H.M.S. Surprise: Loď Jeho Veličenstva

H.M.S. Surprise: Loď Jeho Veličenstva https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76894/bmid_h-m-s-surprise-lod-jeho-velicenstva-OCo-76894.png 5 58 7

Tentokrát má kapitán Aubrey za úkol dopravit britského velvyslance do Východní Indie po tom, co se nedohodl s představiteli britského válečného námořnictva o podíl na kořisti, již získal v předchozím díle v boji se španělskou flotilou, vezoucí zlato z Jižní Ameriky. Dobrodružná plavba kolem Afriky a mezi ostrovy indického subkontinentu je plná nových zážitků a vůní, překvapivých zvratů, napínavých námořních šarvátek a milostných trápení. Doktor Maturin je kapitánovi opět po boku.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Talpress

H.M.S. Surprise , 1973

JiříŠkorpík
01.03.2024 5 z 5

Je poznat, že se jedná už třetí díl série. Příběh je rozvětvenější a bez předchozích dvou dílů by to člověku nedávalo moc smysl.

Francois17
23.03.2020 5 z 5

Skvělé, tak tohle byl zatím nejlepší díl. Velice vtipné. Ne, že by to byla nějaká taškařice, to ne, ale při čtení jsem se musel pořád usmívat. V knize je nespočet srandovních scének, třeba ta ve které se Jack skamarádí s lenochodem, nebo ta romantická chvilka v koši při které Stephen obdivuje ušlechtilost a krásu albatrosa v letu a Bonden mu při tom sděluje recept na albatrosí piroh. To bylo kouzelné. A takových milých okamžiků je kniha plná.

kyssling
03.12.2017 3 z 5

Knihu trochu sráží příliš mnoho dlouhých popisů přírody, balastu. Prostřední pasáž je slabá. Ale celkově pěkný dobrodružný román.

IYv
25.08.2016

já si tyhle dva chlapíky užívám vždycky a vůbec mi nevadí, že nejsem cílová skupina. A navíc je k tomu přidaná hodnota, že bitvy jsou dle skutečnosti a je v tom velký kus historie.

cori
13.03.2016 4 z 5

V tomto díle to nejvíc odnese Stephen nejen fyzicky (mučení, zranění), ale i psychicky (zrada). Nechybí ani námořní bitvy, nepřízeň počasí a muži přes palubu, lenochod a želva.

jakub87
03.04.2013 5 z 5

Tak a dal

elcapitano
11.03.2012 5 z 5

Opět bravudní, chytlavé, zábavné, poučné. Navíc mne baví námořní historie, takže kniha přesně podle mého gusta. Myslím, že i kdybych nebyl zrovna nadšenec do lodí, tak bych to přečetl s velkou chutí.