Hledá se Romeo

Hledá se Romeo https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355525/bmid_hleda-se-romeo-00c-355525.jpg 3 161 43

Když ona je Julie, tak kde ksakru vězí Romeo? Po dvou letech společného žití spadli Julie a Will do naprostého stereotypu. Romantika se kamsi vytratila a nahradila jí jen hromada neumytého nádobí, kupy špinavého prádla a večery strávené klimbáním před televizí. A vše se ještě začne zhoršovat poté, co Will zapomene na domluvenou valentýnskou večeři. Takže když náhoda svede dohromady Julii a sexy Itala, který navíc pracuje v konkurenční reklamní agentuře, a on jí nabídne romantický víkend v italské Veroně, začne Julie zvažovat, zda právě tohle není ten její Romeo ……..... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kristián Entertainment

Calling Romeo , 2002

mariva
22.12.2017 4 z 5

Nenáročná odpočinková četba - jen jsem se divila, jak dlouho hrdinka snášela a trpělivě uklízela Willův nepořádek.

Harmonika_one
04.12.2017 2 z 5

V originále kniha vyšla už v roce 2002, jde tedy o ranou autorčinu tvorbu.
Zklamalo mě téma knihy, přes které jsem se nedokázala přenést, přestože k životu patří (bohužel). S Julií jsem se ztotožnila v úvodní kapitole, když v restauraci čekala na svého přítele, po zbytek příběhu vůbec. Do čtení jsem se musela nutit. Hodně předvídatelný příběh. Kniha pro mě neměla ono magické poetično, které ze mě udělalo fanynku autorčiných knih, to je dáno určitě daným tématem.
Poznámkový aparát byl až obtěžující, množství poznámek neúnosné pro beletrii. Poznámky redaktora z mého pohledu nemají vliv na porozumění příběhu, pokud v knize musely v takovém množství nezbytně být, mohly být uvedeny souhrně v závěru knihy. Za mě zklamání. S Julií jsem se zkrátka neztotožnila.

Ewik
25.11.2017 3 z 5

Nejsem si jistá, jestli autorka chtěla držet krok s dobou nebo jestli knihu psal někdo úplně jiný. Tahle kniha má navíc zbytečně moc věcí . Moc násilného humoru, který místy působí lacině a jaksi nepatřičně. Otravné postavy s mluvou jako kanál (ne opravdu to není rajcovní natož vtipné). A to množství přirovnání a mraky odkazů pod čarou...Co vlastně čtu, rešerši nebo román? Normálně bych těm poznámkám ani nevěnovala moc pozornosti, ale snažila jsem se pochopit dané situace.
Alexandra by udělala líp, kdyby se víc tedy soustředila na Juliinu a Willovu linku než na vulgární Trudy, která se chová jako trapka a špindíra (módní stylistka, jako vážně?).
Nová Alexandřina kniha mě obálkou a názvem namlsala, ale výsledek je dost slabý. Čekala jsem jiskrnou romantiku, ale dostala jsem táhnoucí se nudu, místy pěkně snobskou. Až v poslední třetině knihy, jsem konečně poznala tu autorku, kterou mám ráda. Konečně měl děj nějaký smysl, postavy působily lidštěji a vulgární slovník byl zapomenut. Hurá. Začátek a konec byly pro mě ty nejzáživnější části, kdy jsem se zájmem hltala stránky. Pravda, párkrát jsem se taky zasmála nad absurditou a komičností některých situací.
A co ten popis příliš chlupatých mužských těl? Nebylo to moc lichotivé..
Za mě 2,5*