Hlubiny města

Hlubiny města https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513069/bmid_hlubiny-mesta-kdV-513069.jpg 4 88 23

Co se skrývá pod omítkou, chodníky a silnicemi, nebo dokonce pod celými městy? Známí čeští spisovatelé a spisovatelky napříč žánrovou i nežánrovou literaturou se nechali inspirovat mystériem měst, jejich zákoutími, komíny i kanály, legendami i mocným kouzlem. Je libo zastavit se v Římě? Ztratit se v ulicích současného Krakova či postapokalyptického Londýna, procházet Barcelonu ve snu nebo navštívit vesmírné Lamaris? A co domácí půda? Kolik nástrah ukrývají Pardubice, Praha, Frýdek-Místek nebo jak málo stačí, aby vás pozřelo Brno – a to doslova? Jediný krok a procházky městem už nikdy nebudou stejné!... celý text

jan8470
21.05.2023 5 z 5

Hlubiny jsou města antologií, která nejen že splnila, co její editoři slibovali, ale díky jejich péči a skvělé spolupráci s autory povídek se řadí k tomu nejlepšímu, co u nás na tomto poli doposud vyrostlo. Jsem rád, že dala Epocha tomuto projektu zelenou.

Maud22
11.05.2023 5 z 5

Ztotožňuji se s komentářem od "mnohoknih". Sjednocujícím prvkem antologie je tu město, ať už opuštěné, zakleté, stojící na doupěti podivného živočicha, dystopické, hořící magickými plameny, vzteklé a všepožírající, snové, zalidněné fantaskními živočichy, obyčejnými a neobyčejnými lidmi. Každá povídka přispívá ke směsici tajemna, melancholie, napětí, rozkrývá lidské vztahy. A v neposlední řadě je třeba zmínit naprosto luxusní obálku Lukáše Tůmy s využitím ilustrace Lenky Tarwari Jandové, jakož i její ilustrace provázející celou knihu souznějící s tématem města.

mnohoknih
17.04.2023 5 z 5

Skvělý počin! Jako kinder vejce s 15 překvapeními! Tedy víte, že figurka, vlastně povídka bude o městě. Jen nevíte, v jakém formátu. DV využil sport a pomstu. Dobrý úvod do antologie. PR moc podvědomí. JŠ mě nezklamal, zase rodinný příběh. LV patologický vztah. PS využil opravdu hlubiny města. MP atmosféru Dušiček. PK vymýšlení městských mýtů. VF mamon. FV duchařinu. VL a to je za mě topka, magii. MM zmáčkla červené tlačítko. VK jsem to prorůstání městem opravdu uvěřila. LL fantasticky využila lucidní snění. AB se zase brodila čímsi. KS ví, že je to jen na nás, jak se zachováme. A k tomu má každá povídka svůj úvod od jiného autora z antologie. A na konci svoji mapičku či půdorys.