Hilda: Hilda a troll / Hilda a půlnoční obr

Hilda: Hilda a troll / Hilda a půlnoční obr https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281821/mid_hilda-B7e-281821.jpg 5 332 70

Hilda série

Hilda (komiks) série

1. díl

Modrovlasá holčička Hilda žije se svou maminkou na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí - trolly, obry, trpaslíky… Vítejte ve světě severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství, světě, který nás láká, abychom se v něm zas a znovu zabydlovali a vraceli se do dob, kdy se největší dobrodružství mohlo odehrát během stanování v dešti. Přestože je přirovnávána k Muminkům nebo filmům Hajao Mijazakiho, je Hilda dokonale svá. Původně vznikla pro mladší publikum, ale nakonec si podmanila čtenáře bez rozdílu věku. Hilda je komiks, v jehož půvabných barvách a výjevech se s rozkoší ztratíte a který se právem stal klasikou 21. století.... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Paseka

Hilda and the Troll / Hilda and the Midnight Giant

jiri0728
07.08.2017 5 z 5

Nezáleží na tom, jestli je vám 5 nebo 50. Pokud rádi cestujete do fantazijních světů s odvážnými hrdiny a hrdinkami, kteří svou umanutostí obracejí zažité konvence naruby, je Hilda pro vás to právé. Nápaditost sálá z každého obrázku, stejně jako láska k Mijazakimu. Tato kniha není sezónním čtivem, ale výborným kouskem, ke kterému se budete vy i vaše děti vracet.

tomas8334
20.04.2017 5 z 5

Dostane dcerka k narozeninám, ale jestli se jí nebude líbít, rád si ji nechám ve své knihovně! :-D

rarášek
28.03.2017 5 z 5

Já tak moc chci Větvíka. :D

Tozbee
26.03.2017 5 z 5

Podmanivé, nápadité, krásné!

magnolia
23.03.2017 4 z 5

Jako dospělou mě komiksy nebaví a musím se do nich nutit, když mi někdo nějaký velmi doporučuje. Hildu jsem si vybrala sama, protože se mi líbila, už jen těmi tlumenými barvami a prostředím, kde se odehrává (a potom Větvík a Hafíci !). Jako holka bych ji určitě zbožňovala (ale Semtamťuk byl taky dobrý, tenkrát :)

jarynek
08.02.2017 4 z 5

Krásné ilustrace a kouzelná dobrodružství Hildy plné neobyčejných tvorů, které žijí v okolí. Příběhy především pro děti, ale nejen pro ně.

Lenny33
07.02.2017 4 z 5

Popravdě dle recenzí jsem čekala trochu víc. Kresba je opravdu úchvatná, ovšem děj první knihy mi moc zajímavý nepřišel. Druhá kniha ale byla skvělá!

Atlantis
17.01.2017 5 z 5

Skvělé. Už si ani nepamatuji, kdy jsem si u knihy tak odpočinul, jako právě u Hildy. Když jsem uviděl obal, moje první myšlenka byla - ten hafan v rohu vypadá jako z Adventure time. A po otevření - tohle má feeling jako Mumínci. No a stačilo knihu otočit dozadu a obě moje doměnky se potvrdily.
Na příbězích je krásně vidět, jak se Pearson rozkoukal a rozjel. První příběh s trolem je parádní, moc se v něm nemluví a kresba je jednodušší (alespoň v porovnání s druhým příběhem). Elfové a obři v druhém příběhu jsou zábavní a vše neskutečně rychle uteče. Je zde jasně patrný posun - více detailů, více humoru, více textu, více všeho. Strana, na které není nic jiného než Hilda, obr a malebné údolí kolem nich by stála za vytisknutí a zvětšení na plakát.
Už dlouho jsem se tak netěšil na druhý díl čehokoliv jako právě u Hildy.

bosorka
09.01.2017 5 z 5

Nádherné. Po té, co přelouskaly děti, jsem si dala jednohubku Hildu i já a nelituji ani trošičku. Krásná, podmanivá, pohádková. Mírně připomíná Miyazakiho.

salamandrina
04.12.2016 5 z 5

Dokonalý! Přesně takový kouzelný svět miluju. Severský Miyazaki. Akorátže je mi tenhle skandinávský model mnohem bližší a pochopitelnější. Nenásilný humor a krásný ilustrace. Přečteno bohužel velmi rychle jedné mrazivé noci. Už se těším na další díly a děsím se animovaného seriálu na Netflixu.

Paixan
02.11.2016 5 z 5

I pro starší čtenáře velice zajímavé čtivé a hezky zpracované.
Jestli si ji chystáte číst, tak opravdu NEPOSPÍCHEJTE!
VŽIJTE SE DO TOHO!
Pozorně prohlížejte ilustrace.
Myslím, že si komiks přečíst pod peřinou bude ještě příjemnější ;)
Doporučuji čtenářům všech věků!))

Kingomolka
15.10.2016 4 z 5

Ilustrace jako z pohádky. Moc moc povedené.

popeluška
06.10.2016 5 z 5

Pěkné a milé čtení :-) nádherný pohádkový zážitek...

Angiee88
12.09.2016 5 z 5

Muj prvni komiks a nelituji zakoupeni. Uzasne vybervene, modrovlasa holcicka Hilda no a mazlik Vetvik. Naprosto uzasne a rozhodne doporucuji!!

Fidem
15.08.2016 5 z 5

Nádherná ilustrace!

gaspoda
29.07.2016 5 z 5

Krasne svěží dílko. Určitě do něj jděte.

akšuram37
23.07.2016 5 z 5

Já jsem Hildu přečetla včera večer a musím říct! Téma originální, oba příběhy měly něco do sebe :) A ilustrace naprosto bezkonkureční!!!!! A Hildě závidím, ten její bezstarostný život :)

Darjam
20.06.2016 4 z 5

Recenze knihu vychvalovaly až do nebe, tak jsem neodolala a koupila si jí. Jsem za to ráda, i když zas taková pecka (jak jsem čekala), to nebyla. Jsou to milé pohádky o rebelské outsiderce s krásnými ilustracemi. Jestli budu mít někdy děti, určitě jim budu z téhle knížky číst. :)

bibi.r
06.06.2016 3 z 5

Příběh hezký, hlavně se mi líbil hodně ten druhý. Ale zas taková pecka to nebyla teda. Možná jsem byla moc namlsaná různýma pochvalnýma recenzema.

borknagar
30.05.2016 5 z 5

Krásně barevná, pohádkově snová a seversky tajuplná kniha, která neokouzlí jen ty nejmenší, ale i nás dospěláky. Osmdesát stran trollů, obrů, trpaslíků a zvídavé holčindy Hildy. Kdo neokusil, ať okusí, vrátí se do dětských let a to je vždy moc příjemná a fajn strávená chvíle.....

komiksy pro děti od 5 let komiksy pro děti obři trollové fantazie fantasy komiksy

Luke Pearson
britská, 1987