Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2080 528

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

Thamilka
05.06.2023 4 z 5

Přiznám se, že mě kniha ze začátku moc nebavila, Eva alias Edita mi byla tak nějak nesympatická, dokonce jsem ji odložila, že ji vrátím do knihovny, pak mi to nedalo a druhá půlka byla mnohem lepší, všechno se pospojovalo a některé věci jsem fakt netušila, doporučuji přečíst, kniha za něj opravdu stojí.

n.ezn.amy
05.06.2023 5 z 5

Říká se, že s traumaty z dětství by se člověk měl vyrovnat do čtyřiceti let. Příběh jedné rodiny, její historie, tajemství a velká traumata, která je provázela celý život. Každý z nich si nese v sobě nějakou svojí bolest, nenaplněné touhy či otázky, na které nikdo nechce odpovědět. Knihy Hany Marie Kornerové mám moc rád ač obě její knihy, které jsem četl jsou hodně smutné a tak trochu depresivní, přesto nádherně napsané.

Airelle
04.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Rodinná tajemství jsou někdy hodně bolestivá. Hlas kukačky je o několika rodinných tajemství v průběhu generací ovlivňující celou rodinu.

Hana Marie Körnerová píše velmi poutavě, řadí se mezi moje oblíbené autorky. Musela jsem pořád a pořád poslouchat, jak to bude dál. Určitě si knihu pořídím i ve fyzické formě, audiokniha byla opravdu skvělá.

Příběh je velmi silný, láme srdce, ale dodává i naději. Irma neměla lehký život, a přesto byla vždy velmi hodná, někdy až moc, ani žití s despotickým manželem jí nezlomilo. Edita se se svým životem popasovala, jak nejlépe uměla a jak vzhledem ke svému původu mohla, ke cti jí je, že vždy chtěla pro své děti to nejlepší.

Poslední dobou čtu a poslouchám mnoho knih z doby minulého století, co čtete nebo posloucháte teď nejvíc vy?

Osud jim nepřál! Osud! Na ten se dá svést cokoli.

SladkaK
03.06.2023 4 z 5

Deprese, úzkost a zmar rovnoměrně rozložené na 280 stranách. Naše generace si nese tyto úzkosti v sobě a snažíme se měnit dávné vzorce chování. Dřív se vzájemná láska i sebeláska potlačovala. Jsme podepsaní výchovou našich rodičů, ti jsou zase podepsaní výchovou svých rodičů. Žádný člověk nebyl zlý. Snažil se přežít ve zlé době. Děkuji vesmíru, že máme štěstí za dnešní svobodu.

makkuska
29.05.2023 3 z 5

Silný, realisticky a syrově napsaný příběh popisuje úděl žen třech generací v době německé okupace. Irma, Edita ani Magda neměly bezstarostný život a jejich příběh nemalým dílem ovlivňovala politická situace. Přesto je velmi obdivuhodné, že přežily a nelehké situace zvládly.
Přestože mě historie ve škole příliš nebavila, bylo zajímavé pozorovat historické události na pozadí děje. Vadila mi chronologie příběhu, na začátku jsem zjistila konec a potom se sáhodlouze dozvídala vývoj událostí. Přesto si cením těchto příběhů, které popisují dobu a také inspirativní příběhy lidí.

orinka3
29.05.2023 4 z 5

Ukázkový příklad, jak vypadá dobrá četba pro ženy. Paní Körnerová má velký dar napsat mimořádně čtivou knihu o různých typech lidí. Umí přitáhnout pozornost a vzbudit zvědavost, jak to bude dál. Hlavních hrdinek je tu několik, jejich život je komplikovaný a smutný. Zároveň je tu dobře vystižena doba pro naši republiku tragická, nástup Hitlera, okupace a s tím i spojené události pro ženy v románě. Takže lze jen doporučit ke čtení, povedlo se.

Sova15
20.05.2023 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Jak jsem ráda, že žiju v dnešní době, kdy má žena svá práva a není závislá na manželovi. Už jen popis, jak se nevěsta připravuje na svatební noc, mi naháněla hrůzu. Být svobodnou matkou bylo téměř nemožné. Irmu obdivuju, byla velmi statečná.

ArwenAragorn
11.05.2023 5 z 5

85%

Moje druhá knížka od autorky a opět úžasný čtenářský zážitek. Postavy jsou v knížce nádherně vyobrazeny, silný příběh s mnoha tajemstvími týkající se tří generací jedné rodiny je krásně vyprávěný a plný emocí. Věřím, že na Irmu, Editu, Magdu, Kristýnu a Hedu hned tak nezapomenu.
Vřele doporučuji.

Karoley
10.05.2023 5 z 5

Tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá.

Životní příběhy dvou žen - Edity a Irmy, odehrávající se v 1. polovině 20. století. Láska, zrada, vyprávění o pohnutých událostech v českém pohraničí v letech 1938 až 1945. Příběh o hledání vlastních kořenů a o tom, co znamená být matkou. Inspirováno skutečnými událostmi.

Výborná kniha, mám novou oblíbenou autorku! Určitě si chci přečíst v dohledné době Jelení vršek a Heřmánkové údolí.

"Psychologové tvrdí, že se všemi křivdami dětství se má člověk vyrovnat do čtyřiceti. ... Palčivé problémy dětství se mají odložit před branou dospělosti. A čtyřicítka je ona pomyslná mez. Předpokládá se, že po ní je člověk již emocionálně zralý, pokud možno i vyrovnaný a pevně zakotvený v životě. Už by měl vědět, kdo je. A proč je."

katerina6763
01.05.2023 5 z 5

Další kniha autorky, která mě opět nezklamala. Výborný styl vyprávění, kdy se jednotlivé souvislosti postupně odkrývají a doplňují chybějící kousky příběhu.

Lena78537
25.04.2023 5 z 5

Opět skvělý román o lásce, křivdách i nenávisti, které se prolínají třemi generacemi jedné rodiny.. Skvěle vystihnuty popisy a pocity jednotlivých postav. Kniha, která nepustí od začátku až do konce. Co jiného taky od paní Körnerové čekat. Vřele doporučuji.

Janadvorackova
25.04.2023 5 z 5

Opět další silný příběh. Kukačky máma to neměla lehké. A ona vlastně také ne, i když mě místy štvala. Vypočítavá? Zoufalá? Bez vědomostí? A kdo za to může?
Hrozně moc otázek, ale tohle se stává a za vším je něco, co my ostatní prostě nevíme.

Mindy
18.04.2023 5 z 5

Jak statečně Irma nesla svůj úděl, jak se všechno naučila, o všechny se postarala - četla jsem uznale, obdivně a skoro nevěřícně. Kniha je napsaná podle skutečných událostí.

Jana512
17.04.2023 5 z 5

Zajímavě napaný román tří generací. Hlavní hrdinky jsou ženy, které musely odolávat těžkým životním osudům, aby odstranily důsledky jednání svých partnerů, kteří svým chybám na úkor žen, unikli. Obětavost žen zachráila situaci a ukázala snahu žen nést důsledky za vzniklé situace.

david6273
17.04.2023 3 z 5

Retrospektivně vyprávěný příběh ze složité doby se složitými lidskými osudy. Podmínky doby nemilosrdně vykreslí charaktery lidí a odhalí kolik je kdo schopen obětovat pro druhého. Kniha, která mi svým pojetím hodně evokovala Mornštajnovou je vděčným historickým románem o mezilidských vztazích.

Radiela
09.04.2023 5 z 5

Kniha me bavila

katerina9582
09.04.2023 5 z 5

Přečteno za dva dny. Dechberoucí příběh.

Manifest blech
28.03.2023 4 z 5

Dechberoucí dobově zasazený příběh. Zejména o vztazích matka-dcera a jak je těžké v té době mít natož porodit dítě nebo vychovávat kukačku nebo si upírat celý život na úkor jiných a mnoho dalšího. Skvělé dílo.

bosorka78
28.03.2023 5 z 5

Tyjo,přečteno jedním dechem. Silný příběh o jedné rodině. Zvlášť Irma co všechno si musela během svého života odříct kvůli jedné holčičí lásce. Moc pěkně napsáno,pro mě hezčí než Heřmánkové údolí. Doporučuji...

vlasta8234
27.03.2023 5 z 5

Tato kniha mě uchvátila stejně jako Heřmánkové údolí a řadím rozhodně mezi mých top 10 (i když mám pocit, že tam se mé oblíbené knihy už dávno nevejdou). Knihu jsem přečetla během víkendu a to doslova jedním dechem. Miluji ten pocit, kdy mě kniha vtrhne do děje a já prožívám příběh spolu s hrdinkou, jako bych tam byla. Na konci mi tekly slzy jako hrachy.