Faktótum

Faktótum https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240517/mid_faktotum-Pt7-240517.jpg 4 567 567

Henry Chinaski série

V jednom z nejlepších románů Charlese Bukowského sledujeme, jak Henry Chinaski, autorovo alter ego, prožívá období druhé světové války. Když jej nevezmou do armády, vydává se napříč Amerikou, od jednoho města ke druhému, střídá špatně placená zaměstnání, dělá si nové, bizarní známosti a především: pije a přemýšlí nad nesmyslností života. Faktótum mistrovsky evokuje autorův život i dobu a nadchne nejen Bukowského oddané čtenáře, nýbrž i ty, kteří se s tímto velkým americkým autorem dosud neseznámili.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Factotum , 1975

Daft
08.12.2012 4 z 5

Bukowy eskapády při hledání práce za 2. sv. války, kdy v USA zůstali jen lempli s modrou knížkou a spousta dobrých pichen, o které se neměl kdo náležitě postarat. S ženskýma a chlastem mu to ale jde o dost líp než v několika desítkách mizerných prací, které vystřídá...
Nabízí se otázka, proč z toho ve filmu zůstalo tak málo?

" Později v noci, když jsme si povídali, jsem spadl z pohovky. Ležel jsem na zemi a díval se nahoru na ty nádherné nohy. "Kočičko, já jsem génius," řekl jsem. "ale nikdo kromě mě to neví."
Koukla se na mě dolů. "Vstaň z tý podlahy, ty pitomče, a přines mi něco k pití."
Přinesl jsem jí panáka a stočil se do klubíčka vedle ní. Připadal jsem si fakt jako vůl. Později jsme si lehli do postele. Bylo zhasnuto a já na ni vlezl. Dvakrát nebo třikrát jsem zasunul a pak jsem se zastavil.
"Ty, jak se vlastně jmenuješ?"
"Doprčic, není to jedno?" odpověděla. "

Solembum
03.12.2012 4 z 5

Ze začátku jsem se toho docela ,,lekla,, ,ale pak už se to četlo ,,samo,, ...... Darovala bych pár exemplářů na úřad práce :-D

Amnesiac
26.08.2012 4 z 5

Bukiho možno čitat zaradom, nakolko pisal stále tu istu knihu a stale rovnako dobre

zdtrader
08.07.2012 5 z 5

Bukowski je milován nebo nenáviděn, mne se jeho styl velmi líbí a Faktotum je pro mne klasika.

martinkaLLL
06.01.2012 2 z 5

Tak kniha je mnohem lepší jak film, je z ní aspoň pochopit co chce autor říct. Ale i přesto je to "jednoduchá" tvorba.Je to deník jednoduchého člověka, kterej vidí jen sex a chlast.

Komnenos
30.11.-0001 4 z 5

Neprikrášlené osobné skúsenosti autora.