Hodinky

Kniha Hodinky je psychologicko-společenský román, který vypráví napínavý příběh, ač v hlavní roli je prostý život. Pilot Samuel a fotografka Patricie spolu žili s neochvějnou důvěrou a naivitou. Věřili, že právě jim se špatné věci nemohou stát. Všechno se změnilo ve chvíli kdy Samuel odjel na pomoc nejlepšímu kamarádovi. Od té doby se Samuel a Patricie neviděli. Každý prožil svou životní cestu, jak nejlépe uměl. Co se tenkrát stalo? Proč Samuel zmizel a nemohl se vrátit? Jak se každý vypořádal s odloučením? Co zažili na oddělené cestě životem? Střetnou se ještě někdy životy Samuela a Patricie?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420741/hodinky-H1r-420741.jpg 4.717
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, vlastním nákladem

Kniha Hodinky

Booklover2005
09.10.2019

Autorce je nebo bude 25 let, mně je o několik dekád víc. Ale oproti ní si po přečtení této knížky připadám, jak kdybych byla malá holka, co v životě ještě nic nezažila. Síla emocí, pokora a velikost vnitřních hodnot, které v knize popisuje, je u tak mladého člověka naprosto fascinující. Ať už se jedná o bolest z odloučení nebo o lásku otce k nevlastním synům, všechno je na jednu stranu tak syrové na druhou zase neuvěřitelně hřejivé. Konečně román, co má duši. Děkuji!

Kristy_N.
06.10.2019

Knihu Hodinky nemůžu jinak než doporučit! Příběh mě bavil od začátku do konce. Slzela jsem u každé druhé stránky a citlivost s jakou je každá kapitola psaná, je víc než obdivuhodná. Mou nejoblíbenější postavou je rozhodně Patrik a doufám, že v dalším díle knihy bude mít víc prostoru a vyprávěcích kapitol. Ještě jednou z celého srdce doporučuji!

Regiuska
03.10.2019

Možná je chybou, že jsem od knihy čekala něco jiného, nebo to není můj žánr, ale mě kniha opravdu nesedla. Kdyby to byla povídka v časopisu, tak řeknu, že je dobrá a originální, stejně jako film na hoďku nebo napínavý seriál, ale jako kniha to bylo dlouhé a v podstatě o ničem, navíc pro mě nelogické vysvětlení, proč se něco nestalo už po návratu domů. V podstatě vyprávění 2 lidí co se 30 let neviděli o tom, co tu dobu dělali a občas trochu pohádka. Není to špatně napsané, ale nebavilo mě to :-(

Vendea
26.09.2019

I když české autory moc často nečtu, v případě Hodinek jsem udělala výjimku, jelikož je slečna autorka rodačka. A byla jsem neskutečně mile překvapená. Vůbec bych neřekla, že jde o její prvotinu. Příběh Patricie a Samuela mne neskutečně pohltil a donutil knihu přečíst na jedno posezení. Retrospektivní styl vyprávění ji neskutečně sedí, stejně jako více vypravěčů. Nemáte čas se nudit - buď se o postavy bojíte a se zatajeným dechem čekáte, co se stane dál, nebo se s nimi smějete a užíváte si romantiku. Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla.

Šikula99
23.09.2019

Tak ta knížka mě dostala v tom nejlepším slova smyslu. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Čtení přerušila pouze rodinná oslava. Chodím spát poměrně brzy, ale tentokrát jsem šla spát až o půl druhé. Nemohla jsem se od Hodinek odtrhnout. Příběhy postav mě velmi bavily, neměla jsem čas se nudit. Děj se neuvěřitelně odvíjel a překvapoval. Smála jsem se a zároveň byla dojatá. Pořád jsem cítila potřebu vědět, co bude dál. Bylo mi líto, že knížka už končí.
I když vlastně všechno začíná...

andrea4880
22.09.2019

Již když jsem si knihu vzala do rukou, tak mi bylo jasné, že se jedná o dílo, kterému autorka věnovala spoustu času, úsilí a lásky. Obal je propracovaný do nejmenších detailů a již teď královsky dominuje mé knihovně. Začínám být dojatá po přečtení věnování a tuším, že bych se radši měla dobře připoutat, protože to bude jízda. Již během prvních kapitol si mě příběh získal. Co se stalo Samuelovi? Proč zmizel? Příběh je skvělý - chvíli vtipný, chvíli smutný, ale vždy napínavý a zajímavý. Autorka o každou postavu pečuje s neskutečnou láskou, což ovšem neznamená, že by to měl někdo jednoduché. Tato kniha perfektně ukazuje, že všechno zlé je k něčemu dobré a že všechno nakonec dobře dopadne a jestliže to dobře nedopadlo, tak to ještě není konec. Doporučuji "všema deseti" třeba i jako dárek pro Vaše nejbližší.