Hilda: Hilda a troll / Hilda a půlnoční obr

Hilda: Hilda a troll / Hilda a půlnoční obr https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281821/mid_hilda-B7e-281821.jpg 5 332 70

Hilda série

Hilda (komiks) série

1. díl

Modrovlasá holčička Hilda žije se svou maminkou na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí - trolly, obry, trpaslíky… Vítejte ve světě severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství, světě, který nás láká, abychom se v něm zas a znovu zabydlovali a vraceli se do dob, kdy se největší dobrodružství mohlo odehrát během stanování v dešti. Přestože je přirovnávána k Muminkům nebo filmům Hajao Mijazakiho, je Hilda dokonale svá. Původně vznikla pro mladší publikum, ale nakonec si podmanila čtenáře bez rozdílu věku. Hilda je komiks, v jehož půvabných barvách a výjevech se s rozkoší ztratíte a který se právem stal klasikou 21. století.... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Paseka

Hilda and the Troll / Hilda and the Midnight Giant

babsi66
08.10.2019 5 z 5

Kdybych byla malá, chtěla být jako Hilda - mít za nejlepšího kámoše Větvíka, bydlet na samotě v magické krajině a objevovat svět trolů, obrů a jiné mýtické havěti. Vlastně, chtěla bych být jako Hilda i ve svém již trochu odrostlejším věku.

Za mne mnohem lepší pohádka pro malé slečny ( i kluky), pokud je nechcete zásobovat výhradně pohádkami o princeznách čekajících na prince na bílém koni. A určitě se pobavíte i pokud máte dětský věk už dávno za sebou.

any37
18.08.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem přečetla nějaký komiks. Hildu jsem si hned zamilovala stejně tak i ty kouzelné ilustrace. Jediná chybka je ten rozsah - proč to musí být tak krátké! Klidně bych četla příběhy o modrovlasé holčičce pořád. S Hildou určitě nekončím, jednoduše jsem si jí zamilovala.

elenai
30.04.2019 5 z 5

Dcera: "Mámo, přečti si už konečně tu Hildu!" Tak jo, tak jsem si ji teda přečetla. Trvalo to asi hodinku a já si tu ústnatou modrovlásku zamilovala. A strašně bych si přála mít takový domek a být zase malá holčička a plnit si své sny... Příběhově i výtvarně nemá první díl Hildy vůbec žádnou chybu a už se těším na další díly. Ještěže je máme doma!

certik003
26.03.2019 4 z 5

Překvapilo mě, že se mi komiksový příběh pro děti tak moc líbil. Asi bych byla radši, kdyby knížka byla psaná formou příběhu a tím pádem by byl propracovanější, ale to by zase přišla o ty překrásné ilustrace. Hilda je odvážná a správně „pošahaná“ a mě nejvíc nadchli pidilidi.

lenkaabooks
28.01.2019 4 z 5

Nejdřív jsem četla druhý a třetí díl a teď mám konečně v ruce první a vím, proč se Hilda s maminkou odstěhovaly do města. Opět to bylo milé a zábavné. Komiks pro menší i ty podstatně starší :-)

ickock
05.01.2019 4 z 5

krásný zvláštní svět objevovaný malou holčičkou hildou . připomněl mi české středohoří. a také to, že není nikdy pozdě ani brzy na dobrodružství. k některým kresbičkám se v knize neustále vracím.

Sabča92
03.01.2019 4 z 5

Tak jo, přiznám se bez mučení, že toto jsem nečekala! Komiks a ještě ke všemu příběh pro děti mě nesmírně bavil a já si četbu užila ani nevím jak. Hilda je neskutečně sympatická dívenka, jejíž dobrodružství bylo zajímavé a pro děti nesmírně poutavé. Ovšem i dospělý si v četbě přijdou na své. Možná mi nevyhovovala jen velikost knihy, jinak tleskám a těším se na další díly. Nedávno vznikl i seriál, který mu rozhodně neunikne :)

gretl74
30.12.2018 3 z 5

Dala jsem na skvělé hodnocení a komentáře, ale tentokrát jsem se s knížkou úplně minula. Četly jsme s šestiletou dcerkou, ona na to moc mlada, ja zřejmě moc stará ... Nakresleno úžasně, dějově mi není jasné, komu to má být určeno. Ale vzhledem ke spoustě nadšených hodniticich si to evidentně publikum najde. My už další díl číst nebudeme...

wiix
22.12.2018 4 z 5

Pripomínalo mi to Mestečko záhad, rovnako strelené, divné dievča v magickom lese, s obrami a príšerkami. Skvelá komixová oddychovka.

Hadati
20.11.2018 5 z 5

Tento komiks na první dojem působí, že je určen pouze pro děti, ale nenechte se mýlit pouhou dětskou kresbou. I dospělí si v Hildiných příbězích najdou dostatečnou zábavu, stejně jako tomu je např. u takového Asterixe a Obelixe. Hilda je malá dívka, která prožívá svá dobrodružství ve fantasy světě, kde vedle lidí žijí pro většinu ostatních neviditelní malí elfové, trolové, co se přes den mění v nepohyblivé kameny, nebo obři, velcí jako hory. Přestože je soužití takto různých ras vedle sebe obtížné, až na občasné rozmíšky, nevedou tyto rasy proti sobě žádné otevřené války. První díl Hildy se odehrává v divočině, kde Hilda žije pouze se svou matkou. Díky tomu se také rychle seznámíme se třemi výše uvedenými nelidskými rasami.
Komiks mě uchvátil i tím, jak je kreslíř schopen nakreslit některé scény, aniž by potřebovaly jedinou bublinu s textem. Autor také pracuje s humorem, ať už vyjádřeným textem nebo jen kresbou. Mně se každopádně jeho humor velmi zamlouvá a už se těším na další díly tohoto komiksu.
Díky oblibě tohoto komiksu se můžete také podívat na třináctidílný seriál, který uvedl Netflix. Kvalitativně je srovnatelný a graficky zcela shodný s předlohou. Příběhů je zde více než ve třech komiksech o Hildě, které u nás zatím vyšly.

baja
14.11.2018 3 z 5

Dávám 3 hvězdičky, ale asi je to spíše moje vina než Hildy.Prostě nejsem moc komiksová..Jinak příběh i ilustrace byly moc povedené..

RemiBlack
20.10.2018 5 z 5

2018/47
Hilda je skvělá! Tahle modrovlasá holčička vás (v jakémkoli věku) protáhne svým příběhem a bude to jízda. Jednohubka na odpoledne, ale ty ilustrace jsou jednoduše kouzelné. První díl, který se odehrává u magické krajiny je za mě nejlepší.
Komiksy hodnotím tak trochu s nadhledem. Ale ať se na to dívám jak chci, pět hvězdiček má Hilda jistých! :)

teresinha
04.06.2018 4 z 5

Hilda je ňuňu.
Komiksy kvůli ní asi hltat nebudu, ale bylo to milé, chytré a asi si ráda přečtu i další díly. Když si budu chtít večer vyčistit hlavu :)
Nejlepší na tom všem mi ale přijde fakt, jak moc se Hilda podobá svojí české překladatelce, mám pocit, že ji snad Luke Pearson maloval podle ní :D

Alethea_k
19.05.2018 3 z 5

Hildu jsem prolistovala odpoledne v knihovně. První příběh byl skvělý, uznávám. Ale druhý mě moc nezaujal, dokonce jsem se ani nedostala na konec. Asi holt nejsem komiksová a radši s tím přestanu dřív, než "zhejtím" všechno co existuje :D

Pett
17.05.2018 5 z 5

Hildin normálně nenormální svět mi naprosto a úplně nejvíc učaroval... příběh, u kterého se díky jeho parádnickému zpracování uculujete od první bubliny až po tu poslední... zkrátka jeden z těch skvostů, který prostě chcete mít doma a nořit se do něj pořád a pořád a pořád... takže poňuchňat Větvíka a šup na čaj k božanovi Poleňáků ;)

Ajinka126
25.01.2018 4 z 5

Uznávám. V dospělosti je to můj první komiks, takže jsem se bála, abych se dostatečně dívala na obrázky, četla text a byla do něj zapojená. A! Famózní zážitek. Hilda je sympatická hrdinka a žije v krásném prostředí. Graficky je to nádhera! Přistihla jsem se přitom, jak na tu knihu myslím a zvažovala jsem, jestli si po dočtení znovu neprohlédnu jen samotné obrázky. To je pro nečtenáře komiksů úžasná myšlenka! Jediné, co jsem od toho očekávala navíc, je větší síla a poslání těch příběhů. Měla jsem za to, že mě jejich význam odrovná, anebo že mi dá větší morální poselství. Nicméně - Hildu mohu jen doporučit! Já už kupuji další díl a poohlížím se po dalších obrázkových knihách. Jéééj :).

Kapis
09.01.2018 5 z 5

Úžasný svět bezbřehé dětské fantazie a bezstarostných dobrodružství, která mohou prožít pouze šťastně vyrůstající děti. Pokud jsou dostatečně otevřeni, mohou si to však s nimi užít i jejich rodiče. Akorát tedy, byl bych nerad, aby mi monstrózní představy rozšláply dům:) Moc příjemná a milá kniha.

tichoslapek_
01.01.2018 5 z 5

Hilda zpříjemnila první hodiny Nového roku mě i mému synkovi.
Je prostě kouzelná! Její přítel Větvík a Poleňák nás také prostě dostali. Musela jsem synovi přislíbit, že rozšíříme knihovnu i o další Hildina dobrodružství.
Úžasná kresba, která vás pohltí a už nepustí.

čika
25.12.2017 5 z 5

Hildu som čítala trochu "naopak", od druhého, cez tretí k prvému dielu. Aké bolo moje prekvapenie (príjemné) nad grafickou stránkou prvej Hildy. Príbehy sú čarovné, postavičky neskutočne ujeté, Hilda ideálne alter ego pre malé odvážne školáčky.

nakavusterezou
28.10.2017 5 z 5

Tak nějak jsem si neustále říkala, proč jsou z tohoto komiksu všichni tak vedle... no po přečtení to už zcela chápu!

Nebudu přehánět, když řeknu, že je to boží komiks! Hrozně se těším, až se hned vrhnu na další díl. Komiks jsem si sice půjčila v knihovně, ale tohle prostě musím mít doma v knihovně!!

Hilda a její modrá lištička (teď mi vypadlo jméno) jsou naprosto úchvatní a okouzlující. Celkově ten svět a postavičky v něm jsou skvost!

Fakt nevím, co víc bych tu měla psát, asi bych musela opakovat slova všech lidí, co tento komiks četli.

Zkrátka a dobře ... ♥♥♥

komiksy pro děti od 5 let komiksy pro děti obři trollové fantazie fantasy komiksy

Luke Pearson
britská, 1987