Dům na úskalí

V chátrajícím domě na úskalí se dějí podivné věci: ze stěn padají těžké obrazy, ze skal se valí obrovské balvany, brzdy auta náhle nefungují… a mladá majitelka nemovitosti několikrát jen taktak vyvázne životem. Nakonec do hry vstoupí střelná zbraň – a krátce poté i Hercule Poirot. Původně měl sice v úmyslu užívat si zaslouženého odpočinku ve vyhlášeném letovisku, ale když má neznámý záškodník tolik drzosti, že se pokusí dívku zastřelit téměř před jeho očima, nemůže to slavný detektiv nechat jen tak. Jenže tentokrát se zdá, že narazil na soupeře přinejmenším sobě rovného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434490/dum-na-uskali-Dfj-434490.jpg 4.5402

Hercule Poirot 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Kalibr

Peril at End House, 1932

Kniha Dům na úskalí

mahdal
08.11.2020

Hodnotím v rámci knih od A. Christie. Dům na úskalí je nepochybně propracovanou detektivkou, dobře se četla a zápletka knihy byla zajímavá. Jsem rád, že jsem si znovu rozšířil obzory v tvorbě této autorky, přesto však román nespadá do jejích vrcholných děl.
Milovníci detektivek si ale přijdou na své, jak už je známo od této autorky, nenechá čtenáře chvíli odpočinou, neustále podněcuje jeho mysl v pátrání po zločinci. Jemné nuance vyprávění jsou jí vlastní, tím je příběh neskutečně čtivý. Přesto se mi překlad tohoto románu četl o něco hůře než jiné její detektivky. Doporučuji.

LahoferRose
31.10.2020

Kniha je psána z pohledu kapitána Hastingse, příjemná změna. Opět kultivovaný, humor a naprosto šílené rozuzlení. Přečteno jedním dechem.

Lily101
17.10.2020

Až na uspěchaný závěr není co vytknout!

Greenfingers
08.09.2020

Milovníci Hercule Poirota, mezi které se již dlouhou dobu řadím, si zde přijdou opravdu na své. Knihu považuji za skvělou ukázku autorčina nadání pro fabulaci příběhů včetně překvapivých point.
V mé teď už téměr kompletní sbírce knih od A.Christie tomuto detektivnímu románu patří čestné místo.

m_martina
05.09.2020

Další výborný případ s Herculem Poirotem, ve kterém není o překvapení nouze. A setkání s kapitánem Hastingsem mne potěšilo. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a moc se mi líbila.

MilanCFC
19.08.2020

Tak tohle mě bavilo, mnohem lepší než předcházející dva díly (po pár knihách série nyní jedu popořadě). Jen tedy musím přiznat, že je to poprvé, kdy jsem se už trochu ztrácel v postavách. Nevím, jestli jich tam bylo o něco více než v jiných dílech, nebo jsem nedával úplně tak dobrý pozor, ale v jednu chvilku jsem se už jaksi zlobil :D Naopak mě potěšila opětovná přítomnost někoho, kdo v těchto knihách dělá hrozně moc - což je samozřejmě kapitán Hastings. A závěrečné finále s odhaleními, a vlastně hotové divadelní představení v režii Poirota, to bylo jedno z nejlepších, ke kterým jsem zatím s Agathou Christie přičuchl.

Aligator805
07.06.2020

Dobrá detektivka, která vždy potěší. Velice příjemné čtení.

Ferry9
01.05.2020

Opět skvělá detektivka, její řešení jsem netušil teda až na tu závěť. U té závěti tam jsem to docela vytušil.