Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376938/bmid_novy-tajny-denik-hendrika-groena-85-OW7-376938.jpg 4 97 30

Hendrik Groen série

Holandský stařík je zpět! Pokračování hořkosladkého románu, který se stal světovým bestsellerem. Členové klubu Staří-ale-ne-mrtví přivítali dva nováčky, aby zaplnili mezery, které zůstaly po Grietje a Eefje, a Hendrik stále častěji přemítá o životě i smrti. Chybí mu milovaná Eefje a uvědomuje si, jak je čas nemilosrdný. Hendrik se ale nevzdává! Se svými akčními přáteli obnoví po několikaměsíční pauze svůj anarchistický klub a podniknou řadu bláznivých výletů. Ve svém deníku Hendrik dojemně a s laskavým humorem líčí další rok v domově důchodců.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Zolang er leven is: het tweede geheime dagboek van Hendrik Groen, 85 jaar , 2016

madem
05.01.2019 5 z 5

Druhý díl je ještě lepší než ten první.
Skutečně!

jasmína
05.12.2018 5 z 5

I druhý díl se mi moc líbil. Byl sice smutnější, ale to je zkrátka realita.

Vesmich
03.12.2018 4 z 5

Nic zvláštního se od posledně nepřihodilo. Hendrik a jeho přátelé nemládnou, sem tam někam vyrazí, jako minule. Někdo zemře, někdo se chystá, někdo je nemocný víc. To je jedna rovina, u které se těžko dá očekávat jakýkoliv progres. Na druhou stranu je text bohatý na nové situace ze seniorského života a dost otevřeně probírá některá tabuizovanější témata. Znovu je velmi ojedinělý náhledem do systému sociální péče v NL a představuje úhel pohledu tamního seniora na aktuální dění v Evropě i doma. A není o moc jiný než ten zdejší. Občas je to trochu víc naučné a apelativní, ve stylu:“nefňukejte a žijte, to vám říkám já, Hendrik“, ale jakmile si člověk uvědomí, že je to ředitel školy ve výslužbě, tak mu ty naučnosti odpustí.

gagi
17.09.2018 5 z 5

Vzhůru do sedel! Dokud se ještě žije...

Hokkejka
04.09.2018 5 z 5

Možná lepší než první díl. Brečela jsem.

Sorrow
01.08.2018 3 z 5

Tenhle sympatický stařík se prokradl do mého srdíčka a mě prostě a jednoduše baví sledovat osudy celé té bláznivé partičky Starých, ale ne mrtvých. Tenhle díl je o něco smutnější, zase přijdeme o jednoho člena, ale objeví se i noví koumáci. Přidanou hodnotu má kniha rozhodně tím, že nenásilně řeší momentální politickou situaci, problémy s byrokracií v domovech důchodců, vztahy, které na takovém místě panují... Dozvíte se něco ze světa sportu a dalších odvětví a hlavně nakouknete do života starých lidí, kteří si chtějí své poslední měsíce/roky dosyta užít. Přestože hodnotím "průměrnými" třemi hvězdami, na procenta bych dala klidně 65, a pokud nás Hendrik potěší nějakým dalším deníkem, budu určitě mezi prvními, kdo se k jeho vyprávěním vrátí.
Audioknihu krásně namluvil Jaromír Meduna, jehož hlas je neskutečně příjemný, klidný a hodí se k Hendrikovi snad ještě více než hlas pana Žáka, který namluvil předchozí díl. Tento faktor mě zpočátku trochu vyděsil, nicméně změna narátora mi nakonec vůbec nepřekážela a myslím, že byla dokonce k lepšímu. Hudební předěly jednotlivých měsíců mě tentokráte nikterak nezaujaly, ale rušivé nejsou. Audioknihu jako celek určitě doporučit můžu.

iceVS
29.07.2018 5 z 5

Knížka, která pohladí, byť chvílemi drsnou dlaní.

sporran
28.07.2018 5 z 5

Naprostý souhlas s předchozími komentáři. Druhý díl je smutnější a místy velmi drsně úsměvný. Kéž by v takové společnosti jednou člověk prožil své pozdní stáří. Nicméně česká seniorská komunita je někde jinde. Bohužel... A nebo je to jedna velká fikce. Každopádně čtivá kniha doplněná i faktickými detaily ze světového dění vč. sportu a velmi mi vyhovuje členění dle jednotlivých dnů.

Adriana.82
27.06.2018 5 z 5

smutnější než první díl , ale pořád hezky napsané .....

betys6914
25.06.2018 4 z 5

Druhý díl tajného deníku tohoto sveřepého staříka funguje stejně dobře a místy snad ještě lépe, než ten první. Dočkáte se notné dávky humoru, lehkého cynismu, pevných přátelství, ale i smutku a samoty. Pokud se vám líbil první díl, druhý vás potěší stejnou měrou.

přátelství humor senioři domov důchodců

Kniha Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let je v