Cestujem sama

Cestujem sama https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262666/mid_cestujem-sama-262666.jpg 4 3465 910

Brilantný nórsky triler, ktorý vyvolal hotovú senzáciu. Počas prechádzky sa mužovi z ničoho nič vytrhne pes a zmizne medzi stromami. Muž sa za ním rozbehne do hlbokého lesa a tam sa mu naskytne otrasný pohľad. Na strome visí obesené dievčatko, odeté ako bábika. Na chrbte má školskú aktovku a okolo krku priviazanú tabuľku s nápisom Cestujem sama. Prípadu sa ujme policajný vyšetrovateľ Holger Munch a veľmi rýchlo pochopí, že bude potrebovať pomoc bývalej kolegyne Mie Krügerovej. Len ona dokáže spozorovať stopy, ktoré všetkým naokolo unikajú. Lenže Mia, kedysi energická a plná života, má vážne psychické problémy. Holger Munch sa ju rozhodne vyhľadať a presvedčiť, aby mu pomohla s vyšetrovaním. Ani jeden z nich však ešte netuší, že tento prípad sa rýchlo zmení na najhoršiu nočnú moru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Det henger en engel alene i skogen , 2013

heavy66
13.02.2021 4 z 5

Andělé na stromě, Sophiina volba v redakci konzervativního deníku nebo Ďábel promlouvající skrze božskou autoritu. Cestuji sama! To je šílené, co se těm Norům honí v hlavě, absolutní deprese, temnota mysli a duše! Psychiatři v Norsku prožívají zlaté časy!
Bjorkův opus by se dobře vyjímal na filmovém plátně. Musí se toho ale ujmout nějaký zkušený hororář, hlavně ne Tomas Alfredson, který promarnil příležitost s Nesbovým Sněhulákem! Moc pozitivních momentů kniha nemá, ale něco přece – Torbena a Tobiase, paní učitelku a Lukasovo závěrečné Opus Dei!

Miro67
06.02.2021 2 z 5

Dost nepovedená snaha o drsný thiler. Policie stále mnoho kroků za pachatelem. Infantilní chování pachatele. Případ nakonec vyřešen tak nějak sám od sebe. Přestože se děj celou dobu vlekl, na konci nevěnoval autor pár stránek navíc k vysvětlení některých záhadných bodů zločinu. Vypadá, že byly spíše přidány na efekt.

eva4912
16.01.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších severských detektivek, co jsem kdy četla.

genie
10.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Pisatelský styl autora se mi líbil, velmi lehce se to četlo. Tým vyšetřovatelů šlapal jak "namazanej stroj", ostatní postavy taky zajímavé, nejvíc se mi však zamlouvaly postavy dětské (a Lucas). Problém jsem měla se samotnou zápletkou - takové celé komplikované. Navíc nejsem fanda kriminálek, kde zločiny nějak souvisí s hlavními vyšetřovateli.

Hakate
07.01.2021 5 z 5

První ze série případů Holgera Muncha a Mii Krügerové skvěle napsaný příběh, který mě oslovil a nadchnul. Bohužel Sova a Clona se mi již vůbec nelíbily.

Honey0105
06.01.2021 4 z 5

Severské detektivky opravdu můžu. Po Nesbovi tady Bjork vykreslil Norsko zase z trochu jiné perspektivy, což se mi opravdu líbilo. Postavy zajímavé, stejně jako celý příběh. Doufám, že se dostanu i k dalším knihám ze série.

March
06.01.2021 4 z 5

Kniha povedená, za mě spokojenost, nebyl čas na nudu. Zapletek několik, zajímavých postav také a rozuzlení? Paráda. Trochu divný byl začátek s Miou, ale matrix v hlavně může mít občas každý. Tak snad se nám holka do dalšího dílu zmatori.

Dajine
03.01.2021 4 z 5

Zajímavá zápletka, něco málo překvapení, dramatický konec. Určitě doporučuji.

Jehumaja
29.12.2020 5 z 5

Tohle se mi četlo moc krásně, a skvěle jsem si to užila. Postavy skvělé ale především děj úžasně vygradovaný a plný překvapení a dechberoucích scén. Doporučuji!

Bar16
26.12.2020 3 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem četla na čtečce a navíc v blbém období, takže mi její přečtení trvalo přes dva měsíce. I tak ale byla čtivá, věřím, že kdybych ji četla teď, mám ji za dva dny přečtenou. Zápletka se mi docela líbila, jen jedna dějová linie mě trochu zklamala, čekala jsem větší vzrůšo. Za mě průměr, autorovi dám ale určitě ještě šanci.

CharlesWard
26.12.2020 2 z 5

Jen další zmatená, rádoby severská detektivka.

martina2540
21.12.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když mi místy nepřišla moc čtivá.

capricorn__
15.12.2020 3 z 5

Se severskými detektivkami se roztrhl pytel a je často obtížné od sebe jednotlivé knihy stejného žánru rozlišit, protože jsou občas úplně stejné. Právě proto, kolik takových knih existuje, je sakra těžké být jedinečný. Samuel Bjork podle mě jedinečný je... Nebo takhle: částečně, do jisté míry. Líbí se mi jeho styl písma, stručné věty, dostat se na konec není nic těžkého. Taky se mi líbí hlavní hrdinové, kteří jsou sice takoví trochu stereotypní, ale nebyli mi lhostejní, proto to Samuelovi odpouštím. Případ sám o sobě je taky příjemnou změnou, rozuzlení mi připadalo fajn. Dávám tři hvězdičky jako průměr. Byla to fajn knížka, zabavila mě a tedy i dobře posloužila. Jen mě asi nezasáhla tak moc, že bych se k ní chtěl někdy vrátit a doporučil ji někomu, kdyby se mě zeptal, jakou detektivku si má přečíst.

Mrňous1
07.12.2020 4 z 5

Tak všeobecné nadšení ze severských detektivek mě stále míjí, ale tuto jsem alespoň dočetla a musím říct, že konec byl perfektní. Mám z knihy mírně rozporuplné pocity, na jednu stranu se četla dobře, zápletka velmi zajímavá a chytlavá, konec opravdu výborný, postavy sympatické, ale ty osobní problémy Mii to je jako co? Nevím, nemám sestru dvojče, chápu, že je těžké zůstat v podstatě sama, ale její psychický stav mi přišel mírně přitažený za vlasy. S takovými problémy se přece potýká mnoho lidí a kdyby se každý chtěl zabít, tak vymřeme...Ale jinak nejlepší severský titul, který jsem v poslední době četla, často opravdu nedočtu, takže za mě dobrý, určitě si přečtu další díl.

Hoxer
30.11.2020 4 z 5

První ze série případů Holgera Muncha a Mii Krügerové - musím říct, že příběh i styl knihy se mi velmi líbil, byl poutavý, měl drive a celkem byl i uvěřitelný - až na pár až moc velkých náhod (Lucasovo rozhodnutí, přítomnost prodavačky loterijních lístků apod.), ale ty se dají tolerovat. Hlavní postavy i záporák zpracováni a popsáni detailně, a hlavní i s historií, což je hlavně u Mii velmi důležité pro příběh a předpokládám, že i pro další knihy. Celý vedlejší příběh pastora, Lucase a celé sekty mi přišel, že by mohl být víc propojen s hlavní dějovou linkou. Nu, celkově se mi ale kniha líbila a s tímto autorem zkusím určitě i další knihu v sérii - Sova (kterou už mám v šuplíčku připravenou :) a těším se na ni) .

gaaabi
24.11.2020 5 z 5

Rozhodně velmi čtivé, propracované, zajímavé postavy, pro mě obzvláště sympatický Holger (tím, že nepije alkohol na rozdíl od svých kolegů z knižní konkurence) a chytrá Mia (mám ráda takový typ hrdinek). Pět hvězdiček je možná i docela málo...

Spojenc
10.11.2020 4 z 5

Mohl by to Jiří Strach natočit jako detektivní sérii prosím?

radkanin
01.11.2020 5 z 5

Propleteny pribeh nekolika liniemi, presto stale prehledny, vtahuje cim dal vic do deje, napina az do posledni chvile. Velmi povedene!

veskr
31.10.2020 5 z 5

jelikož mám ráda detektivky, kniha u mě boduje. Je to čtivé, má to spád, vtáhne vás to do děje.

ElikaS
29.10.2020 5 z 5

Výborná detektivka. Naprosto mě dostal styl psaní, práce s asociacemi. To bylo výborné. Hned z prvních stran knížky naprosto čiší deprese a pesimismus, což sice úplně nemusím, ale tady mi to nevadilo a skvěle se to k příběhu hodilo.
Líbilo se mi, že vraždy tentokrát nebyly nijak extra brutální (zase na druhou stranu už tak bylo dost strašné, že oběti byly děti) a autor se zaměřil spíše na psychologii postav. Super bylo i střídání vypravěčů a jejich úhly pohledu.
Autorovi se skvěle dařilo vybudovat napětí, stále jsem čekala, co bude dál, jak to všechno do sebe zapadne a trochu se bála, jestli nebude moc překombinované a musím říct, že nebylo Naopak, všechno do sebe pěkně zapadlo a dávalo to smysl. Jen ten konec mi přišel až moc svižný, ale v podstatě to ničemu nevadilo, protože vše se zvládlo uspokojivě vysvětlit. Rozhodně se pustím i do dalších dílů série.