Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2080 528

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

Monika1717
26.03.2023 4 z 5

Moje druhé setkání s autorkou a rozhodně ne poslední. Děj tak trochu předvídatelný, ženský úděl těžký, hlavně když se zakopne hned na začátku a musí se to vyžehlit svatbou s despotou.

Arwen329
26.03.2023 3 z 5

Hezká kniha, neurazí ale ani extra nenadchne. Příběh je čtivý, samotný děj hezký.

lisell
22.03.2023 5 z 5

Tak tohle byla velká paráda. Úžasný a silný příběh. Četlo se samo. Pokud máte rádi knížky Aleny Mornštajnové, tak Hlas kukačky se vám bude určitě líbit.

martineknatasa
20.03.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečtěte si, je velmi čtivá.

lucinova
19.03.2023 5 z 5

Úžasně napsaný silný příběh, který mapuje osudy generací jedné rodiny. Děj je napínavý i dojemný a je velmi těžké se od něj odtrhnout. Mohu vřele doporučit

EvaHonsová
14.03.2023 4 z 5

Opět velmi čtivě napsaný příběh podle skutečnosti, ale Heřmánkové údolí byla za mne nejlépe napsaná kniha od autorky, kterou velice ráda čtu, neboť je schopna čtenáře vtáhnout zcela do děje. Doporučuji.

PetraH.
10.03.2023 3 z 5

Přes náročné téma oddechovka do uší, na cesty do práce tak akorát. Jen si nejsem jistá, že současná česká literatura potřebuje další autorku, která se vrtá v minulosti.

Ada0004
06.03.2023 4 z 5

No je to takový ženský román, ale zajímavě vyprávěný, pomalu odkrývající, dech beroucí příběh jedné rodiny, velice čtivý. Co mě hodně bavilo a přišlo mi naprosto skvěle podané, byla doba, ve které se odehrává - vřele doporučuji - čtenář si prožije atmosféru od počátku minulého století až po konec války, ale nejvíce kolem zrady našeho národa, intrik pomatence a fanatika, který rozpoutal peklo v Evropě, které by určitě nemělo tak děsivé následky, nebýt slabochů a pomýlených, kteří se nechali zatlačit do kouta a za každou cenu chtěli zachování míru, a že to bohužel byla cena přespříliš vysoká - jak aktuální v dnešní době!

sweeney
27.02.2023 5 z 5

Možná se mi o trošičku víc líbila mnou předchozí přečtená kniha od autorky, Heřmánkové údolí, ale opravdu jen o maličko :) Stejně jako u zmíněné knížky, i zde nás autorka nenechá vydechnout, prostě nás "nutí" číst další a další kapitoly, až najednou zjistíme, že máme dočteno :) Líbí se mi proplétání životů několika postav, stejně jako proplétání časových rovin. Úžasné :)

KarolK.
27.02.2023 4 z 5

Velmi čtivá, líbila se mi, ale Heřmánkové údolí nasadilo laťku vysoko. :-)

Marki019
23.02.2023 5 z 5

Zajímavý příběh ženské části jedné rodiny. Pěkně sepsaný pohled na kukaččí děti, v dobrém i špatném.

Lily101
20.02.2023 5 z 5

Musíte zvládnout první dvě kapitoly a pak už se Vám kniha odmění za Vaši vytrvalost, což se děje až do konce. Kniha má spád, jen tedy brutální “scéna” být nemusela, ale to je věc autorky a nemůže být předmětem hodnocení, takže 5/5.

IvčaH76
09.02.2023 5 z 5

Úžasná, skvělá kniha. Krásně napsáno. Chytlo za srdíčko.

hanča34
07.02.2023 5 z 5

Velmi čtivé, přečetla jsem téměř jedním dechem.

Štěpinambura
05.02.2023 5 z 5

Tohle je hodně drsná knížka. To ale neznamená, že se mi nelíbila. Výborné počtení!

SilviiM
02.02.2023 4 z 5

A najednou byl konec, aniž bych postřehla, že stránky tak rychle ubíhají. Příběh mě úplně pohltil. Nevím, která hlavní hrdinka na tom byl hůř. Každopádně jedno měly společné, pro své děti chtěly jen to nejlepší. I Edita.

Michaela91
02.02.2023 4 z 5

První kniha pro mě od autorky, ze začátku mě moc nebavila, pak mě pohltila a byla jsem spokojená. Pustím se do další a uvidíme u nás v knihovně je hodně vychvalovaná.

Safrika
28.01.2023 3 z 5

Na ctyri hvezdy tomu chybel zbytek - Edita. Jinak se to cetlo rychle, pribeh byl poutavy, Josef byl neuveritelny zm.d, ale tak aspon ji nemlatil. No, ted zase radeji neco nenarocneho a usmevneho

bigben
23.01.2023 3 z 5

Kniha přečtená kvůli čtenářské výzvě - nelituji, četla se rychle a děj ubíhal. Jen si myslím, že s tímhle příběhem si šlo víc vyhrát...co mi přišlo navíc - byly historické vsuvky. Líbilo by se mi, kdyby radši bylo v kontextu příběhu popsáno, jak se válka dotýkala všech zúčastněných. Ale určitě si dám ještě další knihu této autorky.

VladiKlaisner
23.01.2023 3 z 5

První kniha od této autorky, četla se jedním dechem. Začátek byl pro mne asi nejzajímavější, dějová linie obou válečných období s trochu otevřeným koncem. Romantika se opakovala se stejným tématem, a to mi asi vadilo nejvíc - trochu mi to připomínalo "Sňatky z rozumu". Příběh by se určitě dal více rozvinout, necelých 300str. mi připadá málo.