Hess, ztracená léta 1941-1945

Hess, ztracená léta 1941-1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179760/hess-ztracena-leta-1941-1945-179760.jpg 4 8 2

Autor popisuje historii dramatické letu Hitlerova zástupce Rudolfa Hesse z roku 1941 do Skotska ve snaze zastavit válku dříve, než holocaust začal. Byl však tajnou službou dopaden a držen jako osobní vězeň Winstona Churchilla. Britské úřady líčí, jak odborníci používali drogy a odposlech, aby z Hesse dostali jeho tajemství.

Lesní_chodec
17.08.2016 4 z 5

Pro mě jakožto nadšence historie velice hodnotné dílo. Kniha má spád a čte se doslova jedním dech. Ale věřím, že ne každého bude bavit. Přesto kniha pro mě velice dobrým způsobem popisuje život Rudolfa Hesse.

pupak13
15.05.2014 3 z 5

Kniha z velké části popisuje pobyt Rudolfa Hesse v anglickém zajetí. Zaměřuje se především na jeho psychický a duševní stav, jeho ztráty paměti i zdravotní potíže. V podstatě vyvrací veškeré konspirační teorie o tom, že Rudolf Hess souzený v roce 1946 v Norimberku není ten samý Rudolf Hess, který odletěl v roce 1941 do Anglie. Kniha doplňuje všeobecně známé skutečnosti o Rudolfu Hessovi –předně je zajímavý pohled na jeho věznění, které spíš připomínalo „domácí vězení“ anglického Lorda (vycházky po okolí, veškerá zdravotní péče, jídlo podle jeho přání a požadavků) než vězení nepřítele. Málokdo možná ví, že Rudolf Hess nebyl souzený v Norimberku za válečné zločiny, ale za zločiny proti míru (obsazení Československa, napadení Polska), a proto i z tohoto pohledu je kniha pro českého čtenáře zajímavá. Nicméně nevím čím to je - jestli špatným překladem nebo samotným autorem, ale občas se mi stávalo, že jsem nerozuměl, co tím textem vlastně autor chtěl říct - jakoby vytržené z kontextu - zmatečně napsané (ale jen občas).