Hodná dcera

Hodná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415230/bmid_hodna-dcera-Lwj-415230.jpg 4 180 61

Dvě dívky stojící tváří v tvář zabijákovi s puškou. Jedné se podaří utéct, zatímco druhá… Před osmadvaceti lety se poklidný život Charlotty a Samanthy Quinnových změnil v hrůzu, když k nim domů vtrhli dva neznámí muži s puškami a zavraždili jim matku přímo před očima. Obě dívky ani otec se z tohoto děsivého zážitku nikdy nevzpamatovali. Tajemství té hrozné noci zůstalo už navždy v jejich srdcích. Tato tragická událost zpřetrhala rodinné vazby a každá ze sester se vydala vlastní cestou. Samantha se odstěhovala do New Yorku, zatímco Charlotte šla ve šlépějích otce a stala se právničkou v rodném městě. Jenže násilí se do Pikeville vrací! Charlotte je svědkem dvou brutálních vražd, jež šokují celé město a probudí její noční můru. Strašlivé vzpomínky na tragédii, které se Charlotte snažila ve své mysli pohřbít, vyplouvají znovu napovrch. A sestry musí spojit své síly, aby tuto děsuplnou životní kapitolu jednou provždy uzavřely!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , HarperCollins Polska

The Good Daughter , 2017

mekkinka
10.10.2018 2 z 5

Kniha byla zdlouhavá. Vše by se vešlo na mnohem méně stránek . Sestry byly nesympaticke , až zlé. Konec byl sice překvapivý a jiný , než člověk celou dobu čekal, ale musela jsem se donutit to vůbec dočíst . Za mne spíš nedoporučuji .

111moni
07.10.2018 5 z 5

Na rozdíl od předchozích knih, je tato jiná a od začátku do konce plná něčeho, co člověk ví, že je špatně a čeká, kdy už se dozví pravdu, jak to tedy je, jak to bylo. Jak minulost ovlivnila čin přítomnosti. Upřesňování minulosti vede k porozumnění přítomnosti, vazeb na nynější činy. Přečteno jedním dechem.

martousek
21.09.2018 5 z 5

Pro mě nově objevená autorka, moje první kniha od Karin, ale ohromná spokojenost????. Příběh měl spád, napětí...ikdyž chvílemi byl až hodně hrubě otevřený. Ale určitě překvapující, možná až moc rychle.

zdehan
04.09.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila stojí za přečtení.

Sarance
01.08.2018 odpad!

Velmi stručně, nelíbila se mně.

alexis818
08.07.2018 3 z 5

Je mi líto,že své oblíbené autorce nemohu dát plný počet hvězdiček,ale tentokrát se jí to nějak nepovedlo.Příběh hezký,zajímavý ale ty zbytečně se opakující pasáže mě otrávily.Stáhla bych knihu o 150stránek a bylo by to lepší.

pavlinka0250
02.07.2018 1 z 5

Zbytečně moc dlouhé, stránky jsem přeskakovala. Škoda, protože jinak by to bylo dobré. Méně je někdy více.

BaNaMa
30.06.2018 2 z 5

Co vůbec napsat. Přečtla jsem až dokonce a nemohu říci, že by mě kniha nějak uchvátila. Vadilo mi neustále opakování určitých scén, myslím, že by to stačilo popsané jen jednou a to dokola převypravovat a popisovat :-(
Mně by stačila kniha o 250-ti stránkách a i tak by toho bylo dost.

LusSyNDA
26.06.2018 5 z 5

Pecka! Napínavé od začátku až do konce. Velmi zajímavě sepsané (myslím tím kapitoli "co se stalo sam/charlie". Opravdu jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Další kniha od Karin, která nezklamala!

Acquenta
08.06.2018 2 z 5

Miluji detektivky od Karin, ale tady se autorka moc nevyznamenala. Ani se mi nechce věřit, že je toho autorem právě Karin. Příběh takový nijaký, musela jsem se doslova nutit, abych knihu vůbec dočetla.

muchomurka
02.06.2018 3 z 5

Napínavé s nečekaným koncem, ale mně se to nelíbilo. Přišlo mi to celé takové šedé, postavy mi byly nesympatické, Charlie bych jednu vrazila, Sam taky nebyla nějaká sympatická, i když chápu, že si prošla těžkým obdobím. Co se mi naopak líbilo, že se Sam a Charlie se nevrhly do zběsilého vyšetřování, ale řešily si svoje problémy a případ byl v podstatě jen tak na okraji, i když byl pro hlavní děj důležitý.

PetK
27.04.2018 3 z 5

Slaughter čtenáře nešetří a od prvních stránek dávkuje krev, násilí a smrt. Což by nevadilo, v tom není mezi autory thrillerů výjimkou. Ale na rozdíl od jiných jejích knih jsem měla pocit jakési zvláštní "přitaženosti za vlasy", nevím, jak lépe to popsat. Na druhou stranu se mi moc líbil popis vztahů v rodině, jejich zvláštní komunikace a smysl pro humor. Bohužel jsem ale z nějakého důvodu tuhle knížku nehltala s takovou chutí, jako její předešlé příběhy.

Erzetka
30.03.2018 2 z 5

Napínavé? Ano. Zápletka? Dobrá, ale... Tohle nebyla "stará, dobrá" Karin Slaughter.

martanci2
30.03.2018 4 z 5

Dost dobrý :-)

NADEI
03.03.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla poslední slova a jsem nabitá emocemi. Tohle se vážně Karin povedlo. Sama mám sestru a nedovedu si představit něco tak hrozného, jako musely zažívat sestry Charlie a Sam. Vyšetřování i osudy obou sester vrcholí překvapivým závěrem.

veveronka
25.02.2018 3 z 5

dobré,

jalejale
07.02.2018 5 z 5

Autorka je moja obľúbená a keďže viem že píše skvele tak ma zarážalo že jej nová kniha je tak nízko ohodnotená....no obávala som sa úplne zbytočne. Mne sa kniha čítala výborne, napínavý, prepracovaný dej ma stále nútil čítať ďalej a fakt sa mi nechcelo knihu odložiť. Príbeh rodiny, dvoch sestier a otca, ktorí si prešli hroznou tragédiou, ktorá sa postupne odkrýva z pohľadu sestier až sa nakoniec odhalí prečo a ako sa to všetko stalo. Zároveň sa rieši aj detektívny príbeh, streľba v škole kde sa náhodou ocitla jedna zo sestier. Teším sa na ďalšiu novú knihu od Karin.

vineka
20.01.2018 5 z 5

To byl teda příběh! Těžko říci, která měla život těžší...s každou další stránkou, jsem byla víc a víc šokována. Je možné, aby tohle všechno dokázal člověk strávit. S přihlédnutím k tomu, jak byly chytré, člověka při čtení napadá, kolik toho neví a v porovnání s IQ sester, jak je hloupý a kolik by se toho měl ještě naučit.
Na tuto knihu jen tak rychle nezapomenu.

Didi15
12.01.2018 4 z 5

Předešlé dva komentáře...nemohu s nimi souhlasit....Za mě považuji knihu za zdařilou, úpřímně se od Karin četla nejlépe. Že vraždit nebude malá holka, a že to bude nějak nastrčené , jsem tušila hned. Přesto se mi kniha líbila a oceňuji vyprávění ze života sester.

orinka3
10.01.2018 1 z 5

A to mělo být co? Pokus o psychodrama nebo detektivka? Kdyby se autorka věnovala vyšetřování zločinu místo toho, aby neustále pitvala psychologii dvou sester udělala by líp. Takhle jsem jen nevěřícně sledovala způsob rozhovoru dvou vzdělaných žen, nemohla jsem uvěřit, že otec, den předtím smrtelně zraněný, mohl z lůžka žertovat a žoviálně vyprávět, natož pak strávit to, že ho jedna z dcer majzla na JIPce kabelkou do hlavy. Divná je ta Amerika...