Osud hněvu a plamene

Osud hněvu a plamene https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527439/bmid_osud-hnevu-a-plamene-6569928e0e476.jpg 4 173 39

Hněv a oheň série

1. díl

Zručná zlodějka Romeria krade šperky pro newyorskou mafii. Po sérii záhadných událostí se však ocitne v říši soupeřících trůnů, válčících elfských společenství a živelné magie. Když se probudí v těle proradné elfí princezny, rychle jí dojde, že se zapletla do smrtícího spiknutí. Svoji skutečnou identitu teď musí ukrýt hlavně před králem Zanderem, princezniným snoubencem, který ji ze srdce nenávidí. Jenže hranice mezi láskou a nenávistí je tenká a brzy nastane čas, aby Romeria zjistila, kým skutečně je.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

A Fate of Wrath and Flame , 2023

ydnac
20.02.2024 5 z 5

VELKÉ PŘEKVAPENÍ A VELKÉ NADŠENÍ :-).

Tentokrát jsem nečetla dopředu anotaci a udělala jsem si v knihkupectví radost novou knihou :-).
Nemůžu uvěřit, že jsem opět narazila na tak krásnou fantasy.

Romerie pochází z Ney Yorku, ale záhadná žena jí "nějak" přenese do úplně jiného světa.
Chce, aby tam pro ni, respektive pro Malachiho (osud ohně), ukradla jistý kámen.
Romy však netuší, co je to za svět...
Netuší, že ona je v něm vražedkyní! Ocitla se v těle, které zde již existuje!!!
Neví nic o elfech, upírech ani kněžkách. Neví co je ona sama...
Tomuto království vládne princ Zander, který je "novou" Romerií velice zaskočen.

TU PŘEDEŠLOU VERZI SE TOTIŽ CHYSTAL ZABÍT!

Moc se mi líbilo, jak Romy postupně odkrývala všechny informace a detaily z tohoto světa a jak si dokázala hladce poradit.
Její předešlá profese zlodějky jí celkem dobře připravila na splynutí s jakoukoli situací :-).
Její úkol však není lehký.
Získat důvěru prince Zandera, ZNOVU, nebude jednoduché i když... :-).

Kniha se mi velice dobře četla :-). Fantasy svět mi tu připadal naprosto přirozený, všechno dává smysl, děj krásně plyne a já se nemůžu dočkat dalšího dílu :-).
SUPER, SUPER, SUPER :-).

DreamerX9
18.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Tahle kniha se hodnotí opravdu rozporuplně a zdálo se mi že je rozdělena do několika částí.
Na začátku prolog poté otevření dveří do New Yorku a první poznávání Romy a prvky thrilleru. Poté jsme ve fantasy světě a děj začne být opravdu zajímavý do druhé poloviny kniha ubíhá velmi rychle + vtípky Romelie alá "lindor" nebo GOT hláška. :D
Pak je tu část kdy se ukáže skutečnost toho co jsou ti tvorové zač a ejhle zase upíři nebo víloupíři ovšem spíše než křídla a vílý prach autorka přívlastňuje špičáky. Pak je tu část dlouhé a složité hodině dějepisu poté občasného dějepichu. Autorka nejen že propracovaně popisuje svět ale také veškeré detaily k historii aneb "hobitci tohle bude dlouhá cesta"
A pak tu máme závěr poněkud předvídatelný a spletený z mnoha postav a za mě i mnohými navíc ale nějak to funguje a nějak když to skončí člověk asi chce vědět, co bude dál třeba, jak bude sesazený král zapínat kávovar a štípat tramvajenku v současném světě.

Celkově knihu hodnotím spíše kladně a v dalším díle budu rada pokračovat pokud to nebude v některých částech připomínat jako zde až příliš Z krve a Popela. Na druhou stranu i přesto to bylo originální a uvidíme co bude dál

kirstinrau
18.02.2024 4 z 5

Táto kniha ma úprimne na začiatku potrápila. Mala som problém začítať sa, no našťastie som to nevzdala, aj keď som ju na chvíľku odložila. Avšak v momente ako sa Romeria ocitne vo svete elfov, nesmrteľných a rôznych príšer a my začneme spoznávať tento svet, som knihu nemohla odložiť. To napätie a neistota vás poháňala obracať stránku po stránke. Aj keď niektoré veci zo začiatku boli pre mňa chaotické a občas som sa stratila kto je kto, páčilo sa mi ako to je písané.

Keďže aj hrdinka bola do tohto sveta uvrhnutá bez nejakých informácií a nie ani v tej najlepšej možnej chvíli, spoznávali sme svet postupne s ňou. A nie len tento fantasy svet, ale aj kráľa Zandera, ktorý bol naozaj skvelý. Páčila sa mi chémia medzi hrdinami a čakala som ako to medzi nimi bude, keďže začiatok bol naozaj krutý. Romeria sa mi páčila od začiatku. Nebola to žiadna ufňukaná slečinka a ich scény so Zanderom som si užívala. Jeho arogancia, nevraživosť, no napokon aj zmysel pre humor a jeho azda súcitnejšia povaha dotvárali zaujímavý charakter postavy. Moje sympatie si získali aj vedľajšie postavy. Hlavne Elisaf a Corrin. Niektoré naopak veľmi prekvapili.

Záver bol zaujímavý, ale bola som trocha sklamaná, že som nedostala viac, pretože myslím, že tam chýbal priestor pre našich hrdinov sa porozprávať o veciach, ktoré sa dozvedeli. Prišlo mi to akoby niektoré veci prešli bez povšimnutia, aj keď chápem, že pravdepodobne potrebovali poznatky spracovať každý po svojom. Rozhodne sa teším na pokračovanie.

michaelakoc
15.02.2024 5 z 5

Tento nový fantasy svět naprosto miluji a knihu/sérii řadím mezi mé TOP romantasy knihy. Rovnou říkám, že se jedná o sérii a my si budeme muset počkat na přeložení dalších třech dílů. Bude to tetralogie. Autorka u nás bude stále oblíbenější, protože já od ní miluji také sérii Nespoutaná Aljaška.

Ale teď k tomuto příběhu. Naprosto skvělý nápad: jak se dostat ze současného New Yorku do fantasy světa plného osudů, králů, královen, princů, princezen, elfů, démonů, vzývačů, kněžek a dalších nadpřirozených bytostí.

Rovnou říkám, že je to poměrně komplikované fantasy, proto si dejte čas se v něm zorientovat. Všechny informace budou postupně vysvětleny.

Jednadvacetiletá profesionální zlodějka Romerie se ocitne v roli pětadvacetileté ybariské princezny, která je vězněna za vraždu krále a královny konkurenčního království Islor. Poslala ji tam mocná elementárka Sofie, aby zachránila jejího manžela Elijaha, kterého vězní osud ohně Malachi.

Jak se z této situace Romerie dostane? Je vinna, ale ona to nespáchala. Navíc to vypadá, že vstala z mrtvých. Do toho byla s princem Isloru zasnoubena. Ona je elfí princezna, Zander démonským princem, novým králem. Vše bude vysvětleno.

Romerie se seznamuje s Islorem, jeho zvyky, lidem a tajemstvími. Je vězněna a má být využita k vyšším účelům. Poznává se se Zanderem. Zander přemýšlí, jak se ze zlé a proradné Romerie mohla stát hodná a přemýšlivá princezna.

Jsme na královském dvoře, je tam hodně intrik. Království je pořád v ohrožení, protože předešlá Romerie musela spolupracovat s někým zevnitř. Zander má sourozence Anniku a Attica. Do toho je tam šlechta, která je proti Romerii. Navíc zjišťujeme, že někdo možná zná Romeriino tajemství.

Nejde to lépe popsat. Je tam mnoho nadpřirozena, fantasy, intrik, romantiky, přátelství, tajemství a psané je to tak čtivě, že jsem se za celých 525 stran ani chvíli nenudila.

Miluji, miluji, miluji.

Za knihu děkuji humbook_blogerům.

nonameperson04
13.02.2024 4 z 5

Fajn romantasy, do které byl sice zpočátku problém se začíst, ale nakonec z toho vyšel zábavný, ale krutý příběh. Jsem zvědavá jak bude tahle série pokračovat.

KajinaH722
13.02.2024 5 z 5

Ze začátku bylo těžké se do knihy pohltit a zorientovat. Ale jakmile Romeria přenesla do fantasy světa.
Musím říct,že fantasy svět byl hodně zajímavý, napínavý a plně magie, která se mi moc líbila.
Na knihu jsem narazila na instagramu a hned mě vzhledem a zaujala. Jsem mile překvapená a kniha nezklama naopak patří mezi ty lepší knihy.
Za mě se nedalo od knihy odtrhnout a to kniha za bere čas, protože kniha má 525 stran a kapitoly jsou dlouhé.
Kdykoliv byl Zander s Romeriou jsem cítila tu jejich chemii, touhu, jiskření mezi nimi a samozřejmě napětí.
Kniha si mě získala nakolik, že se nemůžu dočkat dalšího dílu. (Doufám, že to nebude za dlouho)

Bryel
07.02.2024 5 z 5

"Představa, že Zander byl v mé ložnici, zatímco jsem spala, by mě měla znepokojovat.
Mě ale víc znepokojuje, že mě to neznepokojuje."

Tato romantasy, které nešetří záhadami ani akčními zvraty, mě moc mile překvapila.
Zpočátku mi trvalo dlouho se začíst, ale od chvíle, kdy se Romy ocitla v Isloru, jsem naopak měla problém knihu odložit.
Příběh táhne především vzrůstající náklonnost a poznávání hlavní dvojice Romerie a Zandera. Dobré jiskření, dobrá chemie.
O samotném magickém světě se dozvídáme velice pozvolna tím, jak hlavní hrdinka skládá postupně střípky informací. Její lidské uvažování se u mnoha událostí postará o humorné momenty.
Koncept magického světa řízeného osudy mi přišel moc zajímavý, navíc s jiným uchopením elfů a upírů jako znepřátelených říší.
I pres drobné výtky k plynulosti děje a rozpačitým prvním kapitolám si mě příběh zcela získal a v závěru se mi líbil natolik, že hodnotím plným počtem. Moje očekávání od druhého dílu jsou hodně, opravdu hodně vysoko..

Tess_BooksNerd
07.02.2024 5 z 5

Zpočátku jsem měla problém se začíst. Ovšem ne vinnou tohoto příběhu. Tato kniha byla bohužel tou první, po které jsem sáhla po opětovném čtení mě milované série. V obchodu jsem si ji zběžně prohlédla a vrátila do regálů. Shodou okolností se líbila manželovi, tak mi ji koupil. A ačkoli je typickým příkladem člověka, který viděl knihu za celý život tak možná z rychlíku, musím jeho výběr pochválit.
Kniha má 525 stran. Což je třeba oproti knihám ze série ACOTAR o 200 stran méně, je tu opravdu spooousta textu.
Příběh plyne svižným tempem. Je tu spousta akce, nechybí úžasná romantická linka i spousta tajemství a záhady. Postava Romeria se mi líbila. Nebyla taková ta typická ufňukaná holčička které se sejdou příšerné věci. Nad tím vším uvažuje, přebírá si to v hlavě a rozhoduje se podle dané situace. Král Zander mi občas lezl na nervy, ale nakonec si ho člověk zamiluje.
A až na ten otevřený konec, který mi opět drásá mou knihomolskou duši a potřebu vědět jak příběh princezny Romerie a Krále Zandera skončí, celkově byla kniha vzrušující cestou do jiného světa. Rozhodně si přečtu další díl, až vyjde. Tedy podle otevřeného konce soudím, že další díl bude.

Matri
05.02.2024 5 z 5

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie (alebo našťastie nie sklamanie) :)
Začnem ale malou kritikou - prvých cca 60 strán knihy ma teda moc nenadchol a dosť som sa s tým potrápila. To sa ale radikálne zmenilo so vstupom Romerie do Isloru. V tom momente to pre mňa nabralo ten správny nádych fantasy aký mám rada ;-)
Romantická linka medzi Romy a Zanderom bola tak nabitá chémiou, nevraživosťou, potlačovanou túžbou, narážkami a doberaním, že vyvážila aj moje prípadné pripomienky.
Svet je zaujímavý, ale na mňa až moc vysvetľovania, ktoré ma miestami už trošku ubíjalo, ale rozumiem, že pre ďalšie diely je to nevyhnutné. Vedľajšie postavy si mi tiež veľmi získali, a to najmä Elisaf a Corrin.
Nejaký takýto koniec som asi aj čakala a som teda nesmierne zvedavá ako bude príbeh pokračovať.
Napiek tomu začiatku a pár nudnejším častiam som nadšená a teším sa na pokračovanie!!! Odporúčam :)
Hodnotím 4,5/5

"Byla jsi zbraní už v okamžiku svého příjezdu sem. Zbraní, které nebudu schopný odolat.“

zuzak82
04.02.2024

(SPOILER) Tohle bylo vážně dobré. Podle anotace to znělo jako další elfí romantasy. A on děj začne nejprve prologem z 18.toleti, pak skočí do současného New Yorku, aby se vzápětí přesunul do jiného světa, kde vládnou elfové a lidé jsou jejich otroci. Přidejte k tomu originální nápad, že hrdinka se probudí v těle princezny obviněné z vraždy rodičů jejího snoubence - prince Zandera. A může začít pořádna hate to love romantická linka...

monikasbookclub
04.02.2024 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se opravdu těšila a podle anotace a hodnocení mi přišla jako naprosto ideální čtení. Bohužel nevím čím to bylo, ale tak do půlky jsem si čtení nijak zvlášť neužívala. Nemůžu říct, že by knížka byla vyloženě špatná nebo málo čtivá, ale za mě i přes úchvatný nový svět, upíry a elfy bylo hodně částí v knize nezáživných. Zamilovala jsem si však postupné seznamování s novým světem. Uchvátilo mě, jak autorka dokázala propojit elfy, upíry, živly a magii.
Druhá půlka však opravdu měla své kouzlo a rozhodně se těším na pokračování celé série. Opravdu je to dechberoucí svět s hodně tajemstvími, které ráda odhalím. Stejně tak postavy. I když převážně u Zandera mi trvalo, než jsem si k němu našla svou cestu. Naopak Romerii jsem si zamilovala hned na první dobrou. Jestli máte v plánu se na knížku vrhnout určitě neváhejte, jenom je možné, že vás nebude bavit úplně od začátku.

Kat9
04.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Když jsem knihu otevřela, první co mě překvapilo, bylo to, že začíná v 18. století, což jsem podle anotace vůbec nečekala a popravdě mě to příjemně překvapilo. A tak jsem musela ve čtení hned pokračovat. Sofie a Elijah mě hned od začátku zaujali a popravdě by mi vůbec nevadilo, kdyby se jim kniha věnovala více - ten úvod s nimi mi připomínal hodně Čas čarodejníc a taky Cizinku, takže asi to bude příčina. Bohužel se tam vyskytovaly jen krátce, ačkoli doufám, že by se to mohlo v dalších dílech napravit.
Přesto jsem ráda, že hlavní hrdinkou byla Romerie, která mi byla opravdu sympatická. Je sice pravda, že pár věcí o tom, jak to s ní je, jsem odhadla (což asi většina čtenářů), ale já jsem ráda, že byla tím, čím byla, ono i když je to "ohrkané", tak bych jako čtenářka byla možná trochu zklamaná, že je to jinak. Naproti tomu se v knize staly i věci, které jsem úplně neodhadla, nevím zda jsem úplně blbá, ale že zrovna Zander je upír, a vlastně většina lidí tam, to mě nenapadlo :D.
Zander byl také sympatický hrdina, i když musím říct, že mě překvapilo, že ženě, která mu zavraždila rodiče, tak snadno uvěřil.
Kniha se po většinu částí blížil klasickému YA. Řekla bych, že zejména ze začátku a pak ke konci bylo na knize nejvíc patrné, že je skutečně určena pro dospělé (což opravdu je, i podle slov autorky). Zpočátku celý svět působil dost tajemně a já nemohla přestat číst. Pak podle mě knihy trochu zbrzdilo to, že měla příliš mnoho monologů, kde se hrdince vše vysvětlovalo. Chápu, že to bylo důležité pro world-building a sama jsem toužila po odpovědi na otázky, ale přece jen zde mohlo být více akce a také více tajemna, které jsem v knize cítila ze začátku. Myslím, že potenciál svět mohl být využit trochu lépe. To je asi moje největší výtka.
Ve světě této knihy se podle mě spojily prvky z více knih, jako Hunger Games, Griša, nebo z Krve a popela. Zároveň však podle mě byl dost originální, aby obstál sám o sobě. Celá myšlenka s osudy a živly se mi moc líbila.
Myslím, že mohu knihy zařadit mezi mé topky v tomto žánru, a moc se těším, jak bude pokračovat. I přes nějaké výhrady nakonec dávám plný počet, protože myslím, že kniha má opravdu něco do sebe a obsahovala spoustu prvků, které mě zaujaly. A co se autorky týče, touto druhou knihou, co jsem od ní četla, mi potvrdila, že má talent a že mi sedne, čímž ji řadím mezi své oblíbené.

Elize
04.02.2024 4 z 5

Tohle se mi líbilo a určitě se moc těším na další díl. Není to takový nářez jako třeba Karen Lynch, ale příběh má svou nápaditost, i když trochu bojuje s čtivostí. Některé odstavce a vysvětlování byly až zbytečně dlouhé nebo se opakovaly. Kniha se v podstatě rozjede až za první třetinou, což nevadí, ale i později měla autorka sklon sklouzávat a některé věci opakovat. Nicméně pozornost čtenáři jistě drží hlavní linka, jak to zkrátka bude s Romy a Zanderem a jejím úkolem... to mě opravdu přimělo otáčet na další stránky. Romy je výborně napsaná - ten typ hrdinky, co není perfektní, ale přiroste vám okamžitě k srdci a celou dobu ji fandíte. Trochu problém byl se Zanderem, přestože byl okouzlující, tak trochu by ho v knize mohlo být víc o něm samém... zkrátka po dočtení knihy, jsem si vlastně říkala, jaký vlastně vůbec je? To je trochu škoda, že autorka víc nerozhalila, protože Romy pak vedle něj jako charakter až moc vyniká. Jinak je příběh zajímavý, nápaditý a svět je překvapivě velice dobře vymyšlený. Těším se další díl a rozhodně doporučuji.

pikilo
02.02.2024 5 z 5

Od začátku čtivá a napínavá kniha. Ta chuť přijít tomu tajemství na kloub na Mě bafla hned na prvních stránkách. Bavila mě představa propojení našeho a fantasy věta. Většina děje se odehrává v tom druhém světě, škoda jen, že nezabrouzdali víc do toho našeho. Decentní romantická linka, žádná divočina. Je to příběh o elfech co sají krev, normálních elfech a lidech a jejich rozdělení ve společnosti. Zander se snaží udržet království pohromadě za každou cenu a vyhnout se válce. Po svém boku má Romerii, která právě otrávila jeho rodiče ale na nic z toho si nepamatuje. Spolu se snaží zjistit kdo Romerii pomohl s vraždou krále a královny a kdo je zrádcem říše. Oboustranně je to k sobě přitahuje, ikdyž si navzájem nevěří, a Romerie má nejedno malé tajemství, které se snaží ututlat. Pošťuchování mezi nimi je prostě sladké. Není to ani Maasová a ani Armentroudová. A ani nic mezi nimi. Maaska je Maaska, Armentroudová se jí snaží napodobit a Tuckerová jede sama za sebe. Za mě čtivé, napínavé, postavy sympatické, Zander sexy boy s dlouhými vlasy, záhada od první stránky, příběh plynulý a promyšlený, všechno do sebe zapadá.

lena.o.knihach
31.01.2024 4 z 5

Za #readingcopy v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Romeriu by nikdy nenapadlo, že se jednoho dne ocitne v těle elfí princezny. Tohle by možná dokázala zpracovat, ale když k tomu přidáte obvinění z vraždy, skrývání své skutečné identity a život pod jednou střechou s králem (zároveň i snoubencem), který vás nenávidí to už rozhodně není pro každého.

Osud hněvu a plamene je moje první přečtená knížka od autorky, i když jich u nás už hezkých pár vyšlo, ale žádná z nich nebyla fantasy.

Chvilku mi trvalo prokousat se tím začátkem, než se rozjede ten hlavní příběh popsaný v anotaci. Jsou tu elfové, upíři a další bytosti a přiznám se, že jsem byla někdy zmatená stejně jako hlavní hrdinka, ale postupně jsem se dozvídala další informace o světě a magii a bavilo mě, jak to zapadalo do sebe.

Ačkoli je to romantasy pro fanoušky Sarah J. Maasové nebo Jennifer L. Armentroutové, žhavých scén tu moc nenajdete. Romantická linka tu samozřejmě je, ale myslím si, že se více rozjede až v dalších dílech, takže se snad máme na co těšit.

Marry123
29.01.2024 5 z 5

Tahle kráska mě zaujala asi před měsícem svou anotací, a tak jsem si ji předobjednala... no za tu dobu jsem vlastně trochu zapomněla proč mě zaujala a tak jsem od ní nic nečekala. A to bylo správné. :D
I když jsem ze začátku byla trochu skeptická a propojení naší reality s jinou mi nešmakovala, ve finále mi to strašně sedlo. Frustrovalo mě že nechápu to uspořádání jiného světa, kdo jsou teda ti "upíři" a kdo ti "elfové", když všichni vypadají jako lidi (ano rozčilovala jsem se společně s Romerií)? Ale když mi došlo, že účelem je poznávat ten neznámý svět spolu s ní, přišlo mi to jako skvělej nápad. Sama Romeria mi byla od začátku sympatická a chemie mezi ní a Zanderem, i přes velmi těžké začátky, taky krásná. Závěr knížky jsem čekala asi trochu jiný, byl uspěchaný a celou dobu jsem si říkala kdo by mohl být ten tajemný zrádce (měla jsem své tipy), ale žádné jméno nakonec nepadlo. Aspoň ne přímo. Čekala jsem že Romy bude mít se Zanderem trochu víc prostoru probrat tu skutečnost kým je a co se vlastně stalo a docela ráda bych četla i z pohledu Zandera. Jinak jejich svět a osudy, klobouk dolů moc krásně vymyšlené a celkově krásně psané.
Každopádně zjištění že budu čekat na překlad minimálně třech pokračování... no nazdar... doufám že se brzy dočkám... <3

LuciaSangster
27.01.2024 5 z 5

Po knížce jsem toužila hned, jak se oznámil její překlad, proto moje reakce byla nejvíc radostná, protože jsem ji držela v rukou dřív, než vyšla.

Neberu si servítky a vrhám se na to hned po hlavě. Do knížky jsem se hned začetla. Bavila mě od začátku až dokonce. Romeria měla svůj charakter, který se mi zalíbil i hned. Celou její pouť příběhem byla zábava číst i k tomu jsem byla často napnutá, co se bude dít.

Hodit holku z našeho světa do fantasy světa je prostě boží. Ještě k tomu, když dostala poslání. Dobře úplně poslání to nebylo, ale tak když vás tam někdo hodí a vy nemáte na výběr, tak to prostě uděláte po svém.

Kniha je psaná v ich- formě, což já tyhle pohledy nemám ráda, ale tady mi to vůbec nevadilo, dokonce se mi to i k tomu hodilo. Vědět doslova, jak se Romeria cítila, a co plánovala udělat.

Je to příběh, který vás zavede do lží, zrady, lásky, tajemství a mezi neznámé bytosti do neznámého světa. Kdo by tohle nechtěl číst, že?

Autorka si dala práci i s popisem okolí i vedlejších postav např. Romerii rodiče.

Tady nemám, co vytknout. Měla jsem vysoké nároky na knihu a ta kupodivu všechno splnila. Jsem velice spokojená a určitě si budu chtít od autorky něco ještě přečíst.

Fortuna7
27.01.2024 4 z 5

Osud hněvu a plamene mě v mnoha ohledech velmi překvapil. Největším překvapením pro mě byla komplexnost celého příběhu ale i magického systému. Romerii jsem si ihned oblíbila a neskutečně mě bavilo s ní poznávat ostatní postavy a jejich příběhy. Velkým problémem pro mě ale byla čtivost celého příběhu, protože mi čtení absolutně neutíkalo pod rukama. Celkově knihu hodnotím velmi kladně i díky skvělé romantické lince a jsem zvědavá na pokračování.

annora_cte
26.01.2024 3 z 5

Na začátek bych chtěla říct, že se mi hrozně líbí, jak je kniha vymyšlená. To propojení mezi elfy, upíry, magií a živly a celkové fungování světa mě uchvátilo.
Humor v knize neměl chybu a hlavní hrdinka Romeria, která se nebojí říct co si myslí a dokáže být poněkud drzá a rázná, mi byla velmi sympatická. O Zanderovi, hlavní mužský charakter, mám nejisté mínění, což je jen důkaz toho, jak dobře vymyšlený autorkou byl, protože mě kolikrát vytáčel k nepříčetnosti, ale taky si mě dokázal získat svým způsobem.
Všechno se na knize zdá být super, ale opak je pravdou. Příběh je na můj vkus hrozně zdlouhavý. Na to, že má kniha přes 500 stran, jsem čekala, že bude nabitá víc akcemi, kterých mi přišlo podstatně málo.
Co se týče spicy scén, tak to bylo veliké zklamání. Kniha se prezentuje jako žhavá fantasy romance, ovšem ta žhavost byla skoro po celou dobu na bodu mrazu. Samozřejmě ale beru v potaz, že se jedná o první díl a že se hot scén dočkáme, doufám, v pokračování.
Konec byl zajímavý, napínavý a rozhodně mě nalákal na další díl. Ale. Ano, další ale. Nebyl to takový konec, ze kterého bych si sedla na zadek. Ovšem účel splnil a já jsem zvědavá na druhý díl.

Mockrát děkuji @humbook_blogeri a @humbook za zaslání recenzního výtisku v rámci #spoluprace

elfové magie

K. A. Tucker