Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2080 528

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

petrulka
04.01.2024 5 z 5

Asi by mělo být povinnou četbou pro všechny, kdo tvrdí, že dnešní doba je "hrozná". Tolik bezpráví v historii našeho národa, tolik těžkých období. Zoufalá byla situace žen, matek, které zůstaly samy se svými dětmi. Naprosto mě uchvátila postava Irmy. Tak silná, čistá bytost. Takovou ženu chcete znát. Přijala to, co bylo nevyhnutelné a bez láteření a stěžování si na krutý život jím proplula se ctí. A snad, alespoň někdy, byla trochu šťastná.

MartaPear
03.01.2024 5 z 5

Velmi zajímavé porovnání morálky, způsobu života, mravů od "c.k. horní vrstvy", úředníků monarchie, "obyčejného lidu" v časovém rozmezí od monarchie, přes první republiku, 2. sv.v. až do současnosti. Vlastním dějem je hledání a nečekaná odhalení rodinných vztahů a utajovaných skutečností.

viweb
31.12.2023 5 z 5

Krásně, napínavě napsané. Přečetla jsem jedním dechem. Moc doporučuji!

Kníračka12
29.12.2023 5 z 5

Zajímavý a čtivý příběh ženské části jedné rodiny. Krásně napsáno.

Hella
29.12.2023 4 z 5

Doba zlá a smutná, prožitky lidí přetěžké, životy přeživších často od mládí předurčené k živoření. Popsáno věrně, procítěně, silně. A nejspíš každého čtenáře musí napadnout, jaké máme štěstí, že jsme tu dobu nezažili. A kéž bychom už nikdy nezažili.

ka.dudk
27.12.2023 5 z 5

Má v pořadí čtvrtá knížka od autorky. Je vážně skvělá a zatím se mi všechny její knihy moc líbily. Všechny její knihy jsou psané životem, moc dobře se čtou i přes nelehká témata.
Už se těším až se začtu do další její skvělé knihy. Zatím mě žádná nezklamala.

azur
13.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Páni, tato kniha byla opravdu silná. Zobrazuje generaci silných žen (Irma, její máma a následně dcery i vnučka ,,dcera") a konečné vysvětlení, jak to bylo s dětmi Edity bylo překvapivé. Můžeme se dočíst i o odsunu Čechů z pohraničí, kdy scéna s porodem je drsná a běhal mi mráz po zádech, jak to dopadne. Postavu Edity jsem si na začátku knihy oblíbila, no ke konci jsem měla trochu pochyby. Není však mým úmyslem ji nijak kritizovat, její jednání se dá pochopit, možná že nechtěla udělat stejnou chybu jako její máma, která dopustila, že se pouto mezi nimi přetrhlo kvůli Josefovi (k tomu se raději ani vyjadřovat nebudu, postava nesympatická od začátku do konce)? Anebo jen necítila mateřské pudy, čtenář si na věc udělá názor sám. Celkově bylo dílo čtivé a máte ho za chvíli přečtené.

denib
12.12.2023 5 z 5

Výborný, zajímavý, neveselý příběh s výstižným názvem, příběh o nelehkých osudech žen jedné rodiny. Tak nějak se mě dotknul, toho si u knihy vždycky cením. Navíc psáno velmi čtivě. Doporučuji.

Viviana-Mori
10.12.2023 5 z 5

Mám moc ráda romány ze života, s tématikou druhé světové války, rodinných a mezilidských vztahů. Tato kniha mě rozhodně nezklamala, výborně se četla.
Také bych přála postavám více štěstí a čím jsem starší, tím víc si přeji v takových knihách sladký happy end, ale život takový bohužel nebývá.
Irma byla velmi silná, obětavá postava s velkým srdcem.
Edita byla komplikovaná, ale chápala jsem ji.
Obecně je kniha zaměřená na ženské hrdinky, muži zde vystupují většinou jako pěkní šmejdi.
Hlas kukačky je druhá kniha od této autorky (první byla Heřmánkové údolí), kterou jsem četla a druhá, které dávám plný počet hvězd, neboť se jedná o velmi poutavé a dojemné čtení.

mythos91
29.11.2023 4 z 5

Příběh byl velmi čtivý, jak je u autorky již pravidlem. Dokáže obratně popisovat jednotlivé události a kniha má tak ladnou čtivost a velký spád. Co mě osobně ale trochu vadilo je až příliš tvrdý úděl hlavních postav, kdy v předkládaném ději není nic moc pozitivního ani náznak nějakého světla na konci tunelu. Parádní čtivost vs příběhová beznaděj. Co s tím? Za mě trochu ubrat toho krutého osudu a lidské zlosti. :-) I tak hodnotím knihu jako zajímavou, která určitě stojí za přečtení.

vrbova4204
16.11.2023 5 z 5

Jsem prijemne prekvapena. Hezky vysvetlena historie. Napinave. Duchaplne psychologicke odstavce.
Jdu na Hermankove udoli!

vrbova4204
14.11.2023 5 z 5

Vicemene me to prijde podobne dnesni dobe. V jine podobe, ale podobne.
Styl me oslovil. Neunavne ctu. Historie psana i pro mene chapave.
Hltam konec

Barbievitko
10.11.2023 5 z 5

Obyčejně neobyčejný příběh. Řekla bych, že mě vzal za srdce, ale správné pojmenování je spíš, že mi srdce obrazně řečeno rozdrtil. Jako novopečená matka jsem kukaččin přístup nesla těžce. Veškerá Editina rozhodnutí byla pro mne neuvěřitelná, ale snažím se je pochopit. Kniha mě nutí přemýšlet a to mám ráda. Dávám 5 a stojím si za tím.

snimcibdim
04.11.2023 3 z 5

Zajímavý příběh, ale na můj vkus příliš žensky smířlivé. Kdyby k tomu bylo přistupováno syrověji a postavy byly více rozporuplné a ne tak černobílé, mohlo z toho být mnohem víc než jen jímavá vyprávěnka pro ženy.

SirenKa
26.10.2023 5 z 5

Moje první setkání s autorkou, začínám těmto plynoucím vyprávěním přicházet na chuť (styl je hodně podobný mé oblíbené p. Mornštajnové), ikdyž v historických událostech jsem se trochu ztrácela. Hezky zpracovaný příběh o ženské síle. O nekonečném množství energie vyplýtvané na naplňování nesmyslných rodinných, manželských, společenských očekávání. Můžeme si nalhávat co chceme, ale přestože už jsme částečně opustili bizár, který prožívaly 4 generace hrdinek, rovnováha mužského a ženského elementu je v našem světě stále v nedohlednu. Při čtení jsem myslela na dnešní matky v Izraeli a Palestině, ty asi taky doma nemají na růžích ustláno. Už se těším na další knihu.

Titas9001
09.10.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí bylo TOP a Hlas kukačky v ničem nezaostává. Hlavní hrdinky vám přirostou k srdci a na pozadí historických událostí sledujeme jejich nelehký osud, se kterým se perou tak, jak jim síly a okolnosti dovolují. Moc hezké.

Akvabela
05.10.2023 5 z 5

Úžasná kniha. Doporučuji k přečtení. Tato kniha mě nasměrovala mimo jiné k přemýšlení o tom, jak se lidem žilo za války a jak ženy neměly zrovna lehké postavení v domácnosti i ve společnosti.

bajulda
30.09.2023 5 z 5

Kniha popisuje nelehké životní problémy obyčejných lidí v pozadí velkých dějin. Kniha se četla sama, Irma i Edita mi přirostly k srdci a já hltala každou stranku.

Tereziee
26.09.2023 5 z 5

Wow! Musím říct, že Hlas kukačky konkuruje Heřmánkovému údolí a možná byl ještě o chloupek lepší. Bavilo mě jak vyprávění Edity, tak Irmy...před kterou teda klobouk dolů. Nechci ke knize asi nic víc prozrazovat. Sama jsem do ní šla, aniž bych si přečetla anotaci a o to víc jsem si celý příběh užila. Smekám před autorkou, která do knihy dokáže vnést naprosto všechno.

jasminecka
26.09.2023 3 z 5

Prvni cast o Edite me nebavila, jazyk mi vubec neprisel uveritelny, sceny nevyvazene, kdyz se pustila do valecnych zalezitosti, tak jsem to mela vazne chut odlozit. Mozna kdybych zrovna nemela rozectenou i literaturu faktu ze stejneho obdobi, iritovalo by me to mene. Nastesti se to pak prehouplo do vypraveni Irmy, ktere me bavilo o poznani vice, navzdory nekdy nejasne plynoucimu casu (aby mohl byt ctenar, historii nepolibeny, poucen)...