlhsimi, aj ked stranovo su na tom rovnako....
Pribeh ujde, aj ked dom cakala vacsi napinak.... Hlavne postavy su vykreslene v pohode, neurazia a ani nenadchnu....skoda, ze vraha neodhalia a chudak sa im musi odhalit sam :D .... Jedine, co mi na knihe vadilo a pri com som uz neskor krutila ocami, bola skutocnost, ze co kapitola, to nova postava.....nastastie to v polovici knihy prestalo :) vyustenie fajn, i vedlajsi pribeh... hodnotim pozitivne, aj ked som cakala vacsie psycho a nejake tie fuj sceny......

Peace
26.07.2016 4 z 5

"Máme sice internet v mobilu a lety na Mars, ale z mentálního a emocionálního hlediska žijeme ještě pořád ve středověku."

Zpočátku jsem se zalekla toho, že co začínající kapitola, to nová postava. Nemám totiž dobrého pamatováka na jména. Děj do sebe ale hezky zapadal a postupné rozuzlování bylo hodně čtivé a napínavé.
Nudit se rozhodněte nebudete! ;o)

FreckledCathy
21.07.2016 5 z 5

TOP! Byla jsem nadšená, jednotlivé dílky skládanky postupně odhalované v příběhu, který mě dokázal udržet napjatou do samého odhalení! :)

soukroma
12.07.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo - Munch a jeho kolegové i celkový styl mi připomíná milovaného Adlera-Olsona, takže jsem zvědavá, jak si poradí s dalším pokračováním.

Zuziiik
12.07.2016 5 z 5

Dávám pět hvězdiček, protože to bylo to nejlepší, co jsem za poslední dobu četla.........bylo to prostě naprosto skvělé, čtivé, napínavé......co dodat.........už aby vyšla avizovaná Sova.........rozhodně si ji přečtu

petra1394

Napínavé jak kšandy!!

michimuller
06.07.2016 5 z 5

Naprosto skvělá audioknížka, která mě dostala. Ze začátku jsem doporučení moc nebrala, mám raději audio knížky načtené mužským hlasem, ale tohle se hodně povedlo. Holger Munch byla skvěle zpracovaná postava vyšetřovatele, že se těším na další příběh. Jeho partnerka a vlastně hlavní hrdinka Mia mi naopak přišla nedotažená, možná díky své pohnuté minulosti, ale věřím, že příště bude o stupeň lepší. Mám ráda přemýšlení nad dějem, proč se situace vyvíjí v daném směru a tahle detektivka naprosto předčila mé očekávání. Doporučuji i severské detektivky mají něco do sebe.

Scheila
05.07.2016 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila, ze zacatku jsem chvilku dumala a bylo tezke pro me se v tom vyznat. Od zacatku mi nesedel Munch. S Miou jsem byla zvedava jak to dopadne, ale nedokazala jsem si predstavit, jak z takove trosky muze byt dobra vysetrovatelka.
Postupem casu jsem si Muncha oblibila a Miu rovnez tak. Kniha byla velmi napínava, hltala jsem kazde pismenko. Uz se tesim na dalsi dil o Munchovi a Mie, soví hnízdo.

Etule
03.07.2016 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio. Je pravda, že ze začátku jsem si myslela, že mě to nebude moc bavit. Přišlo mi strašně rozvleklé, jak autor popisoval Miu na ostrově a další věci okolo. Pak se ale rozjelo vyšetřování a já se nemohla odtrhnout. Nebo spíš jsem nedokázala sluchátka vytrhnout z uší. :) Ve finále se mi líbilo, že byl v knize i druhý příběh. Autor to moc hezky zaonačil, aby čtenáře zmátl. Na konci už jsem ani nedýchala, jak jsem byla napnutá.
Celý tým jsem si moc oblíbila a těším se na jejich další případy. :)

haluz
30.06.2016 5 z 5

Tak tohle se mi fakt líbilo! HH v sukni :) už se těším na další díl!

Veroba
26.06.2016 5 z 5

Strhující, čtivé, v jednom okamžiku při rozuzlení mi doslova spadla brada. Už se těším na další knihu!

Aríka
24.06.2016 5 z 5

Za celý svůj krátký život jsem přečetla pouhé dvě detektivky (Mráz a V lese visí anděl), ale teď jistojistě vím, že u čísla dva neskončím. Kniha byla do poslední strany napínavá, neustále se něco dělo. Nemám slov, protože jsem z knihy naprosto unešená.

čika
13.06.2016 4 z 5

dobre sa to citalo, hoci nic vynimocne, co sa tyka zapletky ani stylu pisania. nevadi. na leto velmi vhodna :)

syskas
13.06.2016 5 z 5

Prvý deň som prečítala cca 70 strán. Druhý deň zvyšných 400 (ešte dobre, že bola nedeľa). Tak dobre a ľahko sa kniha čítala a taká bola napínavá. Záver mohol ísť trochu viac do hĺbky, chýbali mi niektoré veci dovysvetliť, ale aj tak to bola výborná kniha.

nemeckovatereza
07.06.2016 5 z 5

Tak to mě bavilo ;)

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969